تصاویری از زیورآلات دست ساز و متفاوت

پرتال اجتماعی واکنش: تلفيق پارچه حرير و سنگ ايده اصلي شكل‌گيري طراحي‌هاي برند «مريم»بود. تركيب پارچه‌هاي حرير با سنگ‌هاي طبيعي از فيروزه گرفته تا لاجورد، صدف و… .

 تلفيق پارچه حرير و سنگ ايده اصلي شكل‌گيري طراحي‌هاي برند «مريم»بود. مريم سهل‌البيع، كارشناس كامپيوتر براي خلق اين برند دنبال ايده ‌تازه‌اي بود و به همين دليل سراغ تركيب حرير و سنگ رفت؛ تركيب پارچه‌هاي حرير با سنگ‌هاي طبيعي از فيروزه گرفته تا لاجورد، صدف و… .  او متولد 1355 است و يك ‌سالي مي‌شود كه به دليل علاقه‌اش، به درست‌كردن زيورآلات دست‌ساز روي آورده است.
مريم مي‌گويد: «در كار زيورآلات قبل از هر چيز دقت و خلاقيت مهم است. كارهاي دست‌ساز حس و حال سازنده را درون خود دارد. ابزار اصلي كار من فلزهاي مختلف، سنگ‌هاي متنوع و مهره‌هاي رنگارنگ هستند؛ البته بسته به سفارشات نوع فلزهايي كه استفاده مي‌شود، متفاوت است.» آنچه مي‌بينيد كارهاي دست‌ساز اين خانم هنرمند است كه در كنار تدريس اين هنر را دنبال مي‌كند.

چشم نظر!

به لطافت حرير، به سختي سنگ

اين ست رشته‌اي از سنگ لاجورد و توپاز است. اگر به نظرچشم اعتقاد داريد، اين كار مي‌تواند همراه خوبي براي شما باشد. اين سنگ‌هاي طبيعي شادي‌آور هستند و باعث تمركز مي‌شوند.


همنشینی حریر و سنگ

به لطافت حرير، به سختي سنگ

این ست زیبا از توپ‌های ترمالین تهیه شده و جزء كارهای مریم است و مناسب خانم‌‌هایی است كه سادگی و تفاوت را می‌پسندند. این كار با سنگ‌های سفید و نقره‌ای و گردنبند حریرمناسب  ست‌های اسپرت و
رسمی است.


آويزي از حرير

به لطافت حرير، به سختي سنگ

تركيب مهره‌هاي مشكي و طلايي هميشه جلوه خاصي دارد و استفاده از حرير هم اين جلوه را دو برابر كرده است. نامتقارن بودن اين ست هم باعث مي‌شود در يك ست، لباس جلوه‌اي دوچندان پيدا كند.


به ظرافت مروارید

به لطافت حرير، به سختي سنگ

مروارید روی پایه نقره‌ای از آن تركیب‌های پركاربرد است چون می‌توانید آن را با اغلب لباس‌های‌تان و با رنگ‌های مختلف ست كنید. داشتن چنین تركیبی در كمد هر خانمی لازم و ضروری به نظر می‌رسد.


 فيروزه به سبك امروز!

به لطافت حرير، به سختي سنگ

مدتي است كه دستبندها و گردنبندهاي سنگي تبديل به بخشي از جريان مد شده‌اند. در اين ميان نمونه‌هاي فيروزه هم محبوبيت خودشان را دارند. تراش هندسي سنگ فيروزه در اين تركيب به دلیل دارا بودن  جلوه‌اي مدرن  آن را  از طرح‌هاي سنتي دور كرده است.


همنشيني سفيد و سياه

به لطافت حرير، به سختي سنگ

نشستن رنگ سفيد و مشكي در كنار هم هميشه مي‌تواند شيك و جذاب باشد. سنگ‌هاي ملانيت كارشده در اين مدل به جذابيت آن مي‌افزايد. اين مدل براي تمام سنين مناسب بوده و بهتر است در ‌مهماني‌هاي رسمي با يك لباس مشكي از آن استفاده كنيد.


نمادي از سرخپوست‌ها

به لطافت حرير، به سختي سنگ

اين گردنبند طوقي با نماد سرخپوستي مطمئنا باب دل همه دختر خانم‌هاي جوان است كه دوست دارند با زيورآلاتي جذاب، ست متفاوتي براي خودشان بسازند.