سوچی پایتخت تابستانی روسیه

“سوچی سفر به شهری است در سرزمینکراسنودار در مرز غربی روسیه و بر کرانه‌ دریایسیاه که در دامنه کوه‌های قفقاز قرار دارد. آب و هوای سوچی به دلیل قرار گرفتن بین دریا و منطقه کوهستانی بسیار معتدل است و هیچ کدام از شهرهای روسیه این گونه نیستند.

لازاروسکو، سوچی مرکزی، خستا و ادلر مناطق مختلف سوچی هستند. این شهر پر از جاذبه برای گردشگران است و هر ساله حدود چهار میلیون مسافر دارد.

در سوچی منطقه‌ای به‌نام کراسنایا پولیانا وجود دارد که مرکز ورزش‌ها و تفریحات زمستانی به‌ویژه اسکی است. شبها اطراف کراسنایا پولیانا برفی است، اما در روز آفتابی است و حتی گردشگران میتوانند آفتاب بگیرند.

جاذبههای شهر سوچی 

پارک آبی آکوالو

این پارک آبی با ده سرسره متنوع، کامیکادز، رفتینگ، سواری هیجان‌انگیز روی حلقه‌های لاستیکی، حفره سیاه، مولتی سلید با چهار باند کاسیچکا، سقوط آزاد و یک استخر موجی پنج قسمتی در نوع خود بی‌نظیر است.

قلعه لازارو

قلعههای زیادی در خط ساحلی دریای سیاه بهمنظور دفاع ساخته شده بود و لازارو یکی از این قلعهها است که از زمان جنگ قفقاز باقی مانده است.

درخت گل لاله

این درخت تنومند یادبود تاریخی و طبیعی حفاظت شدهای از خانواده ماگنولیا است که به خاطر گلهای لالهمانندی که دارد، درخت لاله نامیده میشود. تنه این درخت با 40 متر ارتفاع و 3 متر قطر شبیه پای یک فیل غول پیکر است.

صومعه کریستووایا پوستین

کریستووایا پوستین صومعه کوچکی است که توسط صندوق مالی انجمن صربها ساخته شده است. این بنا به قدمت کمی دارد ولی چون از آجرهای منحصر به فردی ساخته شده برای گردشگران از جاذبه خاص برخوردار است.

پارک ریوییرا

این پارک 240 نوع گیاه دارد که 50 نوع آنها غیر بومی هستند. سرگرمیها و تفریحات زیادی برای افراد در سنین مختلف در پارک ریوییرا وجود دارد. زمین ورزشی، نیمکت آشتی، فواره عشق، استخر دلفین، تئاتر سبز، استخر موجودات اقیانوسی، ساحل از سرگرمیهای این پارک هستند. استخر دلفین‌های این پارک یکی از مدرنترین مراکز درمانی و فرهنگی چهار فصل در اروپا است و در اینجا همراه دلفینها شیرهای دریایی نیز زندگی میکنند.

موزه هنر

موزه هنر بنایی است که معماری آن یادبودی از روسیه فدرالی است و چیزی حدود 3000 اثر از هنرمندان روس، شوروی و دیگر کشورها را در خود جای داده است.

تئاتر زمستانه

بهترین گروه‌های تئاتر، موسیقی، رقص و کنسرت در کشور برای اجرا به تئاتر زمستانه می‌آیند. تئاتر زمستانه سوچی 88 ستون دارد و سالن اصلی آن راهروی بزرگ روبازی است که به گالریها متصل شده است. سالن بزرگ اینجا هم 20 ستون بزرگ دارد که با سنگ مرمر مارزو پوشانده شده است.

پارک دندراری

پارک دندراری مکان مشهوری برای گشت و گذار و از دیدنیهای اصلی شهر است. در این پارک مجموعهای منحصر به فرد از گیاهان کمیاب و عجیب از قسمت‌های مختلف جهان از جمله گونههایی از امریکای جنوبی و شمالی، استرالیا، نیوزلند، قفقاز، چین، ژاپن، شرق دور و هیمالیا در آن گردآوری شده است.

درخت دوستی، ماتسستا، کلیسای پری آبراژنیا گاسپودنیا، آکواریوم موجودات اقیانوسی سوچی، دریاچه آچیگوارسکویه، باغ میمون آدلر، مزرعه پرورش قزل آلای آدلر، کارگاه شیشهسازی، عبادتگاه تروئیتس گئورگیوسکی، تفرجگاه اسکی کراسنایا پولیانا، منطقه حفاظت شده حیات وحش قفقاز، بیشههای چوب شمشکی و سرخدار، دره دروازه شیطان، منطقه حافظت شده حیات وحش، آبشارهای آچیپسینکیه، آبشارهای رود پسلوخ، کمپ سرد، دریاچه کاردیواچ، دریاچه کلومبوچکا، پارک ملی سوچی، آبشارهای نادژیگو، آبشارهای شاپسوگ و پسیداخ، صخره پیرمردان و غار جادوگر، غار تیگرووایا، آبشار پلی فول یا ایگریستی، آبشار آکوآریوس، دره والکنسکویه و دلمن، 33 آبشار، داگومیسکیه کوریتا، آبشار آرخووسکی، آبشار آژک، آبشار زمیکووسکی، صخرههای عقاب، دره آگورسکویه، برج دیدهبانی در بالشوی آخون، صخرههای سفید، دره ناوالیسچنسکویه، غارهای وارانتسووسکیه، تفریحگاه بارخاتنایا پولیانا، غار آخشتیرسکایا، آبشار گلوبوکی یار، دره پژاسخو، منطقه تفریحی مدوژی اوگل و دریاچههای خمیلیوسکیه از دیگر مناطق و جاذبههای دیدنی این شهر روسیه هستند.

جالب است که همه ما تصور دیگری از روسیه داریم و آن را کشوری سرد می‌دانیم که مردمانش همیشه از سرما کلاه‌های پشمی بر سر دارند، اما حتماً شما هم پس از خواندن این مقاله نظرتان تغییر کرده است. حالا که متوجه اشتباه خود شده‌اید و قصد سفر به سوچی را دارید و یا برای کسب اطلاعات بیشتر درباره تور لحظه آخری سوچی و تور سوچی تابستان 96 با آژانس مسافرتی مهرپرواز تماس حاصل فرمایید.

www.mehrparvaz.com