کافه گردش
مکان های تفریحی جهان
۱۲ آبان ۱۳۹۴, ۱:۱۲ ب.ظ

بهترین مکان‌های گردشگری در سال ۲۰۱۶

پرتال اجتماعی واکنش:  لونلی پلانت به تازگی فهرست مقاصد برتر گردشگری در سال ۲۰۱۶ میلادی را منتشر کرده است. لونلی پلانت (Lonely Planet) نام یک انتشاراتی مخصوص کتاب‌های راهنمای سفر و گردشگری است. این انتشارات را می‌توان یکی از مطرح‌ترین‌ انتشارات در این عرصه دانست. مسافران علاقه‌مند به سفرهای ارزان از جمله مشتریان لونلی پلانت هستند.

در صدر فهرست اعلام شده، کشور بوتسوانای آفریقا قرار دارد که به طبیعت بکر و حیات وحش خود مشهور است. پس از بوتسوانا، کشور ژاپن و ایالات متحده آمریکا قرار داند.

طبیعت زیبای بوتسوانا

(تصاویر) مقاصد برتر گردشگری در سال 2016

این کشور آفریقایی که سال دیگر پنجاهمین سالگرد استقلال خود را جشن خواهد گرفت، ترکیبی نادر از بیابان و دلتا است که همین مسئله سبب شده آرایش حیات وحش منحصر به خود را داشته باشد. حدود ۱۷ درصد از خاک بوتسوانا به پارک‌های ملی اختصاص یافته است. در سال ۲۰۱۴ میلادی نیز، دلتای اوکاوانگو به عنوان هزارمین میراث جهانی یونسکو ثبت شد.


توکیو-ژاپن

(تصاویر) مقاصد برتر گردشگری در سال 2016

ژاپن به عنوان دومین مقصد برتر گردشگری در سال ۲۰۱۶ شناخته می‌شود. این کشور از حیث مناظر طبیعی و شهرهای آینده نگر در نوع خود زیبا است. ایالات متحده آمریکا در رده سوم فهرست جای دارد که قرار است در سال ۲۰۱۶ میلادی، یکصدمین سالگرد «سازمان پارک‌های ملی» را جشن خواهد گرفت.

فهرست ۱۰ کشور برتر توسط گروهی از کارشناسان خبره انتخاب شد. این کارشناسان عواملی نظیر پیشرفت، جذابیت‌های جدید گردشگری و مراسم و جشن‌های سال ۲۰۱۶ هر کشور را برای انتخاب مقاصد برتر گردشگری در نظر گرفتند.


شهر کوتور در مونته نگرو

(تصاویر) مقاصد برتر گردشگری در سال 2016

لونلی پلانت همچنین شهر منچستر انگلستان و شهر دوبلین را به عنوان یکی از ده شهر برتر گردشگری جهان در سال ۲۰۱۶ معرفی کرد. شهر کوتور در کشور مونته‌نگرو نیز در صدر فهرست برترین شهرهای گردشگری جهان در سال ۲۰۱۶ میلادی قرار گرفت.


منچستر

(تصاویر) مقاصد برتر گردشگری در سال 2016

دوبلین

(تصاویر) مقاصد برتر گردشگری در سال 2016
سارا ابراهیمی
749 بازدید

هم اکنون دیگران می خوانند


پیشنهاد میکنم این مطالب راهم بخوانید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *