زشتی‌های نیویورک /تصاویر

پرتال خبری واکنش: شاید در نگاه اول عاشق کشور یا شهری که به آن سفر کرده اید شوید اما ممکن است هنگام خروج از آن مکان، احساس تان تغییر کنید زیرا خواسته هایتان را آنطور که باید، بر آورده نکرده است. نیویورک از این دست شهرها است، چراغ های روشن، خیابان های شلوغ، تکنولوژی و مردمان شاد در نگاه اول توجه شما را به خود جلب می کند اما چیزهایی هم وجود دارند که می توانند موجب آزار شما در طول مسافرت در این شهر شوند. آیا سفر به نیویورک یکی از آرزوهای شما است؟ اگر موارد زیر را نادیده بگیرید، شاید بتوانید از اقامت در آنجا نهایت لذت را ببرید.

۱. زباله

سفر به نیویورک این بدی ها را دارد!
نیویورک ۸.۴ میلیون نفر جمعیت دارد و تا قرن ۱۹ میلادی مدیریت زباله های تولیدی توسط این افراد کار ساده ای نبود. ابتدا زباله ها در اقیانوس ریخته می شد که غیرقانونی بود اما بعدها تصمیم بر آن شد تا آنها را بسوزانند. امروزه ۸۵% زباله های شهر که بیش از ۱۰۰۰۰ تن وزن دارد به خارج از این ایالت منتقل می شود. اما با این اوصاف هنوز مکان های زیادی را در شهر می بینید که پر از مواد غذایی فاسد، مواد پلاستیکی، مدفوع سگ و… است.

۲. جمعیت زیاد

سفر به نیویورک این بدی ها را دارد!
نیویورک بدون جمعیت زیادش نیویورک نیست. شما در خیابان های این شهر افراد زیادی را می بینید که به مکان های مختلف در رفت و آمدند. مدارس موجود در این شهر که تعداد آنها به ۵۷۵ مدرسه می رسد و جمعیت موجود در متروها نیز خود یک معضل است. از شلوغی میدان « Times» بهتر است دیگر نگوییم.

۳. سر و صدا

سفر به نیویورک این بدی ها را دارد!
این شهر نیز مانند شهرهای پر سر و صدای دیگر پر است از صداهای موسیقی، بوق ماشین، پاشنه کفش ها، زنگ تلفن، مسافران گم شده ای که به دنبال آدرس می گردند، فروشنده هایی که قصد فروش محصولات شان را دارند، هواکش ساختمان ها و مردمانی که با هم صحبت می کنند. اگر می توانید تمام این صداها را یک جا تحمل کنید، مسافرت به این شهر برایتان آزار دهنده نخواهد بود.

۴. آب و هوای دو قطبی

سفر به نیویورک این بدی ها را دارد!
بهار و تابستان در نیویورک؟ بله نیویورک این دو فصل را دارد اما آنقدر سریع می گذرند که احساس اش نمی کنید. بنابراین یا هوا خیلی سرد است یا خیلی گرم. ماهها طول می کشد تا به فصل مورد علاقه خود برسید، سپس با چشم بهم زدنی یک روز از خواب بیدار می شوید و می بینید که هوا ابری و بارانی است. چند روز بعد هم هوا یخبندان و برفی می شود و از اخبار می شنوید که بهتر است در خانه بمانید.

۵. هزینه های سنگین

سفر به نیویورک این بدی ها را دارد!
شهر نیویورک با داشتن آسمانخراش هایی با ارتفاع بیش از ۲۰۰ متر، بیشترین تعداد آسمانخراش را در میان شهرهای دنیا دارد. قیمت خانه نیز در این شهر بسیار بالا است. هزینه یک شب اتاق معمولی در هتل حدود ۲۸۱ دلار و هزینه یک شب شام در رستوران برای هر نفر ۴۳ دلار است. گرانی قیمت های غذاها نه به خاطر کیفیت بلکه به دلیل گرانی ساختمان های آن است که بر تمام چیزهای دیگر مانند مکان های بازی و سیستم حمل و نقل نیز تاثیر می گذارد.

۶. اغراق کردن

سفر به نیویورک این بدی ها را دارد!
تا به حال چند آهنگ در مورد این شهر شنیده اید؟ بله، شعرهای زیادی در مورد نیویورک گفته شده مانند «نیویورک شهری است که آرزوها را برآورده می کند» یا «این شهر تو را عاشق، تو را دیوانه می کند» و دلیل آن هم بیش از اندازه اهیمت دادن به این مکان است. اما واقعیت این است که نیویورک یک شهر ایده آل یا خیلی سر تر از دیگر شهرهای جهان نیست. شاید اگر این شعر را در مورد آن بخوانید، کمی با عقل جور در آید: «نیویورک، من دوستت دارم اما تو دمدمی مزاجی»

۷. بوهای مختلف

سفر به نیویورک این بدی ها را دارد!
هنگام گشت و گذار در این شهر، با بوهای متفاوتی مانند بوی بدن آدم های داخل مترو، فاضلاب، زباله، موش، باربیکیو، دود ماشین، هات داگ، ماهی خام، لاستیک سوخته، پیاز، سیگار و… مواجه خواهید شد. به همان اندازه که بوی خوش به مشامتان می رسد، بوی بد نیز استشمام می کنید.

۸. آسمان خراش ها

سفر به نیویورک این بدی ها را دارد!
آیا می توانید نیویورک را بدون آسمان خراش هایش تصور کنید؟ اگر به دنبال مکانی هستید که در کنار ساختمان های بلند و آسمان خراش هایش، طبیعت نیز داشته باشد، نیویورک گزینه مناسبی برای شما نیست.

۹. نوع پیتزا

سفر به نیویورک این بدی ها را دارد!
آیا از خوردن یک پیتزا بزرگ با خمیری نازک که روی آن تنها سس گوجه و پنیر موتزارلا دارد، راضی هستید؟ این نوع پیتزا، اسنک رایج در خیابان های نیویورک است.

۱۰. تعداد زیاد موش ها

سفر به نیویورک این بدی ها را دارد!
امکان ندارد شما به این مکان سفر کنید و با تعداد زیادی موش و سوسک مواجه نشوید، گویی سفرتان بدون دیدن این جانوران کامل نمی شود.