کافه گردش
دنیای مد
۲۹ مهر ۱۳۹۴, ۷:۳۰ ب.ظ

شال‌های رنگین کمانی به سبک ایرانی

پرتال اجتماعی واکنش: وقتی حتی غربی‌ها هم مبهوت این نقش و نگارهای زیبا می‌شوند، حیف نیست به لباس‌های خود این همه کم‌لطف باشیم؟! بیایید سری به مجموعه طرح های برند ویتی بزنید.

کارهای فارسی‌نویس، چند سالی است در بازار پوشاک- از مانتو تا لباس- مرسوم شده‌اند اما این بار برای شما نمونه‌هایی پیدا کردیم که در کنار فارسی‌نویسی، بویی هم از فرهنگ ایرانی دارد.

رضا محمودی، بنیانگذار ویتی ۱۵ سال است که در این زمینه فعالیت دارد ولی به گفته ایشان از دو سال پیش با توجه به نیاز بانوان ایرانی برند ویتی سعی در خلق طرح های تازه برگرفته از سنت، اصالت و زیبایی هنر ایرانی کرده است. بزرگ بودن این شال‌ها دست‌تان را باز می‌گذارد تا بتوانید آنها را به مدل‌های مختلف سر کنید.

تهران قدیم

شال‌های فرهنگی

شاید از دور فکر کنید روی این روسری مجموعه‌ای از نقوش درهم و شبیه نقاشی کوبیسم کار شده، اما درواقع تصویری خطی از تهران قدیم است. اگر مانتوی سفید یا نارنجی برای خود انتخاب کرده اید، برای تکمیل آن به این شال احتیاج دارید.


شاهنامه‌خوانی

شال‌های فرهنگی

جنس لطیف و رنگ سبز- آبی شال آن را تبدیل به نمونه‌ای مناسب کرده است. طرح روی شال هم برگرفته از شاهنامه است که بازی چوگان را نمایش می‌دهد. این شال را با مانتویی که حاشیه‌دوزی سنتی مثل ترمه دارد، همراه کنید.


زیر باران

شال‌های فرهنگی

ترکیب رنگ‌های شاد در این شال می‌تواند در کنار هر مانتوی ساده ای، یک ست خاص برای شما فراهم کند. تصویر روی این شال، یک روز بارانی را نشان می‌دهد. تنوع رنگی این شال دست شما را باز می‌گذارد تا با مانتوهایی به رنگ‌های سفید، زرشکی، زرد، آبی و. . . آن را ست کنید.


مشکی نباید ساده باشد

شال‌های فرهنگی

همه خانم ها شال مشکی را ساده سر می کنند اما رنگ هایی مثل طلایی روی مشکی خودشان را خیلی خوب نشان می دهند. حاشیه های این شال با پارچه مخمل است تا به راحتی نقوش طلایی روی مخمل سوزن دوزی شود.


زنده باد ایران

شال‌های فرهنگی

تلفیق خوشنویسی و نقوش قاجاریه در کارهای مدرن زیاد دیده می‌‌شود؛ مثلا در یک خانه مدرن می‌توانید تابلویی با چنین نقشی ببینید. این روسری را کنار یک مانتوی کتی ساده بپوشید و ببینید تلفیق طراحی سنتی و مدرن چه ست زیبایی خلق می‌کند.


یادگارهای ایرانی روی شال

شال‌های فرهنگی

اگر شما از کسانی هستید که در ست‌های‌شال تان سراغ رنگ‌های تند و شاد نمی‌روند، این شال با رنگ‌های ملایمش مناسب شماست. این شال به دلیل استفاده از الیاف طبیعی در ۴ فصل قابل استفاده است.


عروسی هندوستان

شال‌های فرهنگی

برای کسانی که از طیف قهوه‌ای مانتو دارند، این شال را پیشنهاد می‌کنیم. نقوش قهوه‌ای با زمینه کرم رنگ که در این شال کار شده، روایتگر مراسمی سنتی در هندوستان است که طراح با اضافه کردن نقوش هخامنشی، زیبایی آن را دوچندان کرده است.

سارا ابراهیمی
879 بازدید

هم اکنون دیگران می خوانند


پیشنهاد میکنم این مطالب راهم بخوانید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *