کافه گردش
مکان های تفریحی جهان
۲۳ آبان ۱۳۹۴, ۷:۲۰ ب.ظ

سفر به فیلیپین کشور جزیره‌ها

پرتال اجتماعی واکنش: فیلیپین که در شرقی‌ترین لبه آسیا قرار گرفته یکی از دیدنی‌ترین کشورهایی است که نباید فرصت دیدن آن را از خودتان دریغ کنید! سفر به فیلیپین یعنی سفر به دنیای جزیره‌ها.

سفر به فیلیپین؛ کشور جزیره‌ها

هنگام سفر به فیلیپین به جای سفر به شهرهای بزرگ و توریستی مثل داوائو سیتی و. . . یک راست بزنید به دل جزیره‌هایی چون پوئرتوگارلا، بوراکای، باتان، ال نیدو، اپو و. . . که تصویری متفاوت از طبیعت را مقابل چشمانتان ترسیم می‌کنند.

اینجا فهرستی از دیدنی‌های فیلیپین است:

مقصد اول مانیل

مانیل یا به زبان خود فیلیپینی‌ها مترومانیالا پایتخت فیلیپین و در حقیقت مجموعه ای است از شهرهای به هم پیوسته. در سفر به مانیل بهتر است حواستان به جیب‌تان باشد چرا که مراکز خرید متنوع و مگامال های متنوع این شهر ساعت‌ها و حتی روزها می‌توانند شما را به خودشان مشغول کنند! پیشنهاد می کنیم در دیدار از این شهر در میان مال‌گردی‌های‌تان سری هم به مال اف‌ایشیا که از بزرگ ترین مراکز خرید مانیل است بزنید

سفر به فیلیپین؛ کشور جزیره‌ها

جزیره مالاپاسکوا

ساحل شنی سفید، آب‌های بسیار شفاف با درخت‌های نارگیل و باغ‌های مرجانی رنگارنگی که دورتادور آن را پوشانده‌اند تصویری رویایی است که با ورود به جزیره مالاپاسکوا فیلیپین با آن روبه‌رو می‌شوید. تنها جزیره‌ای در دنیا که در آن، هر روز می‌توانید شاهد سفره‌ماهی، کوسه سرچکشی و دم‌دراز باشید!

رودخانه زیرزمینی پورتوپرنسس

رودخانه زیرزمینی پورتو پرنسس رودخانه ای طبیعی است که با سفر به داخل آن با کمک قایق‌های پارویی می‌توانید تصویری متفاوت از تونل‌های سنگی را همراه با پرواز خفاش‌ها درست مقابل چشم‌های تان ببینید! این رودخانه یکی از عجایب طبیعی و طولانی‌ترین رودخانه زیرزمینی قابل قایق‌رانی در جهان است.

شالیزارهای پلکانی بانائو

سفر به فیلیپین؛ کشور جزیره‌ها

حدود ۲هزار سال پیش اهالی قبیله ایفوگائو برای کاشت شالی‌های برنج در دامنه‌ کوه، شالیزارهایی شبیه به پلکان‌هایی بسیار بزرگ کندند؛ این شالیزارها که تا دل آسمان کشیده شده‌اند منظره ای طبیعی را ترسیم کردند که امروز از آن به عنوان یکی از شگفت انگیزترین پروژه‌های کشاورزی جهان یاد می‌شود.

دونسول

کافی است خودتان را روی یک قایق تصور کنید که در امتداد رودخانه دونسول از میان جنگل‌های حرا و خرما در حال حرکت است؛ آن هم در حالی که میلیون‌ها کرم شب‌تاب به فضا روشنایی خیره کننده ای داده‌اند. . . این رویایی است که با سفر به سواحل بکر روستای ماهیگیری دونسول به حقیقت بدل می‌شود. البته باید به این تصویر، آبشارهای خیره کننده، غارهای ناشناخته و تماشای کوسه‌نهنگ در فاصله چند قدمی‌تان را هم اضافه کنید!

تپه‌های شکلاتی

سفر به فیلیپین؛ کشور جزیره‌ها

هزار و ششصد و شصت تپه‌ مخروطی شکل همسان و البته بلند با سطحی پوشیده شده از درختان و گیاهانی که در فصل‌های کم‌باران به رنگ قهوه‌ ای یک دست در می‌آیند باعث شده تا طرفداران طبیعت، جزیره بهل در مرکز فیلیپین را به نام تپه‌های شکلاتی بشناسند. نمایی متفاوت از طبیعت که فقط در سفر به فیلیپین می‌توانید تجربه‌اش کنید و بس!

ویگان

سفر به فیلیپین؛ کشور جزیره‌ها

سفر به ویگان یعنی سفر به دل تاریخ و دیدار با معماری سبک باروک! ویگان از معدود شهرهای فیلیپین و حتی جهان است که هنوز چهره تاریخی‌اش را حفظ کرده. . . وجود خیابان‌های سنگفرش، کلیساهای سبک باروک، عمارت‌های اسپانیایی و. . . در این شهر باعث شده تا ویگان در فهرست میراث جهانی یونسکو ثبت شود.

سارا ابراهیمی
799 بازدید

هم اکنون دیگران می خوانند


پیشنهاد میکنم این مطالب راهم بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *