کافه گردش
دنیای مد
۲۹ آذر ۱۳۹۴, ۹:۵۴ ب.ظ

دکوراسیون زیبای خانه عروس با رنگ سفید

پرتال اجتماعی واکنش:از در واحد طبقه چهارم که وارد می‌شوی، حس آدمی را داری که یک‌دفعه از یک چاه سرش را بیرون آورده؛ حس آدمی که ساعت ۱۰ شب برق خانه‌اش یک‌دفعه وصل شده یا کسی که ناگهان چشم‌هایش را باز کرده و می‌بیند روز شده است. تا در را باز می‌کنی، حجم نوری که از سمت چپ خانه وارد چشم‌هایت می‌شود، آنقدر عجیب، زیاد و خوشایند است که ناخودآگاه، مثل یک نخ نامرئی دور پاهایت حلقه می‌شود و تو را به سمت خودش می‌کشاند.

سفید گرم‌ترین رنگ است

اینجا، توی خانه طبقه چهارم همه‌چیز ترکیبی از سفید و یک رنگ ثانویه است. سالن پذیرایی ترکیبی از سفید و آبی است؛ آبی‌ای که به خوبی در کنار آن حجم از سفیدی و نور نشسته و حس آرامش خوشایندی به آدم می‌دهد.

سرت را که می‌چرخانی، آشپزخانه ترکیبی از صورتی و سفید است؛ ترکیبی که حس امنیت می‌دهد؛ آنقدر که دلت می‌خواهد همانجا، وسط آشپزخانه چهارزانو روی زمین بنشینی. همه تکه‌های این ‌مهمانی رنگ و نور، طراحی و خریدش از آذرماه سال گذشته شروع شد و ایده‌هایش از روی صفحات فروشگاه‌های وسایل دکوری خارج از کشور گرفته شد.

سفید گرم‌ترین رنگ است

از آذر تا فروردین که عروسی‌شان بود، با هم همه مغازه‌های شهر را گشتند تا بتوانند همه‌چیز را درست کنار هم بنشانند، جزییات را با هم جور کنند و از چینش همه این اسباب و وسایل کوچک و بزرگ چینی، شیشه‌ای و چوبی، سفید و رنگی ترکیبی دلپذیر به وجود بیاورند؛ ترکیبی که تا مدت‌ها چهاردیواری خوش‌ساخت‌شان در غرب تهران را زیبایی ببخشد. اینجا خانه مطهره و حمیدرضاست؛ خانه‌ای که برای همه گوشه و کنارش وقت و انرژی گذاشته‌اند. این شما و این توضیحات مطهره حیدری در مورد جزییات خانه‌اش.

مبل: دفعه اولی که وارد بازار مبل شدیم، همین سرویس را پسندیدیم و آخرش هم همین را خریدیم. حس کردم رنگ آبی نسبت به رنگ‌های دیگر خاموش‌تر است. درواقع جیغی رنگ‌های دیگر را ندارد و تلفیقش با سفید قشنگ می‌شود. به ترکیب پارچه‌هایش هم دست نزدم چون معمولا ترکیبی که خود ژورنال‌ها انتخاب می‌کنند فکر شده است. فقط برای میز دونفره توی آشپزخانه، رنگ پارچه یکی از صندلی‌ها را آبی و یکی‌شان را قرمز انتخاب کردم که کمی رنگ قرمز هم توی آشپزخانه داشته باشم. هزینه مبل، میز ناهارخوری و میز آشپزخانه‌ام ۱۵ میلیون تومان شد.

سفید گرم‌ترین رنگ است

کتابخانه: این کتابخانه را به Studio On سفارش دادم. ترکیب رنگش کاملا به فضای خانه‌ام می‌خورد و همان چیزی شده که توی ذهنم بود. کتاب‌ها و سی‌دی‌های فرانسوی‌ام را تویش می‌چینم.

سفید گرم‌ترین رنگ است

میز کنسول: طرح این میز را خودمان به یک مغازه در جاجرود سفارش دادیم. خیلی‌ها می‌گفتند به جای این کمد، یک بوفه بخر و تویش کریستال بگذار اما من دلم نمی‌خواست کریستال‌ها مثل یک مغازه در بوفه نمایش داده شوند.

سفید گرم‌ترین رنگ است

خیلی‌ها هم وارد خانه‌مان شدند و از این سبک خوش‌شان نیامد اما خودمان از انتخاب‌مان راضی هستیم. سبک آینه‌ها را هم توی خانه یکی از دوستان‌مان دیده بودم و خوشم آمده بود. اولش قرار بود آینه‌ها سفید باشند اما چون یک‌سری المان‌ سفیدرنگ روی میز چیده بودیم، همه پیشنهاد دادند که بگذاریم آینه‌ها کرم‌رنگ بمانند. قیمت میز و آینه‌ها ۴میلیون و ۷۰۰ هزار تومان شد.


پرده: اسم این مدل پرده رومن است. از همان اول برایم مشخص بود که پرده ساده و پرده والان‌دار دوست ندارم. همیشه مدل رومن را ترجیح می‌دادم چون احساس می‌کردم تلفیق طرح‌های مدرن و فانتزی است؛ هم به سبک خانه عروس می‌خورد و هم دخترانه است. این طرح را هم به این خاطر پسندیدم که تویش مقدار کمی رنگ آبی دارد.

سفید گرم‌ترین رنگ است

نمی‌خواستم پرده‌هایم خیلی هم آبی باشند که چشم را خسته کنند. همان بار اولی که از زرتشت رد شدم، همه پرده‌ها‌یم را خریدم که قیمت پرده پذیرایی حدود چهار میلیون تومان و پرده اتاق‌ها نزدیک به سه میلیون تومان شد.


روی میز: همیشه دوست دارم روی میزهای خانه‌ام پر از خوراکی باشد. شاید این‌طور شلوغ به نظر برسد اما من دوست دارم خوراکی‌ها دم دست باشند و خورده شوند. گلدان‌های روی میز ناهارخوری و میز وسط مبل‌ها و گل‌های توی‌شان را هم در اکسیر دیدم و حس کردم با خرید اینها، فضای خانه رنگ می‌گیرد و سفیدی‌اش شکسته می‌شود.

سفید گرم‌ترین رنگ است

وسایل روی کنسول: دوست دارم دور و برم عکس‌ها و یادگاری‌هایی باشندکه دوست‌شان دارم. به همین خاطر روی این میز چیزهایی مثل قاب‌های عکس، دسته گل عروسی و یادگاری‌هایی که از اطرافیانم گرفته‌ام را کنار هم چیده‌ام؛ چیزهایی که دوست دارم همیشه جلوی چشمم باشند.

سفید گرم‌ترین رنگ است

لوازم تزیینی راهروها و آشپزخانه:  اینها را از ترکیه و مغازه‌هایی مثل ورچین هوم سر خیابان فرشته، نیک گالری در مجیدیه، خانه سفید در پاساژ ونک و فروشگاه اکسیر خریدم.

سفید گرم‌ترین رنگ است
سفید گرم‌ترین رنگ است

کابینت: از سال‌ها پیش وقتی از سهروردی رد می‌شدم از این سبک کابینت خوشم می‌آمد. این کابینت‌ها مدل کلاسیک انگلیسی هستند. شاید فضای‌شان نسبت به سبک‌های دیگر کمتر باشد اما واقعا از انتخابم راضی هستم و حس می‌کنم بخش بزرگی از زیبایی خانه به خاطر کابینت‌هایم است. برای انتخاب دسته‌های‌شان هم حسابی سختگیری کردم. آن روزها هنوز بار این دسته‌ها وارد بازار نشده بود.

سفید گرم‌ترین رنگ است

من آنقدر صبر کردم تا بالاخره یک هفته قبل از عروسی دسته‌ها رسیدند. علت اصرارم هم این بود که حس می‌کردم دسته دیگری به این کابینت‌ها و فضای خانه نمی‌آید. کابینت جلوی آشپزخانه را هم به شکل جزیره انتخاب کردیم چون حس کردیم جزیره خانه را قشنگ‌تر می‌کند و نمای کار را از زمختی درمی‌آورد. سنگ دیوارها را هم یک رنگ خاموش انتخاب کردم تا کابینت‌ها خودشان را بیشتر نشان دهند.


لوستر: پروژه لوستر برای من از همه پروژه‌های دیگر سخت‌تر بود. اصلا لوستری که به سبک خانه‌مان بیاید، پیدا نمی‌کردم تا اینکه توی یک مغازه در دزاشیب که لوستر و آباژورهای فانتزی دارد، اینها را دیدم. من سبکی می‌خواستم که نه خیلی اسپرت باشد و نه خیلی مجلسی و کریستال‌های کمی هم داشته باشد. قیمت هر دو لوستر با هم حدود یک میلیون و ۵۰۰هزار تومان شد.

سفید گرم‌ترین رنگ است
سارا ابراهیمی
2,223 بازدید

هم اکنون دیگران می خوانند


پیشنهاد میکنم این مطالب راهم بخوانید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *