آخرین خبرها از حادثه تروریستی در پاریس

آخرین خبرها از حادثه تروریستی در پاریس
بی بی سی نوشت: پاریس شوک زده همچنان در انتظار انتشار جزئیات بیشتری از اطلاعات مربوط به مهاجمان است.پرتال خبری واکنش: نهادن گل در محل وقوع حملات در پاریس نوع تعامل فرانسوی ها با این مسئله بوده است. اکثر مردم فرانسه همچنان در شوک حملات روز جمعه بسر می برند. خیابانهای پاریس در تعطیلات آخر هفته تقریباً خالی است و در اکثر خیابانها فقط نیروهای امنیتی و ارتش مشاهده می شوند.

پس از حملات که منجر به کشته و زخمی شدن صدها نفر شد دیری نپائید که گروه موسوم به داعش مسئولیت آن را برعهده گرفت. این گروه با انتشار اطلاعیه ای به زبان فرانسوی و عربی مسئولیت این عملیات را برعهده گرفت و اعلام کرد که هشت فرد مسلح با کمربند انفجاری و مسلسل این حملات را با دقت در چندین منطقه پاریس اجرا کرده اند.

بی بی سی افزود: مناطقی که مورد حمله قرار گرفته است عموماً در مرکز پاریس واقع شده اند و شامل ورزشگاه پاریس و رستوران لوپوتیکامبوچ و لوکاغیون و لابال اکیپ و همچنین سالن اجتماعات باتاکلان هستند.

رئیس جمهوری فرانسه این حملات را اقدامی جنگی به شمار آورده است که نقشه آن در خارج از فرانسه طراحی شده و با همکاری توطئه گران در داخل اجرا شده است.

برخی جزئیات مربوط به عاملان این حملات منتشر شده است. پلیس فرانسه گفته است گذرنامه سوری یکی از مهاجمان انتحاری را که به ورزشگاه حمله کرده بود در لباس او پیدا کرده است. یک منبع نزدیک به تحقیقات گفته است که یکی از مهاجمان مسلح در سالن اجتماعات باتاکلان فرانسوی بوده و پلیس فرانسه او را می شناخته است. پاریس شوک زده همچنان در انتظار انتشار جزئیات بیشتری درخصوص این حملات است.با اخبار سایت واکنش همراه باشید.