راهنمای پوشش مانتو و بارانی به سبک های مختلف

نقل از فروشگاه اینترنتی دوفیتو :

راهنمای پوشش مانتو و بارانی به سبک های مختلف

امروزه مانتو هایی که در ایران مورد استفاده اند در تمام دنیا نیز کاملاً به روز بوده و توسط تمام اقشار جامعه با سنین متفاوت مورد استفاده قرار می گیرند. این مانتوها در سراسر دنیا برای روزهای بارانی یا در زمان تغییر فصول کار آمد هستند و می توان هر لباسی را با آنها هماهنگ کرد. در ادامه نکاتی ارائه شده که با توجه به آنها می توانید به سادگی با استفاده از لباس های موجود در کمد لباستان بهترین استایل ممکن را با مانتو یا بارانی خود داشته باشید.برای دیدن مدل مانتو و بارانی به فروشگاه اینترنتی مراجعه فرمایید.

  • گاهی می توانید مانتو یا بارانی کاملاً ساده و کلاسیک خود را با لباس هایی ست کنید که رنگی هستند و جلب توجه می کنند. به طور مثال یک مانتو، بارانی یا پالتوی کاملاً ساده انتخاب کنید و آن را با یک شلوار قرمز، کفش های پاشنه دار و یک عینک آفتابی بزرگ و فانتزی بپوشید. یکی دیگر از راه های پوشیدن یک پالتوی کاملاً ساده ست کردن آن با لباس های کاملاً ساده است. مثلاً یک رنگ خنثی مانند مشکی انتخاب کنید، یک شلوار یا پیراهن بلند مشکی ساده با یک کفش پاشنه دار مشکی ساده را با پالتوی کلاسیک خود همراه کنید. توجه کنید که رنگ مشکی به دلیل خنثی بودن مثال زده شده که معمولاً با هر لباسی ست می شود، شما می توانید رنگی دیگر انتخاب کنید اما باید از این دست رنگ ها باشد.

  • یک پالتو یا بارانی به رنگ آبی دریانوردی یا آبی تیره انتخاب کنید. می توانید آن را با یک شلوار کلاسیک یا یک شلوار جین کاملاً  فیت، بوت های تا روی قوزک و پولیوری که کمی گشاد باشد ست کنید. برای بسیاری ممکن است این حس به وجود آید که این استایل کاملاً غیر رسمی است، اما امروزه این تیپ کاملاً رسمی تلقی می شود.

  • بعضی خانم ها علاقه دارند کمی قدرتمند تر یا پسرانه تر به نظر برسند، برای آنها رنگ سبز ارتشی پیشنهاد می شود. اگر پالتو یا بارانی خود را به این رنگ انتخاب می کنید برای زیر آن دامن بلند مشکی یا بولیزهای مشکی ریش ریش پیشنهاد می شود و آن را با کفش های مشکی خاکی یا کرم بپوشید. برای این استایل کیف های بزرگ انتخاب کنید.

  • اگر می خواهید کمی دخترانه تر به نظر برسید یک پالتو یا بارانی صورتی انتخاب کنید، این رنگ با بولیزهای خنثی مانند سفید یا دامن های راسته و بوت های روی قوزک عالی به نظر می رسد و به شما استایلی مخصوص دهه 1950 میلادی ارائه می دهد. اگر به دنبال هر چه دخترانه تر شدن هستید از جواهرات یا لوازم جانبی قرمز استفاده کنید. شما حتی می توانید یک مانتو یا بارانی سبز ارتشی را با یک کفش قرمز، کلاه قرمز یا زیورآلات قرمز تبدیل به سبکی کمی دخترانه تر کنید.

اگر می خواهید از این نوع مانتوها برای روزهای بارانی استفاده کنید بهتر است آنها از جنس ضد آب یا همان بارانی باشد و آنها را با شلوار چرم و بوت ست کنید. در اصل طرح اولیۀ این نوع بارانی ها برای سرباز های جنگ جهانی اول طراحی شده است و اگر برای آنها بهترین انتخاب بوده مطمئن باشید برای شما نیز بهترین انتخاب روزهای بارانی خواهد بود.

توجه داشته باشید که فیت بودن کت های بلند بسیار مهم است. اگر می خواهید استایلی کلاسیک داشته باشید نباید شانه های کت شما برایتان بزرگ بوده و پایین شانه بیفتد و آستین ها نباید بلند باشد. البته امسال پوشیدن کت ها و پالتوها و بارانی های چند سایز بزرگتر مد شده که آنها نیز سبکی خاص از پوشش را می طلبد. اگر بالاتنۀ درشتی دارید بهتر است پالتوهای یقه انگلیسی انتخاب نکنید زیرا بالاتنۀ شما را درشت تر نشان می دهد و اگر فردی ریزنقش هستید بهتر است مدل پالتو یا بارانی شما کوتاه یا نهایتاً تا پائین زانو باشد و پالتوهای خیلی بلند پیشنهاد نمی شود.

برای خرید مانتو به فروشگاه اینترنتی لباس مراجعه فرمایید.