کتابخانه‌های زیبا و خلاقانه برای خانه‌های کوچک

پرتال اجتماعی واکنش:حالا بيشتر خانه‌ها مانند خانه من كوچك است. روياي رسيدن به كتابخانه خيالي‌مان شايد آرزويي محال به نظر برسد اما باز هم به اندازه خانه‌مان مي‌توانيم كتابخانه‌اي رويايي بسازيم.

 در فيلم ديو و دلبر، ديو كتابخانه شكوهمندي را به محبوبش هديه مي‌دهد؛ كتابخانه‌اي بزرگ و زيبا كه دلبر حسابي شيفته آن مي‌شود. وقتي يك دختربچه بودم و اين فيلم را ديدم با خودم گفتم روزي اين كتابخانه، مال من خواهد بود. نه اينكه منتظر باشم تا ديوي از راه برسد و اين كتابخانه را به من هديه دهد. فقط مي‌خواستم تمام خانه‌ام كتابخانه‌اي بزرگ و زيبا باشد اما حالا بيشتر خانه‌ها مانند خانه من كوچك است. روياي رسيدن به كتابخانه خيالي‌مان شايد آرزويي محال به نظر برسد اما باز هم به قد و اندازه خانه‌مان مي‌توانيم با اندكي خلاقيت كتابخانه‌اي رويايي بسازيم.

شومينه   

چطور برای خانه کوچک‌مان کتابخانه درست کنیم؟ (2)

در خانه‌هاي ما شومينه بيشتر وسيله‌‌ای لوكس و بدون استفاده است. مي‌توانيد در ماه‌هايي كه شومينه را روشن نمي‌كنيد از سكوي آن به عنوان كتابخانه استفاده كنيد و اگر اصلا از شومينه استفاده نمي‌كنيد، داخل آن را طبقه‌بندي كنيد و از آن به عنوان كتابخانه کمک بگیرید.


كتابخانه آويزي

چطور برای خانه کوچک‌مان کتابخانه درست کنیم؟ (2)

شركت اونال و بولر براي اولين‌بار اين كتابخانه را طراحي كرد؛ طراحي ساده‌اي كه تا به حال جايي نديده‌ايم و براي فضاهاي كوچك مناسب است. هر چند در هر آويز تعداد كمي كتاب جاي مي‌گيرد اما در مجموع تبديل به كتابخانه‌اي عجيب اما زيبا مي‌شود.


سكوي دومنظوره

چطور برای خانه کوچک‌مان کتابخانه درست کنیم؟ (2)

اين سكو براي هر خانه‌اي مناسب است و مي‌تواند هر جاي خانه جابگيرد؛ از كنار ديوار و دم پنجره گرفته تا پشت ستون. زير اين سكو جاي خوبي براي تبديل شدن به يك كتابخانه است. مي‌توانيد با فراغت روي اين سكو بنشينيد و مطالعه كنيد.


بست‌هاي آهني

چطور برای خانه کوچک‌مان کتابخانه درست کنیم؟ (2)

اين بست‌هاي آهني  راحت و ارزان راه ديگري براي سر و سامان دادن به كتاب‌هاي‌تان است. هر جاي خانه كه احساس مي‌كنيد خالي است از اين بست‌هاي آهني استفاده كنيد و كتاب‌هاي‌تان را روي قفسه‌هاي آهنين قرار دهيد.


ميز مجله‌اي

چطور برای خانه کوچک‌مان کتابخانه درست کنیم؟ (2)

اگر از آن دسته افرادي هستيد كه كلكسيون مجله داريد و به هيچ قيمتی حاضر نيستيد مجله‌هاي‌تان را از دست دهيد يا در كارتن بگذاريد تا خاك بخورد، مي‌توانيد در خانه كوچك‌تان از مجله‌ها استفاده ابزاري كنيد. مجله‌ها را روي هم منظم بچينيد و روي آن يك وسيله دكوري مثل گلدان بگذاريد. با اين كار هم يك ميز مجاني و منحصر به فرد داريد و هم مجله‌ها هميشه در دسترس‌تان هستند.


كتابخانه نردباني

چطور برای خانه کوچک‌مان کتابخانه درست کنیم؟ (2)

مي‌توانيد مانند اين عكس چيزي شبيه نردبان درست كنيد و علاوه بر اينكه كتاب‌ها را به راحتي در آن جا مي‌دهيد، شكل كلاسيكي به خانه‌تان نیز ببخشید .


وسايل خانه

چطور برای خانه کوچک‌مان کتابخانه درست کنیم؟ (2)

مي‌توانيد از وسايل خانه مانند تختخواب به عنوان يك وسيله دومنظوره استفاده كنيد. اين تختخواب كتابخانه‌اي طراحي شركت اكياست و علاوه بر اينكه تختخواب راحتي است، تعدادی كتاب را هم در قفسه‌هاي زيرش بدون اينكه فضاي اضافي اشغال كند، جاي مي‌دهد.