کافه گردش
سرگرمی
۲۹ خرداد ۱۳۹۵, ۵:۳۰ ب.ظ

جشن سالگرد ازدواج علیرضا پهلوی /تصاویر

پرتال اجتماعی واکنش:خیانت ها در خاندان پهلوی سابقه ای طولانی دارد. در اسناد به جا مانده از زمان پهلوی دوم نقل قول هایی وجود دارد که علیرضا پهلوی برادر تنی محمد رضا که همیشه وی را به دلیل بی عرضه بودن تحقیر می کرد به دست برخی از عمال محمد رضا با دستکاری هواپیمای شخصی وی در کوه های شمال تهران سقوط کرد و کشته شد.این حکایت در زمان ربع پهلوی در چند سال گذشته مجددا تکرار شد.«بهرام مشیری» مجری تلویزیون سلطنت‌طلب «پارس» چندی بعد از خود کشی این شاهزاده از وجود نامه‌ای منتسب به «علیرضا پهلوی» صحبت کرد که قبل از مرگ نوشته، اما به گفته او از سوی خانواده پهلوی سانسور شده و منتشر نشد. وی که از سلطنت طلبان حامی خاندان پهلوی است در این خصوص به انتقاد از ماجرای خودکشی علیرضا پهلوی پرداخت و گفته بود که فشار های زیادی از طرف خانواده پهلوی روی فرزند دوم این خانواده بوده که نباید به هیچ عنوان وی در مجامع عمومی ظاهر شود زیرا از جاذبه های رضا پهلوی کم می شود وی در انتها از این سخنان نتیجه می گیرد که وی به صورت مشکوکی کشته شده است.

همچنین در همان زمان روزنامه محلی بوستون به نقل از یک افسر پلیس نوشت که تحقیقات ابتدایی و اولیه حکایت از «خودکشی ظاهری»علیرضا پهلوی دارد، اما همزمان سخنگوی دادستانی بوستون گفته بود که مرگ «علیرضا پهلوی» رسما در ردیف خودکشی طبقه‌بندی نشده و کارآگاهان ویژه قتل در حال تحقیق و رسیدگی به این موضوع هستند.

مرگ لیلا پهلوی نیز در ردیف مرگ های مشکوک قرار می گیرد. از جمله دلایلی که برای خود کشی وی از طرف خانواده پهلوی ذکر شده این بود که وی به دلیل دوری از وطن و مرگ پدرش دست به خودکشی زد در صورتی که از زمان مرگ شاه و فرار خانواده پهلوی از ایران حدود ۲۳ سال می گذشت و این امر از طرف بسیاری از سلطنت طلبان مورد نکوهش قرار گرفت و مرگ وی را مشکوک و نوعی قتل دانستند.

اما در پانزدهمین سالگرد خودکشی لیلا پهلوی که جمعی از سلطنت طلبان به مناسبت یاد بود وی در  گورستانی در پاریس دور هم جمع شده بودند هیچ نشانی از خانواده پهلوی نبود و هیچ کدام از اعضای خانواده پهلوی که بخشی از آنان در پاریس زندگی می کنند در این مراسم حضور نداشتند.این مراسم هر ساله توسط جمعی از حامیان سلطنت برگزار می شود .
لیلا پهلوی

جشن سالگرد ازدواج علیرضا پهلوی /تصاویر

جالبتر این که در همین روز در آمریکا خانواده پهلوی یعنی رضا و یاسمین پهلوی سالگرد ازدواجشان را جشن می گیرند. این دهان کجی ولیعهد سابق ایران به خواهر تنی خود می تواند عواقب ناگواری را در بین سلطنت طلبان ایجاد نماید.
رضا پهلوی

جشن سالگرد ازدواج علیرضا پهلوی /تصاویر

البته چند سال پیش یک سایت نزدیک به سلطنت طلبان مدعی شده بود که یاسمین اعتماد امینی از رضا پهلوی جدا شده و در فرانسه زندگی جدیدی را آغاز نموده است.این سایت نوشته بود که یاسمین پهلوی پس از جدایی از رضا پهلوی، زندگی جدید خود را در فرانسه با کوروش آموزگار فرزند سیروس آموزگار آغاز کرده است! آن زمان گفته شده بود که روابط خارج از عرف رضا پهلوی باعث شده تا خانم اعتماد امینی او را ترک کند.البته از سویی گفته شده بود که این دو زوج سابق طبق توافقی که دارند قرار است هر چند ماه یک بار به خاطر فرزندانشان و آبروی خانوادگی شان نزد یکدیگر بیایند و عکس های مشترکی نیز منتشر کنند تا این جدایی پنهان بماند.

سارا ابراهیمی
1,216 بازدید

هم اکنون دیگران می خوانند


پیشنهاد میکنم این مطالب راهم بخوانید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *