کافه گردش
سرگرمی
۲۷ بهمن ۱۳۹۴, ۴:۴۰ ب.ظ

حضور اولین زن با حجاب در تبلیغات مارک H&M

پرتال اجتماعی واکنش:مارک H&M در کمپین تبلیغاتی خود از یک مدل مسلمان در هفته مد خود استفاده کرد. ماریا ادریسی در کنار مدل‌هایی مثل مدلینگ با یک دست مصنوعی، مدل با سندرم داون یا مدل‌های خاص و متفاوت دیگر در کمپین تبلیغاتی برترین برندهای دنیا شرکت کرد. و به عنوان اولین مدل مسلمان در هفته های مد حضور داشت.


حضور اولین زن با حجاب در تبلیغات مارک H&M
ماریا در مصاحبه اش با مجله fusion می‌گوید:هیچ نظر خاصی در این باره ندارم، شاید در ابتدا حضور زنی با حجاب در هفته مد فقط با اهداف تبلیغاتی خیلی سرو صدا به پا کند اما در نهایت این موضوع دستاورد بزرگی برای زنان با حجاب است.

حضور اولین زن با حجاب در تبلیغات مارک H&M

همچنین ماریا ادریسی افزود: خب شاید عجیب باشد اما آنها در کمال احترام و مودبانه از من خواستند که قسمتی از گردن من موقع مدلینگ مشخص باشد.ماریا ادریسی ۲۳ ساله اولین مدل مسلمان، از ۱۷ سالگی تصمیم گرفت که حجاب داشته باشد و رضایت والدین خود را در مورد حضور در هفته مد جلب کرد؛ و قادر به کارکردن با عکسان و کارمندان زن است. او می گوید: اگر عکاس مردی برای او انتخاب شود که با او احساس راحتی نکند به راحتی عکاس زنی را برای او جایگزین می کنند.ماریا ادریسی:حجاب باعث نادیده گرفتن شدن زنان مسلمان نمی‌شود

یک بار در حین عکاسی، عکاس خواست در بستن دستبند به مچ دست ماریا کمک کند که برای این کار خانمی را صدا زد به نظر ماریا این نشان دهنده احترام اطرافیان به انتخاب و حجاب اوست. همیشه این احساس اشتباه وجود داشته که زنان مسلمان با حجاب نمیتوانند در هفته های مد شرکت داشته باشند و حجاب باعث نادیده گرفن آنها می‌شود؛ مسلمانان بعد از مسیحیان یکی از بزرگترین جوامع دنیا را تشکیل می‌دهند بنا بر این برآورد شده است خرید پوشاک مسلمانان به تنهای تا سال ۲۰۱۹ بتواند ۴۸۴ میلیارد دلار درآمد زایی کند.

حضور اولین زن با حجاب در تبلیغات مارک H&M

سارا ابراهیمی
693 بازدید

هم اکنون دیگران می خوانند


پیشنهاد میکنم این مطالب راهم بخوانید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *