کافه گردش
دنیای مد
۱۶ آذر ۱۳۹۴, ۱۱:۲۵ ق.ظ

کتابخانه‌های زیبا و خلاقانه برای خانه‌های کوچک

پرتال اجتماعی واکنش:حالا بیشتر خانه‌ها مانند خانه من کوچک است. رویای رسیدن به کتابخانه خیالی‌مان شاید آرزویی محال به نظر برسد اما باز هم به اندازه خانه‌مان می‌توانیم کتابخانه‌ای رویایی بسازیم.

 در فیلم دیو و دلبر، دیو کتابخانه شکوهمندی را به محبوبش هدیه می‌دهد؛ کتابخانه‌ای بزرگ و زیبا که دلبر حسابی شیفته آن می‌شود. وقتی یک دختربچه بودم و این فیلم را دیدم با خودم گفتم روزی این کتابخانه، مال من خواهد بود. نه اینکه منتظر باشم تا دیوی از راه برسد و این کتابخانه را به من هدیه دهد. فقط می‌خواستم تمام خانه‌ام کتابخانه‌ای بزرگ و زیبا باشد اما حالا بیشتر خانه‌ها مانند خانه من کوچک است. رویای رسیدن به کتابخانه خیالی‌مان شاید آرزویی محال به نظر برسد اما باز هم به قد و اندازه خانه‌مان می‌توانیم با اندکی خلاقیت کتابخانه‌ای رویایی بسازیم.

شومینه   

چطور برای خانه کوچک‌مان کتابخانه درست کنیم؟ (2)

در خانه‌های ما شومینه بیشتر وسیله‌‌ای لوکس و بدون استفاده است. می‌توانید در ماه‌هایی که شومینه را روشن نمی‌کنید از سکوی آن به عنوان کتابخانه استفاده کنید و اگر اصلا از شومینه استفاده نمی‌کنید، داخل آن را طبقه‌بندی کنید و از آن به عنوان کتابخانه کمک بگیرید.


کتابخانه آویزی

چطور برای خانه کوچک‌مان کتابخانه درست کنیم؟ (2)

شرکت اونال و بولر برای اولین‌بار این کتابخانه را طراحی کرد؛ طراحی ساده‌ای که تا به حال جایی ندیده‌ایم و برای فضاهای کوچک مناسب است. هر چند در هر آویز تعداد کمی کتاب جای می‌گیرد اما در مجموع تبدیل به کتابخانه‌ای عجیب اما زیبا می‌شود.


سکوی دومنظوره

چطور برای خانه کوچک‌مان کتابخانه درست کنیم؟ (2)

این سکو برای هر خانه‌ای مناسب است و می‌تواند هر جای خانه جابگیرد؛ از کنار دیوار و دم پنجره گرفته تا پشت ستون. زیر این سکو جای خوبی برای تبدیل شدن به یک کتابخانه است. می‌توانید با فراغت روی این سکو بنشینید و مطالعه کنید.


بست‌های آهنی

چطور برای خانه کوچک‌مان کتابخانه درست کنیم؟ (2)

این بست‌های آهنی  راحت و ارزان راه دیگری برای سر و سامان دادن به کتاب‌های‌تان است. هر جای خانه که احساس می‌کنید خالی است از این بست‌های آهنی استفاده کنید و کتاب‌های‌تان را روی قفسه‌های آهنین قرار دهید.


میز مجله‌ای

چطور برای خانه کوچک‌مان کتابخانه درست کنیم؟ (2)

اگر از آن دسته افرادی هستید که کلکسیون مجله دارید و به هیچ قیمتی حاضر نیستید مجله‌های‌تان را از دست دهید یا در کارتن بگذارید تا خاک بخورد، می‌توانید در خانه کوچک‌تان از مجله‌ها استفاده ابزاری کنید. مجله‌ها را روی هم منظم بچینید و روی آن یک وسیله دکوری مثل گلدان بگذارید. با این کار هم یک میز مجانی و منحصر به فرد دارید و هم مجله‌ها همیشه در دسترس‌تان هستند.


کتابخانه نردبانی

چطور برای خانه کوچک‌مان کتابخانه درست کنیم؟ (2)

می‌توانید مانند این عکس چیزی شبیه نردبان درست کنید و علاوه بر اینکه کتاب‌ها را به راحتی در آن جا می‌دهید، شکل کلاسیکی به خانه‌تان نیز ببخشید .


وسایل خانه

چطور برای خانه کوچک‌مان کتابخانه درست کنیم؟ (2)

می‌توانید از وسایل خانه مانند تختخواب به عنوان یک وسیله دومنظوره استفاده کنید. این تختخواب کتابخانه‌ای طراحی شرکت اکیاست و علاوه بر اینکه تختخواب راحتی است، تعدادی کتاب را هم در قفسه‌های زیرش بدون اینکه فضای اضافی اشغال کند، جای می‌دهد.

سارا ابراهیمی
741 بازدید

هم اکنون دیگران می خوانند


پیشنهاد میکنم این مطالب راهم بخوانید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *