جادوی رنگ در نگارخانه سرپنتاین /تصاویر

پرتال خبری واکنش: نگارخانه سرپنتاین سالانه در «هاید پارک» لندن برگزار می‌شود. این نگارخانه هر سال حدود ۱.۲ میلیون نفر بازدید کننده دارد و تعداد آن‌ها رو به افزایش است. گفتنی است ورود به نگارخانه سرپنتاین رایگان است.

این نگارخانه به تازگی باز شده و مدتی میزبان بازدیدکنندگان خواهد بود. اما طراحی این نگارخانه کمی متفاوت است و همین مسئله سبب شده تا جذابیت‌های خاصی به همراه داشته باشد. نکته جالب این نگارخانه این است که طراحی بیرونی آن از سال ۲۰۰۰ تاکنون هر سال توسط معماران متفاوتی انجام شده تا بازدیدکنندگان بیشتری را جذب کند.طراحی امسال نگارخانه توسط معماران معروف اسپانیایی «سلگاس-کانو» انجام شده و همه چیز کاملا رنگارنگ است. سلگاس کانو شرکتی در مادرید است که توسط زن و شوهری به نام‌ها خوزه سلگاس و لوسیا کانو اداره می‌شود.

سلگاس و کانو امیدوار هستند که طراحی ساده‌شان بتواند مخاطبان بیشتری را جذب کند. آن‌ها با المان‌هایی چون ساختار، نور، شفافیت، سایه‌ها، فرم، حساسیت، تغییر، شگفتی و رنگ کار کردند.

آن‌ها می‌گویند: «هر ورودی یک تجربه جدید را ممکن می‌سازد. هر بخش با شکل‌ها و نور و رنگ متفاوت طراحی شده است. در واقع دو لایه پلاستیک فلورین کار شده که یکی شفاف و دیگری غیر شفاف است.»

امسال پانزدهمین سال کار این نگارخانه است و این اولین بار است که یک دفتر معماری اسپانیایی طراحی آن را به عهده گرفته است. این نگارخانه در واقع از دو غرفه مجزا تشکیل شده و ساخت هر غرفه حدود شش ماه زمان می‌برد. اما پس از اتمام ساخت به یک مجموعه چند منظوره تبدیل شده و کافی‌شاپ آن تنها در تابستان پذیرای بازدیدکنندگان خواهد بود. نگارخانه سرپنتاین تا چهار ماه دیگر فعال خواهد بود.