کافه گردش
سرگرمی
۱۵ تیر ۱۳۹۶, ۱۱:۰۵ ق.ظ

کشف پیکرهای ۵ هزارساله بلند قامت /تصاویر

باستان‌شناسان موفق به کشف پیکرهایی در شرق کشور چین شده‌اند که قدمت آنها به ۵ هزار سال پیش بازمی‌گردد و همه پیکرهای پیدا شده به طور غیر معمولی بلندقد و درشت اندام هستند.

اندازه‌گیری استخوان‌های کشف شده از قبرها در استان شاندونگ نشان می‌دهد که طول قدّ این اسکلت‌ها حداکثر یک متر و ۹۰ سانتی‌متر است؛ کوتاه‌قدترین این اسکلت‌ها چیزی حدود ۱٫۸۰ متر است.

فنگ هوئی رئیس دانشکده تاریخ و فرهنگ دانشگاه شاندونگ گفت: «قدّ پیکرهای کشف شده فقط بر اساس طول  استخوان است؛ اگر صاحب این اجساد زنده بودند، قدّ آنها قطعا از ۲ متر بیشتر بود».

بر اساس یافته‌های این تحقیق، مردان بلند قدتر در مقبره‌های بزرگتر یافت شده بودند، احتمالا به این دلیل که چنین افرادی وضعیت مالی خوبی داشتند و قادر به تهیه غذای بهتر بودند.

مردم محلی شاندونگ معتقدند بلندقدی یکی از ویژگی‌های تعریف آنهاست. آمار رسمی نیز این ادعا را تأیید می‌کند؛ در سال ۲۰۱۵، متوسط ​​قدّ مردان بالای ۱۸ سال در شاندونگ، ۱٫۷۵ متر است.

محل کشف پیکرها، ۵ هزار سال پیش مرکز سیاسی، اقتصادی و فرهنگی استان شاندونگ بوده است؛ این آثار از فرهنگ “Longshan”، تمدن نئولیتیک دیرین در میانه و پایین رود زرد است که به نام “Mount Longshan” در “Zhangqiu” نامگذاری شده است.

از سال ۲۰۱۶، باستان شناسان در حفاری‌های متعدد ویرانه‌های ۱۰۴ خانه، ۲۰۵ قبر و ۲۰ چاه را در روستای “Jiaojia” واقع در منطقه “Zhangqiu” کشف کرده‌اند.

کشف پیکرهای ۵ هزارساله بلند قامت
کشف پیکرهای ۵ هزارساله بلند قامت
کشف پیکرهای ۵ هزارساله بلند قامت
کشف پیکرهای ۵ هزارساله بلند قامت
رهـــــــــــــا مسعودی
457 بازدید

هم اکنون دیگران می خوانند


پیشنهاد میکنم این مطالب راهم بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *