خودکشی مار غول‌پیکر در مالزی /تصاویر

پرتال اجتماعی واکنش:پیتونی که چند روز پیش در مالزی شکار شده بود و تصور می‌شد بزرگترین مار جهان است، به طرزی مشکوک جان داد.مار پیتون که در مالزی شکار شده و قرار بود نامش به عنوان بزرگترین ماری که تاکنون دیده شده در کتاب رکوردهای گینس قرار بگیرد، به طرز مشکوکی جان داد.

خودکشی مار غول‌پیکر در مالزی /تصاویر

طول این مار در ابتدا 8 متر تخمین زده شد؛ اما پس از بررسی‌های دوباره مشخص شد طول پیتون مذکور 7.5 متر است که حدود 17 سانتیمتر از ماری که عنوان غول‌پیکرترین در کتاب گینس را دارد، کوتاه‌تر است.

خودکشی مار غول‌پیکر در مالزی /تصاویر

تعدادی کارگر ساختمان مار مذکور را هفته گذشته در محل کار خود یافتند. سرنوشت مشکوک این حیوان، نگرانی‌ها در خصوص احتمال کشتن آن را افزایش داده است.

خودکشی مار غول‌پیکر در مالزی /تصاویر

بنابر اعلام یک افسر روابط عمومی نیروهای دفاع مدنی مالزی، مرگ این مار طبیعی بوده است. او اعلام کرد: امکان دارد این مار به علت احساس ناامنی خود را کشته باشد. گرچه احتمال خودکشی، تنها یک حدس است.

او افزود: «جسد این حیوان به همراه تخمی که پیش از مرگ گذاشته بود به سازمان حیات وحش تحویل داده شد.» ویدئویی که پس از شکار این حیوان ضبط شده است، مردی را نشان می‌دهد که در حال لگد زدن به آن است.یک کارشناس اعتقاد دارد مار مذکور به علت جراحات درونی مرده است و این موجودات هرگز بی‌جهت جان نمی‌دهند.