زیباترین مانتوهای زمستانی با برند ایرانی

پرتال اجتماعی واکنش:معرفی برند این مطلب مروری دارد بر مانتوهای زمستانی! دیر یا زود باید منتظر طرح‌های تازه و متفاوت زمستان طراحانی باشیم كه سعی می‌كنند هویت ایرانی را در پوشش‌های بانوان زنده كنند.ما سراغ طرح‌های برند «ماه سی» رفتیم. برند ماه سی با طراحی محجوبه مقدسی به دنبال كیفیت‌گرایی و حقیقت ناب پارچه‌هاست و به همین دلیل تمام تلاشش را می‌كند تا مانتوهایی با كیفیت و دوخت عالی به شما بدهد. برای او كاراكتر لباس اهمیت دارد و طبق رنگ و مدل مانتو از نقاشی برای زیباتر كردن كارهایش كمك می‌گیرد.

محجوبه مقدسی، متولد 1359،دارای مدرك لیسانس طراحی فرش و فوق لیسانس نقاشی است اما سر از طراحی لباس درآورده است. بعد از اتمام تحصیلات تصمیم می‌گیرد به دنبال علاقه خود برود و برای خود كسب و كاری داشته باشد. او در سال 1392 كار خود را در طراحی لباس و شال شروع كرد. محجوبه مقدسی به این حرفه بیزینسی نگاه نمی‌كند و بیشتر ارزش هنری این كار برایش اهمیت دارد.وقتی كه شروع به كار می‌كند با لذت آن را انجام می‌دهد و به این فكر نمی‌كند كه این كار چقدر برایش به صرفه است. در این مانتو قبل از هرچیز رنگ كرم – نسكافه‌ای آن با حاشیه‌های خردلی به چشم می‌آید. پارچه این مانتو گونی بافت است كه با نقاشی متفاوت به شكل مانتویی متفاوت درآمده است. در كنار این ویژگی‌ها باید به برش‌های عمودی این مانتو هم اشاره كرد كه نه تنها شما را چاق نشان نمی‌هد، بلكه چاقی‌های شما را هم می‌پوشاند.

از بوم نقاشی تا پارچه

مدل جلوی مانتو و همچنین نقاشی‌های هنرمندانه به قدری زیبا و پرجلوه است كه نیازی به رنگ دیگر دراین  ست نیست. شال قهوه‌ای ساده انتخاب مناسب محجوبه مقدسی شده تا هارمونی لازم با رنگ مانتو را داشته باشد.


اگر به جای تیپ‌های خیلی رسمی، یك ست اسپرت درعین حال شیك را ترجیح می‌دهید، سراغ این مانتوی سفید بروید. این مانتو از پارچه گونی بافت دوخته شده كه برش آن عمودی است. خاص‌ترین بخش این مانتو، نقاشی‌هایی با رنگ‌های سبز، قرمز و نارنجی است كه طراحی این نمونه را متفاوت كرده و با رنگ‌آمیزی كه دارد، مناسب فصل زمستان است.

از بوم نقاشی تا پارچه

این مانتوی سفید را با شلوار یا دامن بلند سبز یشمی ست كنید چون در حاشیه‌های مانتو از رنگ سبز استفاده شده؛ بهتر است برای شلوار یا دامن هم از این رنگ استفاده كنید تا زیبایی ست شما بیشتر به چشم بیاید. شال به كار رفته در این ست، یكی از رنگ‌های به كار رفته در ست شماست كه چون شلوار یا دامن را رنگ سبز انتخاب كرده‌اید، بهتر است برای شال هم از رنگ سبز استفاده كنید.


تركیب شاد سرخابی و آبی در این مانتو، آن را تبدیل به مانتویی گیرا و جذاب كرده است اما برای حفظ این زیبایی لازم است سراغ رنگ دیگری نروید و در زیر مانتو و همچنین برای شلوار از همین رنگ‌ها استفاده كنید. پیشنهاد طراح، رنگ آبی و استفاده از شلوار راستا برای این مانتو كلاسیك است. در انتخاب شال، كفش و كیف هم به حفظ رنگ اصلی كار دقت كنید.

از بوم نقاشی تا پارچه

اگر به جای تیپ‌های خیلی كلاسیك، یك ست فانتزی را ترجیح می‌دهید، سراغ یكی از این مانتوهای ضخیم بروید كه امسال بازار گرمی پیدا كرده‌اند. این مانتو از پارچه گونی بافت دوخته شده و برشی راستا دارد. تركیب رنگ سبز و بنفش آن را تبدیل به نمونه‌ای فانتزی كرده است.

از بوم نقاشی تا پارچه

این مانتوی سبز و بنفش را با یك شلوار بنفش ست كنید؛ یك شلوار بنفش راستا بهترین شلواری است كه می‌توانید همراه این مانتو بپوشید. پس ترجیحا شلوارتان بنفش باشد تا هماهنگی‌اش با رنگ مانتو حفظ شود.

انتخاب روسری بنفش علاوه بر هماهنگی با این ست، وقتی كنار رنگ سبز قرار می‌گیرد، تعادل و تناسب رنگی لازم در پوشش را هم ایجاد می‌كند.


پارچه گونی بافت و طراحی غیررسمی این نمونه باعث شده كه مانتوی راحتی برای خانم‌هایی باشد كه به رنگ روشن علاقه دارند. همنشینی دو رنگ كرم و سبز در این مانتو، هماهنگی خوبی ایجاد كرده است.

از بوم نقاشی تا پارچه

بد نیست با انتخاب یك شلوار تیره، نوعی تضاد در لباس خود ایجاد كنید تا تیپ شما زیبایی بیشتری داشته باشد. یك شلوار مشكی انتخاب خوبی برای همراهی با این مانتو است. با چنین مانتویی بهتر است شلوار هم در فرم تنگ باشد.

پیشنهاد ما به شما برای این مانتو یك كفش مشكی ساده است كه هارمونی زیبایی را با مانتوی كرم ایجاد می‌كند و اندام شما را كشیده‌تر و بلندتر نشان می‌دهد.


سادگی، زیبایی و متفاوت بودن؛ همه این سه عنصر یكجا در این مانتو جمع شده‌اند. استفاده از رنگ صورتی این مانتو را از سادگی محض خارج كرده است. جنس این مانتو از پارچه گونی بافت است كه با نقاشی‌های خاص زیباتر شده است.

از بوم نقاشی تا پارچه

برای حفظ ملایمت و لطافت زنانه موجود در این ست برای كامل كردن ست خود از رنگ‌های ملایم مثل شال، شلوار خاكستری و. . . استفاده كنید.

رنگ ملایم این مانتوی گونی بافت با نقش‌های ساده بیش از هر چیز جلب‌توجه می‌كند و به خاطر رنگ‌آمیزی كه دارد انتخاب هوشمندانه‌ای برای دورهمی‌های دوستانه در زمستان است.

از بوم نقاشی تا پارچه

حالا وقت آن رسیده كه با انتخاب شلوار زرشكی تفاوت در تیپ‌تان ایجاد كنید. البته می‌توانید از تمام رنگ‌های موجود در نقاشی روی مانتو برای متفاوت كردن كار كمك بگیرید. رنگ مكملی كه برای بقیه ست خود انتخاب كرده‌اید باید در سایر گزینه‌ها هم مورد توجه قرار دهید و به دلیل داشتن نقاشی روی مانتو، ست را شلوغ نكنید.