کافه گردش
مکان های تفریحی جهان
۱۵ اسفند ۱۳۹۵, ۱۰:۲۹ ق.ظ

سفری به طبیعت بکر در جنوب شرق آسیا

پرتال اجتماعی واکنش:گشت و گذار در طبیعت برای ساکنان شهرهای به ویژه شلوغ و آلوده گاه از نان شب هم واجب‌تر شده‌است به ویژه این روزها که بهار تازه چتر رنگارنگ خود را بر طبیعت گسترده‌است.طبیعت‌گردی ضمن این که  پیوند فراموش‌شده ما را با طبیعت از نو برقرار می‌سازد، افسردگی را از ما دور می‌کند و روحیه‌ای شاداب به ما می‌بخشد. این نشان می‌دهد که ما آدم‌ها ذاتا دوستدار طبیعت هستیم،هرچند گاهی خواسته یا ناخواسته سبب آزار و اذیت آن می‌شویم. چند سالی است که «اکوتوریسم» یا طبیعت‌گردی رشد زیادی پیدا کرده‌است.عموما طبیعت‌گردها در جست‌و‌جوی جاهای بکر هستند؛ جاهایی که بتوانند در آنها با خاطری آسوده دل به طبیعت بزنند.

 ما هم در این مطلب به شیوه طبیعت‌گردها می‌خواهیم شما را با چند طبیعت بکر در جنوب شرق آسیا آشنا کنیم که شاید کمتر اسم‌شان به گوش شما خورده باشد.ممکن است بپرسید که حالا چرا جنوب شرقی آسیا؟ چون جنوب شرق آسیا منطقه‌ای است استوایی و طبیعتا دارای آب و هوایی بسیار گرم و البته شدیدا شرجی  و درست به همین دلیل جنگل‌های انبوه و سرسبزی را که در نوع خود کم نظیر، دیدنی و دارای پوشش گیاهی متنوع و زیبایی هستند، در دل خود جای داده‌است.بنابراین پیشنهاد ویژه ما به شما این است که هم‌اکنون فرصت را دریابید و برای بهره‌بردن از طبیعت دل‌انگیز این مناطق زیبا اقدام کنید؛ چرا که با تعطیلی مدرسه‌ها و دانشگاه‌ها و رونق‌گرفتن سفرهای تابستانی، بهای همین تورها به دوبرابر افزایش خواهد یافت.به شما قول خواهیم داد که از گشت و گذار در طبیعت زیبای این مناطق لذت فراوان خواهید برد.

سفری به طبیعت بکر در جنوب شرق آسیا

لازم به یاد‌آوری است که به جز لائوس و ویتنام که سفارتخانه در کشورمان ندارند بقیه کشورهایی که نام‌شان در این گزارش آمده دارای سفارتخانه در ایران بوده و می‌توان از طریق سفارتخانه‌ها و آژانس‌های گردشگری برای گرفتن ویزای آنها اقدام کرد.اما برای گرفتن ویزای گردشگری لائوس،بهترین راه  مراجعه به سفارت بانکوک در تایلند است. ویزای ویتنام را هم می‌توان در حین ورود به فرودگاه ویتنام دریافت کرد.البته با مراجعه به برخی از آژانس‌های گردشگری در ایران هم که در زمینه تورهای طبیعت‌گردی فعال هستند می‌توان برای گرفتن ویزای این کشورها اقدام کرد.

لائوس

شاید اسم لائوس کمتر به گوش تان خورده باشد. لائوس از کشورهای جنوب شرق آسیا و دارای طبیعتی فوق العاده و باب دل طبیعت دوستان است. حتما کشوری که ۸۰درصد آن پوشیده از جنگل وحدود ۱۳ میلیون هکتار درخت را دل خود جای داده است، یکی از زیباترین طبیعت‌ها را دارد. لائوس نیز مانند سایر کشورهای جنوب شرق آسیا، آب و هوایی استوایی و گرمسیری  دارد.بنابراین مناسب کسانی است که در زمستان از سرما فراری هستند. در ادامه با چند چشم‌انداز طبیعی بکر لائوس آشنا می‌شوید.

سفری به طبیعت بکر در جنوب شرق آسیا

سی فان دان

یکی از زیباترین مناطقی است که در لائوس وجود دارد وازنظر زیبایی طبیعی چیزی کم ندارد. در سی فان دان بساط طبیعت گردی تکمیل است؛آبشار،رودخانه،جزیره و جنگل .سی فان دان  که به معنی چهار هزار جزیره است‌،شامل مجموعه‌ای زیبا از جزایر است .این جزیره‌ها در جنوب لائوس ودر مجاورت زیباترین بخش رودخانه مکونگ قرار گرفته‌است. در این منطقه در طول رودخانه مکونگ تندآب‌ها وآبشار‌های فراوانی وجود دارد که زیبایی خاصی به این منطقه بخشیده است. صدای جوش وخروش آب،پوشش گیاهی بی‌نظیر و آبشارهای زیبا همه وهمه دست به دست هم داده‌اند تا بهشت کوچکی را در این منطقه به وجود آورند.

