آخرین اخبار اجرای برجام از زبان ظریف

آخرین اخبار اجرای برجام از زبان ظریف
قرار است همزمان با گزارش آژانس بین المللی انرژی اتمی در خصوص اجرای تعهدات هسته‌ای ایران، امروز محمدجواد ظریف وزیر امورخارجه ایران و فدریکا موگرینی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در بیانیه مشترکی اجرای برجام را به صورت رسمی اعلام کنند.
پرتال خبری واکنش:  درحالی موگرینی و ظریف بیانیه آغاز رسمی اجرای برجام را صادر می کنند که شش ماه پیش آنها توافق نهایی را اعلام کردند.
آخرین اخبار از اجرای برجام در زیر می آید:
21:00:  ظریف در توئیتر خود نوشت: «داریم به روز اجرا می‌رسیم. هیچ مسئله جدی‌ای وجود ندارد. دیپلماسی صبر می‌طلبد، اما همه می‌دانیم که قطعا از جایگزین‌هایش برتر است».
18:50: سباستین کورتز، وزیر خارجه اتریش به دیدار محمد جواد ظریف، همتای ایرانی خود رفت.
17:45: نشست وزرای خارجه ایران و امریکا پایان یافت.
16:15: نشست جان کری و ظریف آغاز شد.
16:00: نشریه هیل که اخبار کنگره آمریکا را پوشش می دهد، همزمان با روز احتمالی اجرای برجام، می گوید جمهوریخواهان کنگره از تلاش برای طرح شکایت حقوقی از دولت باراک اوباما بر سر توافق اتمی با ایران، منصرف شدند.
15:45:جان کری وزیر خارجه آمریکا برای دیدرا با ظریف وارد وین شد.
15:00: توماس اردبرینک، خبرنگار نیویورک تایمز در ایران در صفحه ی توییتر خود نوشت: تلویزیون ایران در ساعات اخیر تنها یکبار به ماجرای اجرای برجام اشاره کرد و در ادامه تنها به بحث دندان پزشکی پرداخت.
12:10: ظریف گفت: امروز تحریم ها لغو می شود.
11:49: وزیر خارجه کشورمان و فدریکا موگرینی رییس سیاست خارجی اتحادیه اروپا در هتل کوبورگ وین با یکدیگر دیدار کردند.با اخبارسیاسی سایت واکنش همراه باشید.