کافه گردش
مکان های تفریحی جهان
۵ دی ۱۳۹۴, ۹:۵۰ ق.ظ

زیباترین مکان‌های تفریحی در بلغارستان

پرتال اجتماعی واکنش:بلغارستان که روزگاری قلمرو ترک‌های عثمانی بود و بعد از آن هم به دست یونانی‌ها و رومی‌ها افتاد، کشوری در جنوب شرقی اروپاست. پایتخت بلغارستان شهر صوفیه است اما نام این کشور با یکی از قدیمی‌ترین شهرهایش «وارنا» گره خورده.

Snapshot_2015-12-26_090145

شهری بندری بر کرانه دریای سیاه و در نزدیکی‌های دریاچه وارنا که در قسمت شرقی بلغارستان قرار گرفته است و شهری زیبا که علاوه بر امتیازهای طبیعی، تاریخی و شهرت بین‌المللی به خاطر قرار گرفتن در اروپای شرقی از نظر میزان هزینه‌ها هم کاملا هوای جیب شما را دارد! حالا این شمایید که باید برای انتخاب سفر به شهرهای اساطیری بلغارستان یا سفر به سواحل وارنا با خودتان کنار بیایید! یا اینکه زمان سفرتان را طولانی‌تر کنید تا فرصتی برای دیدار تمام این جذابیت‌هارا  داشته باشید.

اینجا فهرستی از دیدنی‌های بلغارستان است:

باغ دریایی

باغ دریایی وارنا قدیمی‌ترین پارک بلغارستان است؛ پارکی ساحلی که علاوه بر زیبایی‌های طبیعی، موزه دلفین‌ها و باغ وحش اگزاتیک را هم در خودش جای داده است. بلغاری‌ها به این پارک که تا میانه قرن نوزدهم تکه زمینی برهنه و خارج از شهر بود و به دستور شهردار عثمانی در سال ۱۸۶۲ به باغی کوچک بدل شد، مورس کاتوگرادینا   می‌گویند.

Snapshot_2015-12-26_090156

بالچیک

بالچیک شهرتش را علاوه بر طبیعت بکرش مدیون عمارت ملکه ماریاست که تلفیقی است از معماری شرقی و اروپایی. در سفر به بالچیک نباید فرصت دیدن دماغه کالیاکرا را از دست بدهید.

Snapshot_2015-12-26_090206

تور کشتی دزدان دریایی

یکی از متفاوت‌ترین فرصت‌های گردشگری وارنا سفر به دنیای دزدان دریایی با توری به همین نام است. این تور به شما اجازه می‌دهد تا با پوشیدن لباس‌های دزدان دریایی و سوار شدن بر کشتی آنها، بزنید به دل دریای سیاه و خودتان را در قلب جنگ‌های دزدان دریایی تصور کنید!

Snapshot_2015-12-26_090226

جنگل سنگ

یکی از جاذبه‌های وارنا جنگل سنگی این شهر است. این جنگل که در هجده کیلومتری غرب شهر قرار گرفته پر است از ستون های سنگی ۵ و حتی ۶ متری که نصبشان می‌رسد به روزگار ماقبل تاریخ!

Snapshot_2015-12-26_090237

سرزمین شن‌های طلایی

Snapshot_2015-12-26_090250

بدون ذره‌ای تردید یکی از دیدنی‌ترین جاذبه‌های وارنا سرزمین شن‌های طلایی است. سرزمینی که به خاطر پوشش گیاهی، ساحل آبی رنگ و ماسه‌های طلایی‌اش به مروارید دریای سیاه مشهور است. هنگام سفر به این سرزمین رویایی می‌توانید در کنار لذت بردن از ساحلی نیلگون از چشمه‌های آب درمانی و بازارچه‌های قدیمی‌اش لذت ببرید.

کلیسای وارنا

Snapshot_2015-12-26_090304

کلیسای وارنا نماد اصلی شهر وارناست. این کلیسای دیدنی در قرن نوزدهم میلادی ساخته شداما بدون شک جذاب‌ترین بخش این کلیسا برج ناقوس آن است که زیباترین مناظر شهر را مقابل چشمتان به تصویر می‌کشد. . . مناظری که دیدنشان ارزش بالارفتن از ۱۳۳ پله آن هم از نوع مارپیچی را دارد!

سارا ابراهیمی
877 بازدید

هم اکنون دیگران می خوانند


پیشنهاد میکنم این مطالب راهم بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *