خانه ای که به تسخیر ارواح درامد /تصاویر

خانه ای سه طبقه به سبک باروک فرانسوی در چائونی شهر پکن به خاطر تسخیر ارواح معروف شده است که میگویند ارواح آن را نیز تسخیر کرده است البته این گفته به حرف های مردم آن قسمت است. خانه های این محله از پکن به قیمت میلیون ها دلار فروخته می شوند، ولی این خانه اربابی باشکوه در حال خراب شدن است. دلیل اینکه کسی به این خانه نزدیک نمی شود، ترس از روح و مرگ است. افسانه ها می گویند که این خانه اربابی توسط خانواده سلطنتی کینگ ساخته شد تا کلیسایی برای ساکنان انگلیسی پکن باشد.
خانه ای وحشتناک که در دست ارواح است (عکس)
در سال 1949 که کمونیست ها میهن پرستان را شکست دادند و به شهر راه یافتند، افسر بلندمرتبه کوئومینتانگ که آن زمان در این خانه زندگی می کرد همسرش را ول کرد و او را به تنهایی در مقابل کمونیست ها قرار داد. همسرش که دلشکسته بود خودش را تیرهای سقف این خانه شگفت انگیز دار زد. خیلی از مردم می گویند که روح ناآرام او از آن به بعد این خانه را ترک نکرده است و از آن به بعد هیچ کس جرأت نکرده پا به آن بگذارد. امروز روی دیوارهای آن نقاشی ها و علائمی کشیده شده تا مردم به آن نزدیک نشوند. با آنکه خانه های اطراف به قیمت های بالایی خرید و فروش می شوند، ولی هیچ خریداری به این خانه نزدیک نمی شود.
خانه ای وحشتناک که در دست ارواح است (عکس)
این خانه را فقط می توان نوسازی کرد که هزینه های آن حدود 1.5 میلیون دلار می شود. سرمایه گذاران ترجیح می دهند خانه های جدیدی بسازند بجای اینکه بیایند و این خانه را نوسازی کنند. مسئله این خانه بیشتر به خرافات چینی مربوط می شود و اینکه چینی ها از مسائل مربوط به مرگ می گریزند. مثلاً عدد 4 در چین محبوبیت ندارد و شماره تلفن ها، آدرس ها و چیزهایی که عدد 4 دارند ارزانتر از بقیه هستند. زیرا تلفظ عدد چهار به زبان چینی شبیه به تلفظ کلمه “مرگ” است.