کافه گردش
متفرقه
۶ دی ۱۳۹۴, ۹:۵۴ ق.ظ

ذکری مفید برای گشایش در امور دنیا و آخرت

پرتال اجتماعی واکنش:علامه طهرانی که در نجف اشرف خدمت مرحوم آیت الله سید علی آقا قاضی رفت و آمد داشتند سفارشاتی را از ایشان نقل کرده اند.

Snapshot_2015-12-27_093440
علامه طهرانی می‌فرماید: روزی در حرم مطهر حضرت علی بن موسی الرضا(ع) پس از انجام زیارت و خواندن نماز زیارت در سمت پشت سر نشسته بودم و اتفاقا در جنب من جناب محترم حجه الاسلام آقای علامه لاهیجانی انصاری – دامت برکاته – نشسته بودند؛ و در آن مکان مقدس ذکر مرحوم قاضی آقای حاج میرزا علی آقا آن فقیه و عارف عالیقدر اسلام به میان آمد؛ و چون جناب ایشان خدمت آن مرحوم در نجف اشرف رفت و آمد داشتند جملاتی را نقل کردند که بسیار شایان دقت است: از جمله آنکه آن مرحوم می‌فرمودند: در یک مسجد همیشه نماز نخوانید، به مساجد دیگر نیز بروید! و هر جا دیدید حال پیدا کردید تغییر دهید! و از این مسجد به مسجد دیگر انتقال یابید و خلاصه آنکه توقف در یک مکان بی مورد است؛ و باید دائما دنبال حال بود و از هر جا به جای دیگر منتقل شد و هر جا حال بهتر بود آنجا را انتخاب نمود، اگر در مسجد کوفه نشد به مسجد سهله بروید و اگر در سهله نشد به مسجد کوفه بروید و هکذا.

و از جمله آنکه : انسان هیچ وقت نباید مایوس شود؛ و از دیرکرد نتیجه نباید دست از کار سیر و سلوک بردارد؛ زیرا ممکن است کسی با ناخن زمن را به تدریج بخراشد؛ و سپس ناگهان به اندازه گردن شتر آب زلال و روان جاری شود و از جمله آنکه ]مرحوم قاضی[ می‌فرمود : من کان همه الله، کفاه الله فی جمیع همومه؛ کسی که اهتمام او در مقصدش خدا باشد، خداوند کفایت امر او را در جمیع مقاصد و شئونش خواهد نمود.

و از جمله آنکه : روزی از ایشان پرسیدم که در مواقع اضطرار و گفتاری چه در امور دنیوی و یا در امور اخروی و در بن‌بست کارها به چه ذکر مشغول شوم تا گشایش یابد؟ ]مرحوم قاضی[ در جواب فرمودند: پس از پنج بار صلوات و قرائت آیه الکرسی، در دل خود بدون آوردن به زبان بسیار بگو : « اللَّهُمَّ اجْعَلْنِی فِی دِرْعِکَ الْحَصِینَهِ الَّتِی تَجْعَلُ فِیهَا مَنْ تَشاء» تا گشایش یابد «بار پروردگار من! مرا در حصن و پناهگاه خود و در جوشن و زره محکم قرار بده! در آن چنان جوشنی که کسانی را که بخواهی قرار می‌دهی»!

سارا ابراهیمی
525 بازدید

هم اکنون دیگران می خوانند


پیشنهاد میکنم این مطالب راهم بخوانید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *