درآمدزایی شبکه‌‌های اجتماعی با انتشار تصاویرخصوصی /تصاویر

پرتال اجتماعی واکنش:راه ندازی شبکه های اجتماعی در فضای مجازی این روزها به محلی برای درآمدزایی همراه با ترویج فحشا و بی عفتی در جامعه تبدیل شده و به سرعت در صفحات اینستاگرام و تلگرام و سایر شبکه های اجتماعی در حال گسترش است.

-7888

 نیاز به ارتباط و استفاده از قالب تصویر برای برقراری ارتباط ریشه‌ای عمیق در تاریخ بشریت دارد.داشتن رابطه مجازی در اینترنت یکی از این گونه بسترهای ارتباطی است، ارتباط مجازی اینترنت در قالب چت روم‌ها شبکه‌های اجتماعی و نرم افزارهای ارتباطی متنی و تصویری در دستگاه‌های قابل حمل. در این بین ارتباط تصویری در سال‌های اخیر رویکرد ارتباطی خوب و جذابی داشته است.در این گزارش به بررسی خطرات و تهدیدهای این نرم افزارها  و نقشی که در تخریب بنیان خانواده و ترویج بی بند و باری و فحشا در جامعه دارند خواهیم پرداخت.

-7889

انتشار تصاویر خانوادگی و خصوصی در شبکه های اجتماعی تهدید بزرگ خانواده ها

-7890

یکی از مواردی که متاسفانه در بین شبکه اجتماعی، به خصوص شبکه‌هایی که قابلیت انتشار تصویر دارند، رواج دارد؛ انتشار تصاویر خانوادگی و بعضاً بدون حجاب است.

-7892
این که خانم‌ها به بهانه‌هایی مانند تولد، عروسی و پارتی‌هایی که برگزار می‌کنند، تصاویر این مراسم‌ها را منتشر می‌کنند.

-7893

ترویج این نوع از انتشارها به طوری گسترش یافته که قبح و زشتی این جریان در حال از بین رفتن است.برای روشن شدن بیشتر این موضوع به صورت مستند یکی از این پیج های مروج فحشا و بی غیرتی را با هم بررسی میکنیم؛

-7895
پیشاپیش از نمایش تصاویر زیر از تمامی بینندگان عذرخواهی می کنیم .

-7896

همانطور که مشاهده می کنید این پیج ها به واسطه انتشار تصاویر شخصی افراد ساده لوح دنبال کنندگان چند صد هزار نفری و بعضا میلیونی دارند.

-7899

ارسال تصاویر دو نفره زوج های جوان قدم گذاشتن در راهی پر خطر پس از بررسی دقیق تر مشاهده می کنیم که گردانندگان این صفحات مستهجن پس از راه اندازی اولین صفحه خود که در آن از بازدید کنندگان خود درخواست ارسال تصاویر دو نفره خود و همسرشان را می کنند، اقدام به راه اندازی چندین پیج ولی در یک راستا کرده و به اصطلاح تصاویر منتشره خود را دسته بندی می کنند.ارسال تصاویر شب عروسی و عقد با وضعیتی نامناسب

کار به همین جا ختم نشده و وقاحت را به کمال خود رسانده و در اقدامی خارج از عرف و اخلاق از دنبال کنندگان خود درخواست امتیاز دهی به تصاویر خصوصی نوامیس مردم در قالب تصاویر تکی دختر و پسر می کنند.ارسال تصاویر تکی دختر و پسر های جوان آغازگر  روابط نامشروع و تازه متوجه خواهید شد که هدف اصلی این پیج ها غیر اخلاقی پس از رواج بی غیرتی و قبح زدایی از بی بند وباری در جامعه درآمد زایی از تصاویر خصوصی مردم است.

این درحالی است که به گفته عضو کمیته بین‌المللی شورای عالی فضای مجازی، این شبکه های مجازی بر روی هر تلفنی که نصب باشند، این قابلیت را دارند که با گوشی شما با هر شماره‌ای تماس بگیرند، دومین دسترسی آن، توانایی در ارسال و دریافت و تغییر در متن پیامک‌های شماست. دسترسی به حساب‌های بانکی، ضبط صدا از طریق تلفن و روشن کردن دوربین دستگاه، در هر زمانی و بدون تایید کاربر و همچنین تعیین موقعیت دقیق مکانی دارنده گوشی، دسترسی به حافظه گوشی و کارت حافظه از دیگر دسترسی های این شرکت ها به اطلاعات افراد است.