آخرین خبرها از ابوبکر بغدادی

پرتال خبری واکنش: دبیرکل سازمان بدر عراق و وزیر راه و ترابری سابق این کشور در گفت‌و‌گویی اعلام کرد که رهبر داعش همچنان در عراق به سر می‌برد.

هادی العامری در گفت‌و‌گو با خبرگزاری رویترز درباره آخرین ارزیابی‌ها از گروه تروریستی داعش گفت: «داعش همچنان قدرتمند است و قدرتش را از طریق عضوگیری از جوانان سراسر جهان حفظ کرده است. با وجود کشته شدن تعداد زیادی از رهبران داعش، این گروه تروریستی تا امروز همچنان قدرتمند باقی مانده و هیچ گروه تروریستی وجود ندارد که مثل داعش بتواند جوانان را جذب کند.»

دبیرکل سازمان بدر عراق همچنین درباره سرنوشت ابوبکر البغدادی، رهبر داعش گفته است: «او همچنان زنده است و در عراق به سر می‌برد.»

پیشتر خبرهایی از نقل مکان ابوبکر البغدادی به لیبی منتشر شده بود.

دبیر کل سازمان بدر عراق در این گفت‌و‌گو همچنین به حمایت‌های خارجی از داعش پرداخت و گفت: «عربستان و برخی کشورهای عرب حوزه خلیج فارس حمایت مالی و تسلیحاتی از داعش می‌کنند،. عربستان منشأ تندروی و تروریسم است.»

العامری عربستان را مسئول گسترش تفکرات افراطی نه فقط در خاورمیانه بلکه در سراسر جهان دانست و گفت: «تندروی در پاریس از کجا نشأت گرفت. ما می‌دانیم که منشأ اساسی تندروی عربستان است. باید پیش از خشکاندن منابع مالی داعش با افکار افراطی مقابله کرد.»

وی افزود: «ترکیه عبور تروریست‌ها در مرزها و عملیات فروش و قاچاق نفت و آثار باستانی را تسهیل می‌کند.»

العامری همچنین اعلام کرد: «من بیش از 20 سال با صدام مخالف بودم اما به شخصه باید بگویم که اگر می‌دانستم جایگزین صدام القاعده، النصره و داعش خواهند بود در کنار صدام علیه اینها می‌جنگیدم.»

وی همچنین درباره حضور نیروهای ایرانی در کشورش گفت: «ایران هیچ‌گونه نیرویی در عراق ندارد و تنها چند مشاور ایرانی در عراق هستند.»با اخبار بین الملل سایت واکنش همراه باشید.