پاتوق های زیبا در اصفهان برای خوش گذرانی

پرتال اجتماعی واکنش:  همه ما به خوبی می دانیم که اصفهان پایتخت هنر ایران است، این شهر با آثار معماری ارزشمندش، مردم خوب و صمیمی اش و هنرهایی که در دل این شهر رخنه کرده و تار و پود این شهر را در بر گرفته است، مکانی بسسیار مناسب برای سفر است.

به سراغ اصفهان آمدیم تا با مکان هایی که اصفهانی ها در آن به خوش گذرانی می پردازند آشنا شویم و بدانیم علاوه بر آثار معماری که باید از آن ها دیدن کرد دیگر چه جاهایی در اصفهان را نباید از دست داد.

1-قهوه خونه حج میرزا

خیابان حاج میرزا، بازار آهنگرا

10 پاتوق برای خوش گذرانی در اصفهان!

اینجا فقط یه قهوه خونه معمولی نیست، جایی هست که لقب قدیمی ترین قهوه خانه عهد صفویه در اصفهان رو به دوش می کشد و برای دیدن زیبایی هاش باید روزها وقت گذاشت و تاریخ چند صد ساله اش رو مرور کرد.

روی در و دیوار این قهوه خانه پر از لوازم عتیقه و با ارزشه که همگی یادگار روزگاری هستند که تعزیه خوانی، شاهنامه خوانی و نقالی در این مکان برگزار می شد.

در اون زمان، خیلی از کسایی که خودشون رو علاقه مند به ابزارآلات تاریخی و سنتی معرفی می کردند، به مناسبت های مختلفی مثل محرم، وسایلی مثل نیزه، تخت بند (تخته های چوبی)، شمشیر، کلاه آهنی، سنگ های گرانقیمت، تابلوهای نقاشی یادگاری از مینیاتوریست های قدیمی اصفهان، زره های آهنی و غیره رو به این قهوه خانه اهدا می کردند؛ وسایلی که امروز هر کدوم از اونا در نوع خودشون بی نظیر و از در و دیوار قهوه خانه چاه حاج میرزا آویزونند.

در بین این اشیا همه چیز دیده می شود، از خنجر و نیزه و کاسه های کاهگلی گرفته تا کتاب های قدیمی که از جلدشون می توان فهمید که مربوط به چند صد سال پیش و مربوط به زمان قاجار و پادشاهی ناصرالدین شاه می شوند.


2-کافه لیمو

مرداویج، بلوار شیخ کلینی، جنب دسر سرای بهاری

10 پاتوق برای خوش گذرانی در اصفهان!

یه کافه خیلی شاد با صندلی های رنگارنگ که خوراکی هاش به خصوص صبحانه گرمش خیلی لذیذ و خوشمزه هستند و باید حتما وقتی که به اصفهان سفر کردید به این کاف جذاب هم سری بزنید.


3-کافه بلانش

انتهای خیابان مرداویج، خیابان پرواز

10 پاتوق برای خوش گذرانی در اصفهان!

اگر می خواهید که لذت خوردن یه غذای خوب توی یک کافه که به شکل هواپیما است رو از دست ندید کافی هست کخه به کافه بلانش اصفهان سری بزنید. یه کافه خیلی جالب و بامزه که تو یه هواپیما قدیمی درست شده. نوشیدنی های این کافه هم فوق العاده خوش طعم و خوش مزه اند.


4-کافه آنی

نبش تقاطع جلفا و کلیسای وانک

10 پاتوق برای خوش گذرانی در اصفهان!

یه کافه خیلی دوست داشتنی که به خاطر موقعیت جغرافیایش خیلی طرفدار داره. خوردن کیک های خوشمزه در کنار زیبایی های خیابان جلفا و کلیسای وانک لذتی است که ناید از دست داد. این کافه فضای خیلی خوبی داره و خوراکیاش به خصوص کیکاش عالی هستند.


5-شربت سرای روزگار

میدان نقش جهان

10 پاتوق برای خوش گذرانی در اصفهان!

اینجا یه کافه بی نظیرهست که انواع نوشیدنی های سالم و گیاهی رو می تونید توش نوش جان کنین. دکور سنتی و قشنگی داره که فضای آروم و دنجش با موزیک خوب و کتابای دوست داشتنی و طراحی دکوراسیون داخلی عالی، واقعا می چسبه برای خوردن یه نوشیدنی کاملا سالم و خوشمزه.


6-کافه رادیو

خیابان آمادگاه، طبقه فوقانی تالار سوره

10 پاتوق برای خوش گذرانی در اصفهان!

یه کافه دنج و آروم که صبحانه های خوبی داره و باریستاهای خوش برخورد و صمیمی که گذروندن وقت رو توی این کافه به یاد موندنی می کند.


7-شربت خانه فیروز

محله ی جلفا، نزدیک کلیسا وانک

10 پاتوق برای خوش گذرانی در اصفهان!

یه کافه نوستالژیک و آنتیک که دکوراسیون داخلی قدیمیش گرمی عجیبی به این مکان داده، علاوه بر طراحی دکوراسیون قدیمی، وجود منوهای قدیمی با خوراکی های خاص که اسماشون هم قدیمی و ناشناخته ست و گلدونایی که همیشه با گل طبیعی روی میز خودنمایی می کنن، جذابیت اینجا رو چندین برابر می کنه. بستنی های اینجا اونقدر خوشمزه هستند که پیشنهاد ویژه «شربت خانه فیروز» به حساب میان.


8-کافه دال

خیابان وحید

10 پاتوق برای خوش گذرانی در اصفهان!

اولین چیزی که نظرتون رو در مورد این کافه جلب می کنه نمای خارجی چوبی هست که با گل های رنگارنگ تزئین شده، دکوراسیون د اخلی «کافه دال» هم مثل نمای بیرونیش خیلی قشنگ و جذابه، ترکیب چوب و آجر فضای آروم و دنجی رو برای خوردن یه فنجون قهوه و گپ و گفت دوستانه بوجود آورده.


9-رستوران خوان گستر (سیتی سنتر)

اتوبان شهید دستجردی، رو به روی ورودی جنوبی سپاهان شهر

10 پاتوق برای خوش گذرانی در اصفهان!

نام رستوران خوان گستر نامی آشنا در اصفهان است. منوی متنوع از غذاهای ایرانی و بین المللی، محیطی آرام و دلنشین و طبخ غذا در بالاترین سطح کیفی مطابق با رعایت استاندارد های بهداشتی، این رستوران رو به یکی از محبوب ترین رستوران های اصفهان تبدیل کرده.


10-رستوران ملل زینو

خیابان حکیم نظامی – بالاتر از چهارراه شریعتی – مقابل کارواش

10 پاتوق برای خوش گذرانی در اصفهان!

این رستوران براتون غذای ۱۲ ملت رو ارائه داده که یکیش غذای ایرانیه یعنی هنوز ۱۱ ملت دیگه هستن که غذاهاشون رو اینجا می تونید امتحان کنید.