لغو تور کنسرت دختران کره شمالی /تصاویر

پرتال اجتماعی واکنش:کنسرت گروه موسیقی دختران کره شمالی که شخص کیم جونگ اون رهبر این کشور تشکیل داده بود به دلایلی نامعلوم لغو شد و اعضای این گروه فورا پکن را به مقصد پیونگ یانگ ترک کردند. پس از آنکه منابع خبری دو روز قبل از برگزاری تور خارجی گروه موسیقی “مورنبونگ” در پکن خبردادند ساعاتی قبل منابع کره‌ای و چینی اعلام کردند این گروه به دلایل نامعلوم کنسرت خود را لغو کرده و فورا به کشور خود بازگشته‌اند.

“مورنبونگ” گروه مورد علاقه رهبرکره شمالی شامل دختران نوانده‌ای است که کیم جونگ اون شخصا در سال 2012 تشکیل داده و بر اجراهای آنان نظارت دارد. سبک موسیقی، پوشش و نحوه اجرای این گروه کاملا غربی است و آنها ترانه ها و آهنگ های کره‌ای در ستایش رهبر این کشور و توصیف سرزمین مادری را با رنگ آمیزی غربی اجرا می‌کنند.
این گروه دوازده عضو دارد که سازهایی چون ویولون الکترونیک، ویولن سل، ساکسیفون، ارگ برقی و درامز را می‌نوازند؛”سونو هیانگ هوی” رهبر گروه و نوازنده ویولن است که پیشتر توانایی او در نوازندگی مورد توجه رسانه‌ها نیز قرار گرفت.
در همین حال تور این گروه موسیقی از سه روز قبل قرار بود با اجرای موسیقی در سالن هنرهای نمایشی پکن آغاز شود که ساعاتی قبل ناگهان و بدون اعلام قبلی لغو شد و اعضا به سرعت به کشور خود بازگردانده شدند؛ رسانه‌های مختلف جهان از جمله رویترز در روزهای اخیر اولین اجرای موسیقی گروه دختران “مورنبونگ” را مورد توجه قرار دادند و از لحظه ورود آنها تا انتقال به هتل محل اقامتشان در پایتخت چین را عکس منتشر کردند. در حالی که آنها آماده پوشش گسترده اجرای موسیقی این گروه بودند کنسرت لغو شده است.
چین جزو معدود کشورهایی است که با کره روابط دوستانه دارد اما روابط دو کشور پس از آزمایش هسته‌ای پیونگ یانگ در سال 2013 سرد شده است.
تصاویر/
عکسی از اجرای گروه در پیونگ یانگ
تصاویر/
تصاویر/
تصاویر/
تصاویر/
تصاویر/
تصاویر/
تصاویر/
تصاویر/
تصاویر/
تصاویر/
تصاویر/
تصاویر/
تصاویر/
تصاویر/
تصاویر/
تصاویر/
تصاویر/
تصاویر/
تصاویر/