کافه گردش
سرگرمی
۲ اسفند ۱۳۹۴, ۸:۲۶ ب.ظ

هدیه‌ایی خاص برای ابراهیم حاتمی‌کیا /عکس

پرتال اجتماعی واکنش: تابلوی «سقا» اثر «حسن روح‌الامین» با تصویری از حضرت ابوالفضل (علیه‌السلام) در نهر علقمه به کارگردان فیلم «باردیگارد» تقدیم شد.در مراسم تجلیل از «ابراهیم حاتمی‌کیا» که از سوی خانواده شهدا برگزار شد، «حسن روح‌الامین» نقاش عاشورایی کشورمان، یکی از زیباترین آثارش با عنوان «سقا» را به حاتمی‌کیا تقدیم کرد. در این تابلو، حضرت ابوالفضل (علیه‌السلام) در نهر علقمه به تصویر کشیده شده است.

هدیه‌ایی خاص برای ابراهیم حاتمی‌کیا /عکس

روح‌الامین در این باره گفت: به نظرم فیلم «بادیگارد» یکی از بهترین فیلم‌های ابراهیم حاتمی‌کیا به لحاظ تکنیکی و محتوایی بود که برای قدردانی از ساخت این فیلم تابلوی «سقا» به وی تقدیم شد.

وی ادامه داد: در فیلم «بادیگارد» پایمال شدن حق یک انسان بود؛ او در این فیلم می‌خواست فرق بین محافظ و بادیگارد را بیان کند اما نکته جالب این بود که شخص اول فیلم از اول انقلاب محافظ شخصیت‌ها بوده و بارها به خاطر از خودگذشتگی‌ درجه گرفته بود، اما در این روزگار همان طور که حق خیلی‌ها پایمال شده، حق این فرد هم پایمال می‌شود. او در اواخر عمر به این نتیجه می‌رسد که هر کسی که برای خدا کار کند، قرار نیست مزد او را مردم بدهند.این نقاش عاشورایی یادآور شد: موقعی که می‌خواستیم تابلو را به کارگردان «بادیگارد» بدهم، به او گفتم: «هر کسی که برای خدا کاری کند، خداوند اجرش را می‌دهد؛ اگر قرار بود خداوند دنیا را به کسی بدهد، حضرت علی (ع) شایستگی این را داشت اما به چشم دنیوی چیزی به ایشان نداد؛ ان شاءالله شما هم اجرتان را از خدا می‌گیرید.»
وی گفت: تابلوی سقا را در سال ۱۳۸۸ نقاشی کردم؛ این تابلو دو سال گذشته توسط سازمان هنری رسانه‌ای اوج از من خریداری شد و در مراسم تجلیل از ابراهیم حاتمی‌کیا از طرف همسر شهید تهرانی‌مقدم به وی هدیه داده شد.

سارا ابراهیمی
852 بازدید

هم اکنون دیگران می خوانند


پیشنهاد میکنم این مطالب راهم بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *