کافه گردش
aمطالب پیشنهادی
۱۵ مهر ۱۳۹۵, ۹:۵۴ ق.ظ

نمایش مدل‌های فشن در محرم /تصاویر

پرتال اجتماعی واکنش: گزارشی از رواج نمایش مدل‌های مو و آرایش‌های غربی در ایام عزاداری محرم در زیر سایه عدم نظارت متولیان/ رئیس اتحادیه آرایشگران تهران: برای واحدهای صنفی پیامک فرستاده‌ایم!
این روز‌ها در جای جای شهر تکیه‌ها، هیئات و مجالس عزاداری چهره شهر را عوض کرده است. پیر و جوان مرد و زن همه در تکاپوی برپایی عزای سرور و سالار شهیدان هستند. در این میان اما متاسفانه موجی در بین برخی از جوانان شروع شده که هر سال بر دامنه آن افزوده می‌شود. تبلیغات در فضای مجازی با عناوینی نظیر لباس شب ویژه محرم، شال محرم و… در این اواخر مدل‌های آرایش زنانه و مردانه ویژه محرم حجم گسترده‌ای یافته است. آرایش مو با خاک رس، خط انداختن روی سر و حک کردن طرح‌هایی با نام ائمه بر روی سر، آخرین و جدید‌ترین مدل‌های مو، رنگ، مش، پدیکور، گریم، تاتو و…. را این شب‌ها و روز‌ها پشت دسته‌های عزاداری و در خیابان‌ها می‌توانید ببینید.

 

download (2)

 

بروز این پدیده در سال‌های اخیر از ابعاد مختلفی برخوردار است که یکی از مهترین آنها آرایشگاه‌ها هستند.

مصطفی گواهی رئیس اتحادیه آرایشگران مردانه تهران در گفتگو با «نسیم» می‌گوید: در اولین روز ماه محرم با پیامکی ایام محرم را به همکاران تسلیت گفتیم و مواردی را در این خصوص به آن‌ها اطلاع رسانی کردیم؛ در سایت اطلاع رسانی اتحادیه هم موارد و مصادیق عنوان شده است. متاسفانه افرادی که نون به نرخ روز می‌خورند دست به چنین کارهایی می‌زنند و اسامی ائمه مطهر را روی سر‌ها منقوش می‌کنند و مدل مو‌ها را به این شکل در می‌آورند که غالب آنها به صورت زیرزمینی فعالیت می‌کنند.

 

download (1)

وی درباره برخورد با واحدهای صنفی متخلف بیان کرد: واحد صنفی افرادی که بخواهند در این رابطه سودجویی کنند و با یک چنین کاری عفت عمومی را جریحه دار کنند، پلمب خواهم کرد. گزارش تخلفی تا کنون به دست ما نرسیده است و بازرسین محترم اتحادیه هوشیار هستند و اگر با این تخلفات مواجه شدند حتما گزارش خواهند داد.

وی افزود: از همه خانواده‌ها تقاضا دارم فرزندان خودشان را کنترل کنند و نگذارند در این ماه عزیز بحث محرم را لوث جلوه بدهند.

گواهی در مورد تبلیغات آرایشگاه‌ها در شبکه‌های مجازی گفت: به نظر من واحدهای صنفی که جواز کسب دارند دست به چنین کارهایی نمی‌زنند، من فکر می‌کنم تهاجمی از طرف شبکه‌های مجازی راه افتاده تا ذهن مردم را نسبت به ما خدشه‌دار کند.

گواهی در جواب سوالی درباره اینکه اتحادیه در زمینه پیشگری فقط به همان پیامک بسنده کرده است، بیان داشت: ما در‌‌ همان پیامکی که برای آرایشگر‌ها به مناسبت ماه محرم ارسال کردیم، مصادیق را ذکر کرده‌ایم که به نظر ما‌‌ همان کفایت می‌کند و اگر موارد نا‌متعارفی را مشاهده کردید مطمئن باشید که از طرف کسانی هست که مجوز ندارند.

 

download (3)

رئیس اتحادیه آرایشگران مردانه تهران درباره تعداد آرایشگاه‌های غیر مجاز، بیان کرد: متاسفانه بعضی از آرایشگا‌ه‌های دارای مجوز هم سودجویی می‌کنند اما تعداد آرایشگاه‌هایی که بدون مجوز و غیر قانونی کار می‌کنند شاید با کل آرایشگاه‌های مجاز ما برابری می‌کند.

وی در مورد تعطیلی آرایشگاه‌ها در روزهای تاسوعا و عاشورای حسینی عنوان کرد: اکثر واحد‌ها در این دو روز تعطیل می‌کنند اما اگر واحدی باز بود مورد بازخواست قرار نمی‌گیرد. اما درخواست ما از آن‌ها این است که حداقل در این ایام به احترام آقا امام حسین (ع) مغازه‌شان را ببندند و اکثرا هم می‌بندند و اگر می‌بینید مغازه‌ای باز است مطمئنا و یقینا بدون جواز است. مردم تهران می‌توانند با تماس با تلفن بازرسی و شکایات اتحادیه به شماره‌های ۷۷۶۴۷۱۶۴ و ۷۷۵۲۰۳۵۷ موارد تخلف را با ما در میان بگذارند.

اما علی‌رغم گفته گواهی هیچ مصداق و مطلبی در این خصوص در سایت اتحادیه پیدا نمی‌شود و حتی بعضی از آرایشگران هم از دریافت چنین پیامکی ابراز بی‌اطلاعی کرده‌اند.

سارا ابراهیمی
4,169 بازدید

هم اکنون دیگران می خوانند


پیشنهاد میکنم این مطالب راهم بخوانید

۷ دیدگاه

شما نیز می توانید در تبادل نظرها شرکت کنید، دیدگاهی بنویسید یا به دیدگاه دیگران پاسخ دهید.
این کار در توسعه وردپرس کمک شایانی خواهد کرد. برای نوشتن دیدگاه اینجا را کلیک کنید

 1. mat در تاریخ ۳۰ مهر ۱۳۹۴:
  Thumb up 2 Thumb down 0

  این نوع خالکوبی واقعا دل خراش است

 2. حمید در تاریخ ۳۰ مهر ۱۳۹۴:
  Thumb up 7 Thumb down 4

  این چیزی که بنده و شما از اسلام میبینیم فقط یه تار مو نیست،شما نمیتوانید کسی را به خاطر ظاهر از عزاداری منع کنید، مگر شما فرستاده خداوند بر روی زمین نیستی!مگر شما را یاد نیست کافرانی که بسوی پیامبر اکرم (ص) سنگ میزدند ایشان فرمودند خداوندا قوم مرا به راه راست هدایت فرما و انان را عذاب مده وقتی پیامبر اکر (ص) فرمودند قوم مرا آیا کافران قوم او بودند؟ امام با این حرف خواستند ثابت کنند برای هر کسی راه بازگشتی است و خداوند کریم اگر حضرت محمد (ص) حرفی بر زبان جاری نمی کرد عذاب خود را بر آنان وارد می نمود
  هر کسی به هر طریقی به ائمه ارادت دارد و ارادت پیدا کند خداوند و تمامی پیامبران و امام حسین (ع) انها را میبینند و خوشنود میشوند حتما برای ارادت به ائمه اطهار باید صورت خود را مخفی کرد!
  اسلام به انسانیت است نه ظاهر !
  به قول عطا اله مهاجرانی :بعد از پیروزی انقلاب دوت مردها به جایاینکه گرسنگی را بین مرم به تساوی تقسیم کنند،سعی کردند نان را بین مردم به تساوی تقسیم کنند!
  سعی نکردیم خداوند واقعی را به مردم نشان دهیم خداوند خودرا به مردم نشان دادیم!
  کمی فکر ها را باز تر کنیم!
  یا حسین….

 3. هرکی در تاریخ ۳۰ مهر ۱۳۹۴:
  Thumb up 7 Thumb down 1

  روزهای معمولی که هر کاری میکنیم خواهشا این روزا بیاییم به احترام امام حسین حرمت نگه داریم

 4. حسین بیدختی در تاریخ ۱ آبان ۱۳۹۴:
  Thumb up 8 Thumb down 4

  چرا این حرفا
  مگر به تیپ و قیافست
  شاید آنها بهتر باشد

 5. محمدعلی در تاریخ ۳ آبان ۱۳۹۴:
  Thumb up 4 Thumb down 2

  از کوزه همان برون تراود که در اوست
  وقتی یکی ظاهرش خرابه باطنش داغونه .در ضمن وقتی یکی در فرمانی مثل حجاب کوتاهی می کنه چه جوری می تونه عزاداری امام حسین (ع) خوب انجام داده باشه که امام حسین برای حجاب شهید شد برای حیا

 6. arsa در تاریخ ۴ آبان ۱۳۹۴:
  Thumb up 0 Thumb down 0

  ساورتی نبود

 7. طیبه در تاریخ ۶ آبان ۱۳۹۴:
  Thumb up 0 Thumb down 0

  سلام فقط ی سوال :چرا امام حسین علیه السلام قیام کرد ؟
  قیام کرد تا اسلام شکلش از اصل عوض بشه حجاب جزء دینه نمی تونی بگی مسلمونم ولی بی حجابم برای امام حسین هم سینه می زنم عاشقشم قبولش دارم نه !

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *