کافه گردش
اخبار
۳۰ فروردین ۱۳۹۵, ۱:۰۰ ب.ظ

آخرین اخبار از امدادرسانی‌ها و تلفات سیل در استان‌ها

سخنگوی سازمان امداد و نجات ضمن تشریح آخرین وضعیت امدادرسانی‌ها به مناطق سیل‌زده، از ادامه عملیات امدادی در سه استان خوزستان، لرستان و ایلام خبر داد.
پرتال خبری واکنش: سیدمصطفی مرتضوی در تشریح عملیات سیل و آبگرفتگی طی شش روز گذشته گفت: ۲۱ استان شامل خوزستان، لرستان، ایلام، کرمانشاه، فارس، چهارمحال، همدان، اصفهان، خراسان‌های جنوبی، شمالی و رضوی، کهگیلویه، کردستان، البرز، یزد، سمنان، گیلان، گلستان، آذربایجان شرقی، مازندران و زنجان درگیر سیل و آبگرفتگی بودند و سازمان امداد و نجات در ارایه خدمات لازم به این مناطق با تمام توان خود وارد شد.
وی امدادرسانی به٣۵١ شهر، روستا و مناطق عشایرنشین را مورد اشاره قرار داد و افزود: ۲۶هزار و ۸۰۰ تن از سیل‌زدگان امدادرسانی شدند و با برپایی ۱۳۶۰ دستگاه چادر امدادی، ۷۴٩٠ نفر اسکان اضطراری داده شدند. همچنین ۳۱ تن به مناطق امن منتقل شدند.
مرتضوی با اشاره به انتقال ۱۰ تن از مصدومان سیل و آبگرفتگی اخیر به مراکز درمانی، ادامه داد: متاسفانه هفت نفر از هموطنان (۳ تن در دهلران، یک تن در مهران، یک تن در ایلام، یک تن در اندیکا و یک تن در نورآباد) جان خود را از دست دادند.
وی رهاسازی ۳۰۶ دستگاه خودرو از مسیر سیلاب را مورد اشاره قرار داد و گفت: همچنین تخلیه آب از ۶۹۷ واحد مسکونی صورت گرفته است.
سخنگوی سازمان امداد و نجات در توضیح منابع و تجهیزات بکارگیری شده در سیل و آبگرفتگی نیز گفت: ٣٧٩ تیم عملیاتی شامل ۱۷۴۷ نیروی عملیاتی در جریان سیل و آبگرفتگی اخیر فعال بودند. همچنین ۳۵۰خودروی عملیاتی، ۱۲۴ موتورپمپ و لجن کش و ۳ فروند بالگرد به کار گرفته شدند. ۹۰۰۰ تخته پتو، ٢٨٠٠ تخته موکت، ۵۹۰۰ کیلوگرم نایلون، ۴٠٠شعله والور، ۱۹هزار قوطی کنسروجات، ۱۱هزار قرص نان، ۱۷هزار بطری آب معدنی و ۱۳۰ کیلوگرم خرما میان متاثران از سیل و آبگرفتگی توزیع شده است.
مرتضوی تاکید کرد که امدادرسانی‌ها در سه استان خوزستان، لرستان و ایلام ادامه دارد.
به گفته سخنگوی سازمان امداد و نجات، در جریان خدمات امداد هوایی در سیل و آبگرفتگی، ۲۹ عملیات پروازی (۲۵:۰۵ ساعت پروازی) توسط سه فروند بالگرد صورت گرفته است. ۱۱۰۰۰ کیلوگرم اقلام امدادی نیز به صورت هوایی به استان‌های خوزستان و لرستان منتقل شده است.
رهـــــــــــــا مسعودی
370 بازدید

هم اکنون دیگران می خوانند


پیشنهاد میکنم این مطالب راهم بخوانید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *