گران ‌ترین شهرهای دنیا /تصاویر

پرتال اجتماعی واکنش:گرانترین شهرهای دنیا در سال ۲۰۱۵ اعلام شد. در چند رتبه بندی، شهرهای آفریقایی بالاتر از شهرهای پیشرفته قرار دارند.

گرانترین شهرهای دنیا

گرانترین شهرهای دنیا در سال ۲۰۱۵ اعلام شد. در چند رتبه بندی، شهرهای آفریقایی بالاتر از شهرهای پیشرفته قرار دارند.
نیو صدر: گران ترین شهرهای دنیا کجا است؟ لندن که در آنچا پارکینگ های نیم میلیون پوند وجود دارد یا پاریس که بیشترین توریست ها را دارد؟ موسسه مرکر که سالانه گران ترین شهرهای دنیا را اعلام می کند می گوید پاسخ نه لندن است و نه پاریس؛ بلکه به شکل غیرمنتظره‌ای برای دومین سال پیاپی، پاسخ لوآندا پایتخت آنگولا است.

شلوار جین در این کشور 240 دلار است و خوردن غذا در یک رستوران ساده نیز حدود 19 دلار قیمت دارد و جالب است بدانید در این کشور اکثر مردم روزانه فقط 2 دلار حقوق می گیرند.

5 شهر گران طبق آمار مرکر در سال 2015 :

1- لوآندا – آنگولا
2- هنگ گنگ – هنگ کنگ
3- زوریخ – سوئیس
4- سنگاپور – سنگاپور
5- ژنو – سوئیس

5 کشور گران طبق آمار مرکر در سال 2014 :

1- لوآندا۰ آنگولا
2- انجامانا – چاد
3- هنگ گنگ – هنگ کنگ
4- سنگاپور – سنگاپور
5- زوریخ – سوئیس

اما ای سی ای در امر مهاجرت فعالیت می کند،‌ یک شهر آفریقایی دیگر را گران ترین شهر دنیا اعلام کرده است؛ جوبا در سودان جنوبی. البته لوآندا نیز در این آمار در رتبه دوم قرار گرفته است. طبق این آمار از 10 شهر گران دنیا، 4 شهر از سوئیس است.

5 کشور گران طبق آمار ای سی ای در سال 2015 :

1- جوبا – سودان جنوبی
2-لوآندا – آنگولا
3- زوریخ – سوئیس
4- ژنو – سوئیس
5- برن – سوئیس

اما ای آی یو که به تازگی آماری مربوط به بهترین شهرهای دنیا برای زندگی را اعلام کرده بود نیز گران‌ترین شهر دنیا را سنگاپور اعلام کردند. البته به نظر می رسد سنگاپور بیشتر در لباس و حمل نقل گران باشد. با وجود کاهش قیمت یورو، پاریس در این رتبه بندی ها دوم است. البته پیش بینی شده است که در سال ۲۰۱۶ تغییراتی در این رتبه بندی ها بوجود بیاید، مثلا نیویورک هم به جمع ۱۰ شهر گران دنیا برگردد. ای آی یو هر سال قیمت حدود 160 کالا از نان تا ماشین را برای رتبه بندی خود اعلام می کند.

گران ‌ترین شهر دنیا کجا است ؟

پاریس – پایتخت فرانسه

 گران ‌ترین شهر دنیا کجا است ؟

لوآندا پایتخت آنگولا

 گران ‌ترین شهر دنیا کجا است ؟

جوبا، پایتخت سودان جنوبی

گران ‌ترین شهر دنیا کجا است ؟

هنگ کنگ