کافه گردش
مذهبی
۴ تیر ۱۳۹۳, ۱۲:۵۴ ب.ظ

دفاع مقدس ما مانند واقعه عاشورا هیچ وقت قدیمی نمی‌شود

2369821_191

یکی از وظایف مهم بنیاد حفظ آثار و ارزش‌های دفاع مقدس این است که یاد و خاطره و گذشته این شهدای بزرگوار را همیشه زنده و جاوید نگه داریم. 

وی افزود: این یکی از اصلی‌ترین وظایف ما است که بتوانیم راه شهدایمان را که همان فرهنگ جهاد و شهادت است به نسل‌های جدید منتقل کنیم.
 
امیر نامی تصریح کرد: به فرموده حضرت امام خمینی(ره) دفاع مقدس ما تکرار واقعه عاشورا بود. جانشین بنیاد حفظ آثار و ارزش‌های دفاع مقدس افزود: ما هر سال واقعه عاشورا را گرامی می‌داریم و هیچ وقت این واقعه قدیمی نمی‌شود و هر سال تازه‌تر از سال قبل بوده و دفاع مقدس ما نیز همین‌گونه است. 

وی اظهار داشت: مقام معظم رهبری می‌فرمایند حرکت حضرت زینب (س) ادامه حرکت امام حسین(ع) بود و حضرت زینب(س) واقعه‌ بزرگی که در عاشورا رخ داد را منتقل کرد و این انتقال هنوز ادامه دارد و تا دنیا هست ادامه خواهد داشت زیرا اساس جمهوری اسلامی ایران بر پایه استراتژی عاشورا است. 

امیر نامی تصریح کرد: ما نیز باید یاد این شهدا که دفاع مقدس ما و تکرار واقعه عاشورا هستند را هر روز بیشتر از گذشته ارج بنهیم و یک رویش جدیدی نسبت به سال قبل داشته باشیم.
 
جانشین بنیاد حفظ آثار و ارزش‌های دفاع مقدس در پاسخ به این سوال که با توجه به بیش از ۲۳۰هزار شهید درباره خاطرات و آثار همه شهدا و فرماندهان شاخص و پوشش همه ۸سال دفاع مقدس بنیاد حفظ آثار و ارزش‌های دفاع مقدس چه کارهایی انجام داده است، گفت: تا کنون کار زیادی شده و بنیاد در سراسر ایران ادارات کل در استان‌ها دارد که خاطرات این شهدای بزرگ از فرماندهان، همرزمان شهدا وبه ویژه از طریق پدران و مادران شهدا ثبت و ضبط می‌کنند تا به صورت سی دی و کتاب تبدیل شده ون برای آیندگان هم مورد استفاده قرار گیرد. 

وی افزود: تا کنون نزدیک به ۸۰۰هزار ساعت ثبت خاطرات شده البته بسیار بیشتر از این باید کار بشود اما کار خوبی انجام شده و ان‌شاءالله ما آرزو داریم که سرعت این کارمان بیشتر هم بشود. 

جانشین بنیاد حفظ آثار و ارزش‌های دفاع مقدس خاطرنشان کرد: کار درباره پیشکسوتان دفاع مقدس که یادگاران آن روزگاران هستند بسیار مهم است و هر لحظه از خاطرات آن‌ها می‌تواند به فیلم تبدیل شود و هر فیلمی می‌تواند به داشته‌های ملت عزیزمان و نسل جوان ما اضافه کند. 

سپیده تدین
565 بازدید

هم اکنون دیگران می خوانند


پیشنهاد میکنم این مطالب راهم بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *