«اربیل» عراق، مقصد گردشگری پیشنهادی نشنال جئوگرافی

01
01

 

 

 

 

 

 

 

 

شهر «اربیل» در کردستان عراق در جمع ۲۰ مقصد گردشگری پیشنهادی نشنال جئوگرافیک قرار گرفت.

به گزارش توریست ها به نقل از ایسنا، نشنال جئوگرافی که از سایت‌های معتبر جهان در حوزه صنعت گردشگری محسوب می‌شود، در گزارشی به معرفی ۲۰ مقصد گردشگری پیشنهادی برای سال ۲۰۱۴ پرداخته است که شهر «اربیل» در منطقه کردستان عراق نیز در جمع آنها قرار دارد.

به گزارش ورلد توریسم‌، این فهرست براساس حروف الفبا تنظیم شده و به همین دلیل اربیل در آن قرار گرفته است. این شهر مدتی قبل نیز در جریان نشستی که در شهر قاهره پایتخت مصر برگزار شد، به عنوان پایتخت گردشگری کشورهای عربی در سال ۲۰۱۴ انتخاب شد.

اربیل در شرایطی در جمع مقاصد گردشگری پیشنهادی نشنال جئوگرافیک قرار گرفت که مقامات صنعت گردشگری این شهر در شمال عراق که تاریخی ۶۰۰۰ ساله دارد، از سال‌ها قبل قصد دارند این شهر را به مقصد جدید گردشگری خاورمیانهتبدیل کنند.

شهر اربیل آثاری تاریخی از دوره‌ی نوسنگی، تمدن بین‌النهرین و دوره‌ی اسلامی دارد. علاوه بر جاذبه‌های گردشگری تاریخی، منطقه‌ی کردستان عراق و بویژه شهر اربیل از جاذبه‌های طبیعی، بخصوص پوشش گیاهی زیبا و هم‌چنین کوه‌های پوشیده از برف که می‌توان از آن‌ها برای توسعه‌ی گردشگری زمستانی استفاده کرد، بهره می‌برد.

در این شرایط مقامات شهر اربیل قصد دارند، با ساخت هتل‌های لوکس، توسعه‌ی فرودگاه اربیل و تقویت زیرساخت‌های گردشگری این شهر، اربیل را به دبی جدید تبدیل کنند. در این راستا با پخش آگهی‌های تلویزیونی، از سرمایه‌گذاران کشورهای مختلف برای سرمایه‌گذاری در توسعه‌ی زیرساخت‌های گردشگری اربیل دعوت شده که حاصل آن سرمایه‌گذاری‌های کلان سرمایه‌گذاران کشورهای عرب حوزه‌ی خلیج‌فارس و لبنان در صنعت گردشگری اربیل بوده است.

از دیگر مقاصد گردشگری که در فهرست نشنال جئوگرافیک قرار داشته و بیشتر آنها مناطقی کمتر شناخته شده هستند می‌توان به منطقه طبیعی «کیپ وردی» در فرانسه، منطقه طبیعی «کوردوبا» در آرژانتین، جزایر «دروان» در اندونزی‌، کشور کوچک لیختن‌اشتاین، پارک ملی «ناهاننی» در کانادا، شهر «سارایوو» در بوسنی، پارک ملی «نایونگوی» در روآندا، منطقه تاریخی «یوگلیا» در ایتالیا، پارک ملی «رانتامابور» در هند، شهر «ریگا» در لتونی، پارک ملی «راکی» در آمریکا و شهر «سوچی» در روسیه اشاره کرد.