هنرمندان در فضای مجازی چه می کنند

پرتال اجتماعی واکنش:این روزها شبکه اجتماعی اینستاگرام توانسته محبوبیت زیادی را بین کاربران بدست بیاورد انقدری محبوبیت این شبکه اجتماعی موبایلی زیاده بوده که کار و کاسبی فیس بوک و امثالهم را کساد کرده است. کمتر چهره شناخته شده ای وجود دارد که در اینستاگرام صفحه شخصی و صفحات هواداری نداشته باشد. حضور چهرهای سرشناس در این شبکه اجتماعی جنگی جدید بر سر جمع کردن فالو را نیز راه انداخته است. در این مطلب نگاهی گذرا به زندگی سلبریتی های ایرانی در ااین شبکه اجتماعی محبوب موبایلی می اندازیم.
سرویس شبکه های اجتماعی فردا: این روزها شبکه اجتماعی اینستاگرام توانسته محبوبیت زیادی را بین کاربران بدست بیاورد انقدری محبوبیت این شبکه اجتماعی موبایلی زیاده بوده که کار و کاسبی فیس بوک و امثالهم را کساد کرده است. کمتر چهره شناخته شده ای وجود دارد که در اینستاگرام صفحه شخصی و صفحات هواداری نداشته باشد. حضور چهرهای سرشناس در این شبکه اجتماعی جنگی جدید بر سر جمع کردن فالو را نیز راه انداخته است. در این مطلب نگاهی گذرا به زندگی سلبریتی های ایرانی در ااین شبکه اجتماعی محبوب موبایلی می اندازیم.

مهراب قاسم خانی نویسنده ای که کاربران زیادی در اینستاگرام خود دارد و بر عکس بسیاری از سلبریتی ها سعی می کند در اینستا زندگی کند و روایت های تصویری از همه بخش های زندگی اش به اشتراک می گذارد. البته تفریحات مانند اسکی کردن‌هایش این نویسنده هم چندین بار مورد اعتراض واقع شده است

هنرمندان در فضای مجازی چه می کنند

صفحه اینستاگرام رضا عطاران یکی از صفحات محبوب بین کاربران است بازیگر طنز سینما و تلویزیون در صفحه شخصی خود بیشتر به کار پرداخته و از پشت صحنه فیلم ها وسریال ها سخن میگوید رضا عطاران همانند زندگی واقعی اش که سعی کرد تا در دنیای مجازی نیز مخاطبین وارد مسائل شخصی اش نشوند. عطاران نسبت همکاران دیگرش فعالیت های خیلی کمی در شبکه های اجتماعی دارد.

صفحه رامبد جوان یکی از صفحات فعال و پر محتوای اینستاگرام است صفحه که همراه با مخاطبانش حرکت میکند و شاد و پر انرژی است. رامبد بخاطر برنامه پرمخاطب خندوانه فالوئرهای زیادی را جذب کرد و مردم نیز در زیر پست هایش همیشه او را تحسین میکنند. رامبد جوان به سبکی از برخورد با مخاطبین رسید که توانسته همه را راضی کند و کمترین نا رضایتی ها از مخاطبین ببیند.او در دایرکتش پذیرای عکس های مردم با خودش یا عکس های ساختگی برای «خندوانه» است و به صورت مفصل و شخصی با مردم در ارتباط است.
تهمینه میلانی با اینکه مدت کوتاهی است به اینستاگرام پیوسته ولی هر روز با کلی جملات مثبت، توصیه های روانشناختی و تلنگرهای احساسی، فالوئرهایش را غافلگیر می کند.

هنرمندان در فضای مجازی چه می کنند

بازیگر خانم ایرانی با 3.1 میلیون فالوئر توانسته بیشترین نگاه را به خود اختصاص دهد. بهنوش بختیاری فارغ تحصیل زبان فرانسه و بازیگر طنز سینما و تلوزیون این روزها فعالیت های زیاد در اینستاگرامش دارد از دعوا با خواننده زیر زمینی تا کارهای خیریه ای خانم بختیاری در صفحه پرطرفدار خود تلاش بسیاری برای یک برند تجاری میکند که خود را سهامدار آن می نامد.بهنوش بختیاری،  از کسانی است که در اینستاگرام به صورت دائمی حضور دارد و با متن های خیلی خودمانی با فالوئرهایش ارتباط برقرار می کند و البته هر از گاهی عکس های عجیب و غریبی هم می گذارد.

پژمان جمشیدی هم دو سه روز یک بار غافلگیری برای فالوئرهایش دارد. البته پیج های هواداری او، نمی گذارند حتی یک ۲۴ ساعت از او بی خبر بمانیم. امیر آقایی، یکی از فعال ترین و البته بهترین پیج های هنرمندان را دارد. او عکس هایی را که خودش می گیرد، به اشتراک می گذارد.
صابر ابر، یکی از فعال ترین پیج های شخصی را دارد و البته صفحه اش از لطیف ترین، صفحه هاست. پژمان بازغی، امیرحسین رستمی، ساره بیات، ملیکا شریفی نیا، بهاره افشاری، عبدالله اسکندری، محسن تنابنده، سام درخشانی و اشکان خطیبی، یک پله در میزان فعالیت در اینستاگرام از چهره های قبلی عقب تر هستند.

جنجالی ترین صفحه های اینستا متعلق به کدام چهره هاست؟

هر از گاهی پیج یکی از چهره ها به محلی برای دعوا و بحث و کامنت بازی و حاشیه تبدیل می شود اما پیج بعضی از هنرمندان، بیش از بقیه مستعد چنین فضایی است. بهاره رهنما، یکی از آنهاست. او که اتفاقا خیلی هم در صفحه شخصی اش فعال است و حدود ۲۳۵ هزار فالوئر دارد، هر از گاهی در پیجش با حاشیه های مختلفی روبرو می شد. در روزهای اخیر پیج او بعد از توهین های روزنامه نگار و نویسنده ای به نام نادر فتوره چی، به یکی از جنجالی ترین پیج های اینستا تبدیل شد.
پیج هانیه توسلی هم آنقدر با حاشیه و توهین و جنجال همراه شد تا این هنرمند به کل قید اینستا را بزند و صفحه اش را ببندد. یکی دیگر از پیج هایی که محل بحث است، پیج مهراب قاسم خانی است. بعد از ماجرای شلوارک پوشیدن او در برزیل، چندین بار و به دلیل پست های مختلف او، تعداد زیادی از فالوئرها با او وارد بحث و جدل های نامربوط شده اند. تقریبا هر پستی که مهراب می گذارد، با تعداد زیادی کامنت بی ربط و حاشیه ای همراه است، به قدری که او مجبور شده تعداد زیادی از فالوئرهایش را بلاک کند.

نفیسه روشن هم صفحه پر حرف و حدیثی دارد. او که در سریال ها اصولا با حجاب و چادر دیده شده و نقش دختر مثبت ها را بازی می کند، در پیجش متفاوت ظاهر می شود. این تفاوت باعث جنجال ها و حاشیه های زیادی در پیج او می شود و در خیلی موارد اعتراض فالوئرها در کامنت ها دیده می شود.

بیشترین فن پیج را در اینستاگرام کدام هنرمندان دارند؟

علاوه بر صفحات شخصی و اصلی چهره ها، صفحاتی هم وجود دارند که توسط طرفداران و هواداران چهره ها ایجاد شده اند که می توانند معیاری برای سنجیدن میزان محبوبیت چهره مربوطه باشند. در میان همه چهره ها، این افراد بیش از بقیه پیج های طرفداری دارند:

۱- رضا گلزار در اینستاگرام بیش از ۵۰ پیج هواداری فعال دارد. البته این تنها پیج هایی هستند که با عبارت «rezagolzar» ایجاد شده اند. طبیعتا پیج های بیشتری با کلیدواژه های دیگر و مربوط به گلزار پیدا می شود.

۲- با سرچ «elnazshakerdoost» به بالای ۵۰ پیج طرفداری می رسید. البته که این صرفا با یک نمونه از انواع نوشتار برای اسم شاکردوست است و طبیعتا پیج های بسیار بیشتری برای طرفداری او وجود دارد.

۳- یکی از چهره هایی که در اینستاگرام بیش از بقیه فن پیج های مختلف دارد، پژمان جمشیدی است. تنها با سرچ عبارت «pejmanjamshidi» می توان به بالای ۶۰ پیج هواداری رسید. طبیعتا با فاصله گذاری یا تغییر در نوشتار و تغییر زبان، پیج های بسیار بیشتری بریا هواداری جمشیدی وجود دارد.