هزینه سفر به کیش نصف می شود

هزینه سفر به کیش نصف می شود
هزینه سفر به کیش نصف می شود

مدیرعامل جامعه بازاریان وبازرگانان کیش از اجرای طرح کاهش ۵۰ درصدی هزینه های سفر به کیش در سال آینده خبر داد.

ابراهیم خلیلی ظهر شنبه در نشستی خبری گفت: از ۱۲ سال پیش که تشکل جامعه بازاریان و بازرگانان کیش تاسیس شد همیشه در موارد مختلف کاری برای عموم پیشقدم بودیم و هیچگاه با گروه و صنفی برخورد نکردیم و فقط در جهت منافع عمومی جزیره کیش حرکت کردیم.

وی افزود: اصحاب رسانه و خبرنگاران در کنار ما برای منافع عموم همیشه ارزشمند و پشت گرمی بوده است که می توانیم در رشد و توسعه کیش گام های خوبی برای آحاد مردم جزیره کیش برداریم.

خلیلی تاسیس صندوق اندوخته جامعه بازاریان و بازرگانان کیش، اجرای کارهای زیربنایی، تصویب طرح جدید کاهش ۴۰ تا ۵۰ درصد هزینه سفر به کیش با مشارکت سازمان منطقه آزاد کیش، اقامت ساکنان در کیش، تشکیل کمیته نظارت بر نرخ کالاها و جلوگیری از چند نرخی بودن بعضی از قیمت کالاها را از جمله اقدامات این نهاد مدنی درجزیره کیش دانست و گفت: در خصوص اظهارنامه های مالیاتی و تامین اجتماعی نیز مشاورین حقوقی در حال پیگیری هستند که کار بزرگی است که ما داریم برای آرامش فعالان اقتصادی در مناطق آزاد کشورمان انجام میدهیم.

مدیر مسئول نشریه فرهنگی و اجتماعی هفته نامه جامعه کیش در بخش دیگری از اظهارات خود به نقش ارزشمند و مهم روزنامه نگاران اشاره کرد و افزود: اتحاد، همدلی و تعصب خاصی در صنف روزنامه نگاران وجود دارد که در کل کشور بسیار بالا و ارزشمند است که در همه ابعاد مختلف پشتیبان یکدیگر و با حساسیت از هم دفاع می کنند و اتحاد و انسجام آنها همیشه ماندنی و پابرجاست و نباید فراموش کنیم که ما امروز چشم وگوش مردم هستیم نباید کاری کنیم که مردم از مطبوعات سلب اعتماد کنند. باید بدنبال رشد، توسعه و بالا بردن سطح آگاهی و اطلاع رسانی در جامعه باشیم و واقعیت ها را بیان کنیم.

مدیرعامل نهاد صنفی بازاریان وبازرگانان کیش تصریح کرد: اتحاد، همبستگی و حضور صمیمانه در خانه مطبوعات کیش به عنوان یک تشکل ارزشمند برای تمامی اصحاب رسانه به ویژه خبرنگاران قطعا دارای مزیت های خوبی است برای حمایت از خبرنگاران محلی کیش که در گذشته حمایت لازم نبود و خیلی ها مجبور شدند به مشاغل دیگری روی بیاورند ولی امروز با این تشکل خودجوش می توان به اهداف و جایگاه واقعی تکیه کرد و به آینده امیدوار باشیم.

در این نشست فریدون پری نژاد نماینده خانه مطبوعات کیش گزارشی از سه ماه گذشته پیرامون شروع نسبی فعالیت خانه مطبوعات ارائه کرد و راه رسیدن پیشرفت و توسعه این تشکل ارزشمند را اتحاد ، همدلی، تعامل وهمکاری با تمامی دستگاههای دولتی وخصوصی در جزیره کیش دانست و از همه مدیر مسئولان نشریات محلی و خبرنگاران محلی خواست اجازه ندهند سلیقه ها وخصومت های شخصی بعضی افراد کج اندیش و ناآگاه در رسالت و حرفه اصلی تان خللی ایجاد کنند و باعث دلسردی شما و یا خدایی ناکرده باعث شود از مردم فاصله بگیرید.

در ادامه سومین نشست اصحاب رسانه و خبرنگاران محلی کیش با مدیر عامل جامعه بازاریان و بازرگانان کیش و اعضای هیئت مدیره این نهاد مدنی در کیش علی امیر احمدی مدیر مسئول روزنامه خبر کیش نیز بر اتحاد، همدلی و انسجام اصحاب رسانه و خبرنگاران تاکید کرد و گفت: نباید فراموش کنیم که این مطبوعات جزیره هستند که با هماهنگی تعامل و همکاری با دستگاههای دولتی و خصوصی می توانند در راه اهداف رشد و توسعه کیش خدمات ارزشمندی را ارائه بدهند و با رسالت شان به این اهداف سرعت بیشتری ببخشند.

وی تشکل های مدنی را در کشور مهم و ارزشمند دانست و افزود: تشکل جامعه بازاریان و بازرگانان کیش یک تشکل بسیار پویا و قوی در کیش است که می تواند با اقتدار و قدرت بیشتر همراه با تعامل و همکاری مقدمات رونق اقتصادی را در کیش افزایش بدهند.