اگر قصد اقامت در این منطقه را داشتید، حتما به یکی از سه جزیره دان دت،دان خون یا دان کنگ بروید تا مدت زمان بیشتری از این طبیعت بی نظیر آن لذت ببرید.  کوه فوسی منطقه‌ای بسیار سرسبز و زیبا در شهر لوانگ پروبانگ است. وقتی که دراین منطقه قدم می‌زنید گو این که در اعماق جنگل‌های استوایی گام برمی‌دارید. هرسو را که نگاه کنید درخت‌های استوایی را خواهید دید که اطراف شما صف کشیده‌اند. درکوه فوسی می‌توانید به دیدن  مجسمه بودای خوابیده بروید که یکی از دیدنی‌های جالب این منطقه است واز گل‌ها و درختان زیبای آن لذت ببرید.

سفری به طبیعت بکر در جنوب شرق آسیا

 آبشار تات کوانگ سی

این آبشار بزرگ‌ترین آبشار لوانگ پرا بانگ و یکی از جذاب‌ترین آبشارهایی است که در این منطقه وجود دارد. محبوبیت وجذابیت این آبشار دو دلیل اصلی دارد: درختان وپوشش گیاهی شگفت‌انگیز اطراف آن و دیگر؛ استخرهای طبیعی است که در پایین آبشار وجود دارند. شاید تا به حال نام استخر بیکران را شنیده باشید. دراین نوع استخرها که به آنها استخر بی نهایت نیز گفته می‌شود، مرزی برای نشان دادن پایان استخر وجود ندارد.

انگار با استخری بی‌پایان روبرو هستید. در هر حال، در پایین  آبشار تات کوانگ سی  چنین استخرهای هیجان انگیزی وجود دارند که شاید مهم‌ترین عامل محبوبیت این آبشار باشند.بنابراین می توانید لحظات هیجان انگیزی را به شنا در استخرهایی با  آبی خنک و در دل جنگل‌های استوایی سپری کنید.البته توجه داشته ‌باشید که  این استخرها عمقی حدود پنج متر دارند. پس اگر شناگر ماهری نیستید جان خود را به خطر نیندازید وگوشه‌ای زیرسایه درختان بنشینید واز زیبایی‌های اطراف و دیدن افراد محلی که از روی شاخه‌های بلند درختان به درون آب شیرجه می‌زنند، لذت ببرید.

 سفری به طبیعت بکر در جنوب شرق آسیا

شهر ونگ وینگ

یکی از شهرهای توریستی و زیبای لائوس است که حدودا چهار ساعت با پایتخت آن فاصله دارد.این شهر که یکی از سرسبزترین شهرهای لائوس است برای گذراندن تعطیلاتی آرام بسیار مناسب است. ونگ وینگ به خاطر تپه‌های سنگ آهکی خود معروف است و نام شهر نیز برهمین اساس انتخاب شده است.رودخانه نام سونگ از داخل این شهر می‌گذرد. تپه‌هایی ازجنس سنگ آهک،جنگل‌های انبوه،کوه‌های زیبا وغارهای فراوان و شگفت‌انگیز از جمله جاذبه‌هایی است که طبیعت‌گردان زیادی را به این منطقه  سوق می‌دهد.درشهر ونگ وینگ تفریحات متنوع و خاطره‌انگیزی برای توریست‌ها وجود دارد که کوهنوردی،قایقرانی در رودخانه آرام وزیبای نام سونگ‌، آب تنی کردن در تالاب آبی آن، بازدید از روستاهای قبیله‌ای نزدیک شهر، غارنوردی وپیاده روی در جنگل‌های شگفت انگیز از آن جمله است.

سفری به طبیعت بکر در جنوب شرق آسیا


اندونزی

اندونزی یکی دیگر از کشورهای زیبای جنوب شرق آسیاست وجالب است بدانید وسعت آب‌های این کشور سه برابر مساحت خشکی‌های آن است. درواقع اندونزی بزرگ‌ترین مجمع الجزایر جهان است.اندونزی به موازات سرسبزی و طبیعت  جذاب مانند سایر کشورهای جنوب شرقی آسیا آب‌و‌هوایی استوایی وگرمسیری دارد .در ادامه شما را با چند چشم‌انداز طبیعی این کشور آشنا می‌کنیم.

جزایر راجا آمپات

راجا آمپات از نظر زیبایی‌های طبیعی جزو زیباترین جزایر شرق آسیاست . این مجمع الجزایر که از ۱۵۰۰ جزیره کوچک تشکیل شده است مانند مرواریدی برسطح آب می‌درخشند.آب‌های صاف وشفاف و همچنین سرسبزی خیره‌کننده از راجا آمپات بهشت کوچکی ساخته است. نیز جالب است بدانید که راجا آمپات بالاترین تنوع زیست دریایی را در کره زمین  به خود اختصاص داده‌است.
بنابراین بهترین مکان  برای غواصی و دیدن دنیای شگفت انگیز زیرآب است.ازتفریحات رایج این منطقه می‌توان به قایقرانی،شنا ،شیرجه وغواصی اشاره کرد.افزون بر این همه، بهره بردن از طبیعت زیبای راجا آمپات نیز جای خود را دارد.اگر جزو افرادی هستید که دوستدار بناها و آثارپیش از تاریخ هستید حتما سری به غار زیبای تومولول  بزنید. دراین غار شگفت‌انگیز می‌توانید نقاشی‌هایی از دوران باستان و انسان‌های اولیه را ببینید.

سفری به طبیعت بکر در جنوب شرق آسیا
رهـــــــــــــا مسعودی
1,311 بازدید

هم اکنون دیگران می خوانند


پیشنهاد میکنم این مطالب راهم بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *