زیباترین مدل لباس عروس در هفته مد اوت کوتور

پرتال اجتماعی واکنش:کوتور«Haute couture» عبارتی فرانسوی به معنای «دوزندگی بالا» یا «دوخت در سطح بالا» یا «فشن سطح بالا» است و به خلق و ایجاد پوشاک و لباس‌های انحصاری و سفارشی در صنعت طراحی مد اطلاق می‌گردد.
برترین ها: اوت کوتور«Haute couture» عبارتی فرانسوی به معنای «دوزندگی بالا» یا «دوخت در سطح بالا» یا «فشن سطح بالا» است و به خلق و ایجاد پوشاک و لباس‌های انحصاری و سفارشی در صنعت طراحی مد اطلاق می‌گردد. پوشاک اوت کوتور از ابتدا تا انتها با دست و با پارچه‌های مرغوب و با کیفیت بالا و گرانقیمت که اغلب پارچه‌هایی غیرمعمولی هستند و با دقت بسیار زیاد در جزئیات و توسط دوزندگان مجرب و توانا دوخته می‌شوند و این کار اغلب وقت گیر و مستلزم تکنیک‌های دوخت و دوز دستی ویژه‌ای است.

زیباترین مدل لباس عروس در هفته مد اوت کوتور

کلمه «کوتور» در زبان فرانسه به معنای «دوزندگی یا دوخت و دوز» است ولی ممکن است به فشن، خیاطی یا سوزن دوزی نیز تعبیر شود و همچنین به عنوان مخفف کلمه «اوت کوتور» بکار می‌رود. کلمه «اوت» در زبان فرانسه به معنای «بالا» است. لباس که اوت کوتور است اغلب مختص یک مشتری و مطابق با اندازه‌های او دوخته می‌شود. با توجه به اینکه زمان، هزینه و مهارت برای هر لباس اوت کوتور صرف می‌شود، لباس‌های اوت کوتور برچسب قیمت ندارند و البته در این سطح دوزندگی قیمت اهمیتی برای مشتری ندارد.

واژه «اوت کوتور» یا «دوخت سفارشی» در اصل به آثار چارلز فردریک ورث که در نیمه قرن نوزدهم میلادی در پاریس تولید می‌شد اطلاق می‌شود. در دوران مدرن فرانسه، اوت کوتور نام محفوظی است که فقط شرکت‌هایی که دارای استانداردهای تعریف شده‌ای هستند می‌توانند از آن استفاده کنند؛ ولی این واژه در کل توصیفی از پوشاکی می‌دهد که در سطح بالای فشن و به صورت سفارشی و دست دوز تهیه می‌شوند، چه در پاریس تهیه شده باشند چه در پایتخت‌های دیگر فشن مانند لندن، میلان، نیویورک یا توکیو.

معیارهای اوت کوتور در سال ۱۹۴۵ مقرر شدند و در سال ۱۹۹۲ بروز رسانی شدند. برای آنکه مزونی حق آن را داشته باشد که خود را مزون کوتور بنامد و از عبارت اوت کوتور در تبلیغات خود یا هر مورد دیگری استفاده کند، باید قوانین اتاق صنفی اوت کوتور که قوانین ویژه‌ای است را رعایت نماید که به شرح زیر هستند:

· برای مشتریان خصوصی، با یک یا دو بار پرو کردن، پوشاک سفارشی طراحی نماید.

· آتلیه ای در پاریس داشته باشد که حداقل ۱۵ کارمند در آن به صورت تمام وقت کار کنند.

· حداقل ۲۰ کارمند فنی تمام وقت در حداقل یک آتلیه داشته باشد.

· در هر فصل مد و فشن (دو بار، در ماه ژانویه و ژوئیه هر سال)، یک کلکسیون از حداقل ۵۰ طراحی بدیع لباس شب و پوشاک روز برای عموم به نمایش بگذارد.

در اینجا کلکسیونی از زیباترین لباس های عروس هفته مد اوت کوتور «Couture Fashion Week» را برایتان آورده ایم تا در صورت تمایل از آنها ایده بگیرید

زیباترین مدل لباس عروس در هفته مد اوت کوتور

زیباترین مدل لباس عروس

زیباترین مدل لباس عروس در هفته مد اوت کوتور

مدل لباس عروس2016

زیباترین مدل لباس عروس در هفته مد اوت کوتور

لباس مجلسی 2016

زیباترین مدل لباس عروس در هفته مد اوت کوتور

زیباترین مدل لباس نامزدی

زیباترین مدل لباس عروس در هفته مد اوت کوتور

لباس های زیبای عروس