دکوراسیون داخلی فروشگاه مارکو بلوچی در میرداماد تهران

پرتال اجتماعی واکنش:اصولا در طراحی های فضاهای فروشگاهی آن هم برای یک برند مشهور آنچه که حائز اهمیت است، طراحی ویترین جذاب و دعوت کننده است. ویترینی که بتواند در عین سادگی برای بیننده خیره کننده باشد و خریدار را به سمت خود بکشاند.طراحی پویای بوتیک مارکو بلوچی به معماری مصطفی آذری یکی از همین طراحی های بی نظیر است که در گوشه گوشه ی فضای بوتیک تفکر طراح به چشم می خورد.
Snapshot_2015-12-23_100749
مشخصات عمومی پروژه بوتیک مارکو بلوچی

معمار: مصطفی آذری
موقعیت: میرداماد،تهران، ایران
تاریخ: ۱۳۹۲
مساحت: ۷۰ مترمربع

وضعیت: ساخته‌شده
کارفرما: آقای طالبی
تیم طراحی: مریم منصوری، بهنام حیدریان، هانیه مظفری
ماکت: مونا حیدری ماکویی
عکس: آزاده برف‌رو

Snapshot_2015-12-23_100844
فروشگاه مارکو بلوچی در طبقه اول پاساژ رز میرداماد واقع است. در طراحی این فضا، از یک المان به عنوان عامل شکل‌گیری عناصر داخلی با کاربری‌های متفاوت، استفاده شده است. نیاز به سقف کاذب، ویترین و عامل هویت‌بخش، توسط فرم خطی که از ویترین شروع شده و پس از عبور از سقف به مثابه سقف کاذب، در نهایت، با پیچش حول محور مرکزی، به جداره انتهای مغازه ختم می‌شود، پاسخ داده شده و پیچش این المان، باعث به وجود آمدن فرم و ایجاد یک حس فضایی متفاوت نسبت به فضاهای اقلیدسی شده است.

Snapshot_2015-12-23_100905
استفاده از سطوح یکپارچه از جمله رویکردهای الهام‌بخش در جهت طراحی این بوتیک است. برای پوشش ستون‌های بیرون‌زده از دیوار، از عناصر منحنی بر روی جداره‌های حاشیه‌ای استفاده شده است، به نحوی که علاوه بر پوشش فضای مرده، قفسه و فضاهای انباری را نیز تعریف کرده‌اند. فضا در طراحی این فروشگاه، پویا و دارای پایداری خاصی است و استفاده از مبلمان منعطف، کمک فراوانی به این هدف کرده است.

Snapshot_2015-12-23_100932
پایه اصلی رنگ، سفید است که در ترکیب با رنگ طبیعی چوب، کنتراست لازم را ایجاد کرده است. عواملی چون نورپردازی در دو سطح، رنگ کف، ساختار چیدمان و عناصر کالبدی، در جهت رسیدن به هارمونی و تاکید بیش از پیش بر المان اصلی، به کار گرفته شده‌اند و در طراحی دکوراسیون این بوتیک سعی شده است در عین تاکید بر فرم معماری ایجادشده، اجناس در مرکز توجه قرار گیرند.

Snapshot_2015-12-23_101031
اگر در فضایی با دکوراسیون خلاقانه کار و زندگی می کنید و یا فضایی این چنینی را می شناسید،که پر از نشانه های شخصی شماست،