کافه گردش
دنیای مد
۲۳ آذر ۱۳۹۴, ۹:۳۳ ق.ظ

تبدیل یک گاراژ به خانه‌ای نقلی و شیک به شیوه خلاقانه

پرتال اجتماعی واکنش:برای اینکه یک گاراژ تاریک و نمور به خانه‌ای نقلی اما روشن و خوب برای زندگی تبدیل شود، طراحان داخلی اینجا را حسابی به‌هم ریختند و نورپردازی‌اش را هم دستکاری کردند تا جای زندگی شود.اول که وارد ساختمانش می‌شوی، آن‌قدر همه‌چیز لوکس و شیک است که ممکن است با خودت فکر کنی، کاش این خانواده مرا هم به فرزندی قبول می‌کردند. برای اینکه یک گاراژ تاریک و نمور به خانه‌ای نقلی اما روشن و خوب برای زندگی تبدیل شود، طراحان داخلی اینجا را حسابی به‌هم ریختند و نورپردازی‌اش را هم دستکاری کردند تا برای گذراندن روزها و شب‌های چالش‌‌انگیز دانشگاه جای زندگی شود. داستان تغییرات این خانه گاراژی را «بکی هریس»  روایت کرده است.

استوانه بی‌مصرف اخراج شد

پارکینگی برای زندگی

یکی از محدودیت‌های جدی اینجا برای طراحان، یک دیوار استوانه‌ای‌شکل دراز بود که قبلا به عنوان راه هواکش به بیرون استفاده داشت. این استوانه بی‌مصرف تمام فضا را گرفته بود و گرچه قبل‌ترها مصرف بهتری داشت اما دیگر به هیچ دردی نمی‌خورد بنابراین آن را از فضا بیرون بردند و خب، نتیجه هم عالی بود؛ هم یک چیز بی‌خودی دور انداخته شد و هم فضا ۲۴ متر بزرگ تر شد. وقتی بدانید کل این خانه ۷۵ متر فضا دارد، ارزش ۲۴ متر فضای بیشتر را خیلی راحت‌تر درک می‌کنید.


محدودیت سقف در حمام

پارکینگی برای زندگی

یک در با شیشه مات حمام را از بقیه خانه جدا می‌کند. این همان حمامی است که کمی جلوتر در راهرو   به گنجه لباس‌ها می‌رسد. سقف اینجا کمی کوتاه بود و شیب داشت برای همین دوش در بلندترین نقطه ممکن قرار داده شد؛ البته وان به دوش ترجیح داشت.


اتاقی برای استراحت

پارکینگی برای زندگی

کمی جلوتر از تختخواب یک در کوتاه به بیرون راه دارد و مبل یک‌نفره کوچکی هم محض نشستن هست. معجزه پنجره‌ها و نور زیاد را در بزرگ‌تر نشان دادن فضا دست‌کم نگیرید.


آشپزخانه یا آشپز؟

پارکینگی برای زندگی

بزرگ‌ترین چالش به آشپزخانه مربوط می‌شد چون فضا آن‌قدر کوچک بود که جای ایستادن هم برای آدم نمی‌ماند. درواقع یا جای آشپز بود یا آشپزخانه. برای همین از کوچک‌ترین کابینت‌های بازار استفاده کردند. دور سینک ظرفشویی کلاسیک را هم خط کشیدند. یخچال هم ۶۰ سانتی‌متر بیشتر جا نمی‌گرفت و خوب بود و کوچک. غیر از اینها یک ترفند قدیمی و ساده هم برای بزرگ‌تر کردن فضا به کار بردند و آن‌ استفاده از جادوی رنگ سفید و براق بود؛ رنگی که همیشه فضا را بازتر از آنچه هست، نشان می‌دهد.


لم بده، مشق بنویس

پارکینگی برای زندگی

صاحبخانه زیاد اهل تماشای تلویزیون نبود برای همین  طراحان نگرانی چندانی در این‌باره نداشتند. فقط یک مبل بود و یک میز که پشتش می‌توانستی لم بدهی کنار پنجره و درس‌هایت را حاضر کنی.


عمومی‌ها بیرونی، خصوصی‌ها اندرونی

پارکینگی برای زندگی

یک ردیف طولانی کابینت، اتاق نشیمن را از اتاق خواب جدا می‌کند؛ بدون دیوار و هیچی. این‌جوری می‌شود نگران دیوار کوتاه یا کمبود فضا هم نبود. فقط باید حواس‌تان به تمیز نگه‌داشتن اتاق باشد؛ مهمان است و هزار دردسر. البته این‌طور که طراحان می‌گویند، تلاش شده اتاق خواب و سرویس بهداشتی، خصوصی بودن‌شان را حفظ کنند. برای همین هم این دو فضا به بخش پشتی خانه منتقل شده‌اند. آشپزخانه و اتاق نشیمن هم همین جلو هستند.


گنجه پاریسی برای لباس‌ها

پارکینگی برای زندگی

سمت دیگر تختخواب، پشت دیوار درست در راهرویی که به سمت حمام می‌رود، یک گنجه روباز به دیوار چسبیده است. پشت دیوار گنجه هم با کاغذدیواری‌هایی پر شده که تمیز کردن‌شان راحت‌تر است!


اتاق خواب است وارد نشوید

پارکینگی برای زندگی

قرار بود ورودی اتاق خواب طوری باشد که به داخل اتاق و تخت صاحبخانه دید نداشته باشد؛ برای همین تخت را به یک دیوار پیش‌ساخته کوتاه تکیه دادند.

سارا ابراهیمی
433 بازدید

هم اکنون دیگران می خوانند


پیشنهاد میکنم این مطالب راهم بخوانید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *