کافه گردش
دنیای مد
۱۵ آذر ۱۳۹۴, ۴:۴۱ ب.ظ

بهترین شیوه‌ها برای بازسازی خانه‌

پرتال اجتماعی واکنش:یکی از قوانینی که حتی دکوراتورها هم به آن اعتقاد دارند این است: تا وقتی چیزی را که به کارتان نمی‌آید دور نریزید، جایگزینی هم برای آن پیدا نخواهید کرد. پس اولین قانون برای بازسازی و تغییر مدل خانه خارج کردن وسایل اضافی است!

ولی در ادامه قوانین دیگری را هم باید بدانید. با نزدیک شدن به ماه‌های آخر سال همه ما به فکر بازسازی خانه می‌افتیم ولی ما امسال زودتر دست به کار شدیم تا شما را با روند اصولی این کار آشنا کنیم.

شما این خطاها را تکرار نکنید. . .

این را بدانید که در دنیای طراحی داخلی، هیچ بازسازی و تغییر مدلی بدون دور ریختن وسایل اضافی امکان‌پذیر نیست؛ پس قبل از اینکه برای طراحی هر یک از فضاهای خانه برنامه‌ریزی کنید، فکری هم به حال وسایل اضافی بکنید. تفاوتی هم نمی‌کند که متراژ فضا ۵۰ متر یا ۵۰۰ متر باشد. یک قانون کلی که در دنیای طراحی داخلی باید رعایت شود، این است که اگر تصمیم به بازسازی دارید، باید بدانید که به دنبال چه تغییراتی در محل سکونت‌تان هستید.

به بهترین شیوه خانه‌تان را بازسازی کنید

اشتباه از جایی شروع می‌شود که چیزهایی را تهیه می‌کنید که به کارتان نمی‌آید یا مناسب فضای شما نیست؛ مثلا برای نشیمن وسایلی را خریداری می‌کنید که بعدها متوجه می‌شوید حضورشان الزامی نیست. از همین لحظه شلوغ شدن بی‌مورد فضا شروع می‌شود. پس قبل از بازسازی، خوب فکر کنید و همه چیز را برای یک تغییر اصولی در نظر بگیرید.


یک پرسشنامه تهیه کنید

در گام اول یک پرسشنامه تهیه کنید. برای اینکه بدانید در آینده چه می‌خواهید، باید بررسی کنید که تا به حال در چه فضایی زندگی کرده‌اید. تعداد نفرات خانواده، رنج سنی، اگر ‌مهمان از شهرستان دارید، در نظر گرفتن تیپ شخصیتی ساکنان، اگر حیوان خانگی نگهداری می‌کنید و گرایش‌های اجتماعی افراد خانه، از جمله سوال‌هایی است که باید به آن پاسخ دهید.

مسلما نوع طراحی خانه‌ای که رفت و آمد زیادی در آن هست با خانه دیگری که در ماه نهایت ۲ شب ‌مهمان دارند، متفاوت است. خانه اول باید فضای کم وسیله‌تری داشته باشد و هنگام طراحی باید فضاهای کاربردی بیشتری مثل کمدهای دیواری، قفسه و. . . برای آن در نظر گرفت. بهتر است شرایط زندگی خودتان را روی یک کاغذ بنویسید و بر آن اساس شروع به برنامه‌ریزی کنید.


بیایید با هم یک قانون بگذاریم

به بهترین شیوه خانه‌تان را بازسازی کنید

اگر می‌خواهید هزینه جدی بکنید حتما نگاهی هم به سال‌های آینده داشته باشید؛ مثلا اگر در آینده قرار است فرزندی به تعداد نفرات خانواده اضافه شود و. . . از همین حالا به آن فکر کنید. حتی هنگام طراحی توجه به قد ساکنین یک خانه هم در محل قرار‌گیری تلویزیون، تابلو و. . . موثر است. لوازم روتین زندگی هر فرد و سبک زندگی‌اش روی تغییر مدل خانه تاثیرگذار است. نیازهای اختصاصی هر فرد مثل استفاده روزانه از تردمیل، کتابخانه مجزا، خیاطی کردن، نقاشی کشیدن و. . . را هنگام بازسازی در نظر بگیرید.


قدیمی‌ترین وسیله منزل‌تان مربوط به چند سال پیش است؟

به بهترین شیوه خانه‌تان را بازسازی کنید

اگر وسایل خانه‌تان مربوط به ۳۰ ،۴۰ سال پیش باشد کار سختی را برای تغییر دکوراسیون در پیش دارید. حتی اگر آن وسیله سالم هم باشد، مسلما بعد از ۳۰ سال وسایل جدیدتر و کاربردی‌تری هم در بازار در دسترس است. پس وسایل اضافی را به فردی که به آن احتیاج دارد ببخشید؛ اگر هم قابل استفاده نیستند آنها را دور بریزید.


هر چیزی که خار آید، روزی به کار آید

به بهترین شیوه خانه‌تان را بازسازی کنید

اتاق خواب برای خیلی از ما فضایی برایش خواب، کار و به نوعی انباری است! لطفا دیگر از ضرب‌المثل هر چیزی که خار آید روزی به کار آید استفاده نکنید! متاسفانه خیلی از ما عادت کرده‌ایم بعد از ۷ سال زباله‌هایمان را دور می‌ریزیم. منظور از زباله همان ماگ لب پر روی میز کامپیوترتان، CD نصب ویندوز XP، جعبه‌های شکلات، ظروف ناقص داخل کابینت‌های آشپزخانه و. . . است. این وسایل را دور بریزید تا با معجزه انرژی حاکم در فضا آشنا شوید. دقیقا مثل زمانی که ماشین را کارواش می‌برید یا خودتان حمام می‌کنید! این قضیه درباره تمام فضای خانه صادق است و با خلوت شدن آن بار منفی حاکم بر فضا کاهش پیدا می‌کند.

سارا ابراهیمی
659 بازدید

هم اکنون دیگران می خوانند


پیشنهاد میکنم این مطالب راهم بخوانید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *