شوخی کاربران فضای مجازی با معمای شاه /تصاویر

پرتال اجتماعی واکنش:گذشته از برخی اظهارنظرهای رسانه‌ای درباره جنبه‌های تاریخی این سریال و همچنین کیفیت آن، فضای عمومی جامعه برداشت دیگری از این سریال دارد که گهگاه در قالب شیطنت و شوخی با سریال بروز پیدا می‌کند.سریال تلویزیونی معمای شاه تا اینجا پُر سر و صداترین سریال تلویزیونی سال‌های اخیر سیما بوده است. گذشته از برخی اظهارنظرهای رسانه‌ای درباره جنبه‌های تاریخی این سریال و همچنین کیفیت آن، فضای عمومی جامعه برداشت دیگری از این سریال دارد که گهگاه در قالب شیطنت و شوخی با سریال بروز پیدا می‌کند.
آخرین ساخته «محمدرضا ورزی» در شش‌هفته‌ای که از پخش آن می‌گذرد، به‌واسطه برخی جذابیت‌های تصویری، حضور بازیگران شناخته‌شده و روایت قصه‌ای که نسل جوان نسبت به آن کنجکاو هستند، مخاطبان مردمی فراوانی را به خود جذب کرده است. پخش این سریال در پنج نوبت باعث شده تا اغلب مخاطبان بتوانند با هر برنامه فشرده زمانی بیننده سریال باشند. البته سایت‌های مختلفی هم هستند که اقدام به ارائه سریال جهت دانلود می‌کنند.

در چنین شرایطی نکته جالب‌توجه شوخی‌هایی است که این روزها در فضای مجازی با سریال می‌شود که این مسئله نشان‌دهنده توجه و پیگیری مخاطبان سیما درباره این اثر است.سه نمونه از تصاویر این سریال که این روزها در فضای مجازی دست‌به‌دست شده و حاوی خلاقیت جالبی است را در ادامه می‌توانید مشاهده کنید.

در ادامه سه نمونه از این تصاویر که به تازگی در فضای مجازی منتشر شده‌اند را مشاهده می‌کنید.

«تصویر اول» شوخی با گلنار و محمود است که در قسمت اخیر سریال، رابطه عاشقانه اشان نمایش داده شد. در حالی که محمود ـ با بازی امیر یل ارجمند ـ در تصویر اول علاقه مندی اش به ازدواج با گلنار را اعلام کرده، پدر واقعی امیر یل ـ یعنی داریوش ارجمند ـ که در سریال ستایش با «نرگس محمدی» هم بازی بوده، خطاب به پسرش که در معمای شاه حضور دارد؛ جمله ای طنز آمیز بیان می‌کند. مادر محمود هم با شنیدن خبر این ازدواج احتمالی، غَش کرده است.

شوخی کاربران فضای مجازی با «معمای شاه»+عکس

«تصویر دوم» مربوط به نور آفاق تنها دختر خانواده وزیری است که در آرزوی ازدواج است اما خشونت‌های فیزیکی برادرانش در شهر و به هم ریختن کافه و کتک کردن زدن مردم، باعث شده هیچ کس جرات نداشته باشد به خواستگاری‌اش بیاید. ظاهراً فقط بروس لی می‌تواند داماد این خانواده شود تا در صورت لزوم، از پس برادر زن‌های خشن خود بربیاید.

شوخی کاربران فضای مجازی با «معمای شاه»+عکس

«تصویر سوم» هم کنایه‌ای به انتخاب نقش برای این سریال دارد. در هفته‌های اخیر باوجودآنکه بازی «مهراوه شریفی‌نیا» در نقش ثریا آغاز نشده، برخی بینندگان معمای شاه به شریفی‌نیا بابت سپردن این نقش به دخترش اعتراض کرده‌اند حال‌آنکه شریفی‌نیا در معمای شاه صرفاً بازیگر بوده و دخالتی در انتخاب بازیگران نداشته است. در این شوخی تصویری، شریفی‌نیا دخترش را برای ایفای نقش ثریا همسر دوم محمدرضا معرفی کرده و خودش نیز به ایفای محمدرضا علاقه نشان داده است!

شوخی کاربران فضای مجازی با «معمای شاه»+عکس

این سریال ۸۰ قسمتی به نویسندگی و کارگردانی «محمدرضا ورزی» و تهیه‌کنندگی «علی لدنی» در سیمای جمهوری اسلامی ایران ساخته‌شده است. ۸۰ بازیگر اصلی، ۵۲۰ بازیگر فرعی و بیش از ۵۶۰ نفر از عوامل پشت دوربین از اردیبهشت سال ۱۳۹۱ تاکنون در ساخت این اثر همکاری داشته‌اند.