کافه گردش
سرگرمی
۸ شهریور ۱۳۹۴, ۱۰:۳۳ ق.ظ

عکسی که ‎سرنوشت یک سوری را تغییر داد

پرتال اجتماعی واکنش:روزنامه دیلی تلگراف در شماره امروز خود موضوع مرد آواره سوری را منتشر کرده است که شبکه های اجتماعی در روزهای اخیر تصویر او را درحالی که کودک خردسالش را به دوش دارد و در خیابانهای بیروت دستفروشی می کند، نشان می دهد.

 تصویری که‎سرنوشت آواره‎سوری را تغییرداد

عبدالحلیم العطار در یکی از خیابانهای بیروت خودکار می فروخت و دختر خردسال و خسته اش روی شانه های او به خواب رفته بود که یکی از فعالان مدنی با انتشار عکسی تصمیم گرفت با جمع آوری پول به وی کمک کند.

نتیجه تلاش برای کمک به این آواره سوری از طریق انتشار عکسی از او در شبکه های اجتماعی جمع آوری ۴۰ هزار پوند در طول ۲۴ ساعت بود.

انتشار این تصویر باعث شد که گروه کثیری با این مرد آواره سوری ابراز همدردی کنند و هزاران نفر آن را در شبکه های اجتماعی بازنشر دهند. این تصویر را گسور سیمونارسون فعال ایرلندی روز چهارشنبه منتشر کرد و در طول چند ساعت هویت این مرد روشن شد.

العطار یک شهروند فلسطینی- سوری است که براساس گزارشها در اردوگاه آوارگان فلسطینی الیرموک در نزدیک دمشق زندگی می کرد و سه سال پیش درپی وقوع نبردها در سوریه به خاک لبنان فرار کرد.

تصویر دیگری العطار با فرزند خردسالش روز جمعه درحالی که می خندیدند و به او بستنی می داد.

سیمورنارسون به این روزنامه گفت: وقتی این مرد را دیدم، سعی کردم کاری برایش انجام دهم. تصویرش را که منتشر کردم باور نمی کرد که چه چیزی بعد از آن روی خواهد داد.

العطار از طریق جمعیت های خیریه محلی لبنان که ویژه رسیدگی به آوارگان هستند، این مبلغ را در چند مرحله دریافت خواهد کرد اما العطار به محض آگاهی از مبلغ کمک های جمع آوری شده برایش گفت که “می خواهم  به دیگر سوری ها کمک کنم.

رهـــــــــــــا مسعودی
462 بازدید

هم اکنون دیگران می خوانند


پیشنهاد میکنم این مطالب راهم بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *