کافه گردش
دنیای مد
۲ دی ۱۳۹۴, ۳:۱۲ ب.ظ

گران‌ترین و زیباترین ساعت‌‌های دنیا از نگاه فوربس

پرتال اجتماعی واکنش:سایت فوربس گران‌ترین ساعت‌های دنیا را انتخاب کرد و در میان این فهرست، ساعت‌هایی وجود دارد که بیش از یک میلیون دلار قیمت دارند.سایت فوربس شش ساعت بسیار لوکس و گران را انتخاب کرده است.

گران‌ترین ساعت‌های دنیا از نگاه «فوربس»

تصور عامه بر این است که گران‌ترین ساعت‌ها محصول برندهایی مانند رولکس و حداکثر تا ۵۰میلیون تومان قیمت دارند اما ساعت‌های دیگری از سازندگان کمتر شناخته‌شده‌ وجود دارد که به طور غیر قابل باوری قیمت بالایی دارند. در ادامه با گران‌قیمت‌ترین ساعت‌های دنیا آشنا می‌شوید.

توربولیون مگسونیک ناقوس بولگاری

وقتی بولگاری برند «جرالد جنتا» را به عنوان زیرمجموعه خود درآورد، یکی از پیچیده‌ترین ساعت‌های خود را با طراحی درخشان به نام توربولیون مگسونیک ساخت. ساعتی فوق پیچیده که سیستم توربولیون را با قابلیت‌های ناقوسی در کنار هم قرار داده است.

این محصول، با بیش از ۹۰۰ قطعه دست ساز و قابی که عمدا از آلیاژ مگسونیک در آن استفاده شده است تا صدای موسیقی ناقوس‌وار آن را بالا ببرد. مگسونیک ناقوس حدود ۶۲۰ هزار دلار قیمت‌گذاری شده است.

گران‌ترین ساعت‌های دنیا از نگاه «فوربس»

نمایی از پشت ساعت گرداب مگسونیک ناقوس بولگاری

گران‌ترین ساعت‌های دنیا از نگاه «فوربس»


شوپارد ال.یو.سی توربولیون باگت

این ساعت الماس‌نشان شوپارد با بیست و پنج قطعه الماس باگتی تزئین شده است. نسخه باگت شوپارد ال.یو.سی به یک موتور محرک توربولیون مجهز و با بیش از ۲۷ قیرات سنگ با ارزش الماس تزئین شده است، ۲۴۰هزار دلار قیمت دارد.

گران‌ترین ساعت‌های دنیا از نگاه «فوربس»


«مایترو دو تامپ» چپتر وان گرد شفاف

در دهه ابتدایی قرن ۲۱ و پیشرفت یک باره ساعت‌ها، ساعت‌ساز جدید سوئیسی مایترودوتامپ، ساعت‌های «چپتر وان» را در سال ۲۰۰۸ معرفی کرد. ساعتی با طراحی ترکیبی کلاسیک و مدرن، چهره‌ای جدید از ساعت‌ها را به وجود آورد که با وجود طراحی خلاقانه، گذشته را ارج می‌نهاد. قیمت این ساعت ۵۴۰ هزار دلار است.

گران‌ترین ساعت‌های دنیا از نگاه «فوربس»


کریستوف کلارت دوال‌تاو عقاب شب

ساعت ۶۸ قطعه ای کریستوف کلارت دوال‌تاو عقاب شب، نسخه‌ای از طرح قبلی «دوال‌تاو» است که به نمایندگی ساعت‌های مدرن و کلاسیک کریستوف کلارت با طراحی ترکیبی یگانه، برخاسته است. زمان به وسیله دو تسمه جدا نشان داده می‌شود، در حالی که در وسط قاب ساعت، موتور سیستم زمان‌سنج ویژه قرار گرفته است. قیمت این ساعت ۵۹۵ هزار دلار است.

گران‌ترین ساعت‌های دنیا از نگاه «فوربس»


فرانک مولر آترنیتا سمگا۴

ساعت آترنیتا سمگا۴ فرانک مولر در زمان طراحی‌اش، پیچیده‌ترین ساعت دنیا با بیش از ۳۶ پیچیدگی مجزا بود. موتور فوق‌العاده پیچیده آن شامل ۱۵۰۰ قطعه مجزا و عقربه‌هایی برای نشان دادن اطلاعات متفاوت می‌شد. قیمت این ساعت ۲ میلیون و ۴۰۰ هزار دلار است.

گران‌ترین ساعت‌های دنیا از نگاه «فوربس»

نمایی از موتور فرانک مولر آترنیتا سمگا۴

گران‌ترین ساعت‌های دنیا از نگاه «فوربس»

جورج دانیل کوآکسیال کرونوگراف

شرکت انگلیسی جورج دنیل که به عنوان مهم‌ترین ساعت‌ساز قرن ۲۰ شناخته می‌شود، تنها چند ده ساعت در طول عمرش طراحی کرده است.

در میان کارهایش، برجسته ترین ساعت این تولیدکننده، چرخ دنگ کوآکسیال بود که بعدها به اُمگا، ساعت ساز سوئیسی فروخت. مدل کرونوگراف از ساعت‌های کوآکسیال جورج دانیال ۶۱۹ هزار دلار قیمت دارد که در سال ۲۰۱۲ به حراج قرار داده شد.

گران‌ترین ساعت‌های دنیا از نگاه «فوربس»


پاتک فیلیپ ۵۰۰۴T

این ساعت یکی از مدل‌هایی است که در سال ۲۰۱۳ برای حراج تولید شد. پاتک فیلیپ ۵۰۰۴T تنها مدل تیتانیومی از سری ۵۰۰۴ است که تولید آن متوقف شده است.در یک اقدام غیرمنتظره، پاتک فیلیپ طرحی اسپرت تر از مدل ۵۰۰۴ است و گویا این ساعت، خداحافظی با مدل‌های محافظه کارانه پاتک فیلیپ است. پاتک فیلیپ ۵۰۰۴T در یک حراجی در سال ۲۰۱۳ به قیمت ۳میلیون و ۹۸۵ هزار دلار فروش رفت.

گران‌ترین ساعت‌های دنیا از نگاه «فوربس»
سارا ابراهیمی
772 بازدید

هم اکنون دیگران می خوانند


پیشنهاد میکنم این مطالب راهم بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *