کافه گردش
اخبار
۹ آبان ۱۳۹۴, ۱۱:۲۰ ق.ظ

آغاز دادگاه بابک زنجانی

آغاز چهارمین جلسه دادگاه بابک زنجانی تا ساعاتی دیگر

پرتال خبری واکنش: امروز (شنبه) ۹ آبان چهارمین جلسه دادگاه رسیدگی به پرونده اختلاس نفتی به ریاست قاضی صلواتی در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب اسلامی و از ساعت ۹ صبح آغاز می شود.

بنابراین گزارش قاضی صلواتی ،قاضی رسیدگی کننده به پرونده در پایان جلسه سوم دادگاه با درخواست استمهال وکلای پرونده که به منظور قرائت دقیق تر پرونده درخواست شده بود ، موافقت کرده و دادگاه بعد از ۲۶ روز وقفه پر حاشیه ،امروز برگزار می شود.

گفتنی است به گفته صادقی قهرودی وکیل شرکت نفت در جلسه امروز بایستی روال دادرسی شروع شود و شکات عدله خود را ارائه دهند.

در این پرونده شرکت نفت شاکی اصلی و بانک مسکن، سازمان تامین اجتماعی و موسسه مالی و اعتباری توسعه دیگر شکات هستند که طی روال بعد از قرائت کیفرخواست شاکات باید لوایح خود را ارائه دهد و بعد از آن زمان پاسخگویی متهم به شکات می‌رسد .

شایان ذکر است در سه جلسه قبلی دادگاه که به ترتیب در تاریخ ۱۱،۱۲ و۱۳ مهر ماه برگزار شد کیفر خواست ۲۳۷ صفحه ای سه متهم پرونده توسط نماینده دادستانی قرائت شد.

براساس کیفر خواست قرائت شده متهم ردیف اول (بابک زنجانی ) به افساد فی الارض ، افتتاح حساب‌های متعدد با تغییر شماره شناسنامه و نام پدر، مشارکت در اخلال نظام ارزی، جعل ۲۴ فقره اسناد بانکی، پول شویی، کلاهبرداری از شرکت ملی نفت و نشر اکاذیب متهم شده است.

متهم ردیف دوم پرونده (م- ش ) به اتهامات افساد نفتی افساد فی‌الارض، مشارکت درکلاهبرداری، مشارکت در پول شویی راهی دادگاه شده است.

همچنین اتهامات متهم ردیف سوم( ح- ف ) افساد فی الارض، مشارکت در کلاهبرداری از شرکتHK ،  مشارکت درکلاهبرداری از تأمین اجتماعی و مشارکت در پولشویی عنوان شده است.

«بابک زنجانی» پای کدام یکی از ۲۰۰مطلع را به دادگاه می کشاند؟
وکلای متهم برای بار دوم تقاضای استمهال کردند تا بتوانند پرونده را دقیق تر مطالعه کنند با بررسی جوانب امر و جلوگیری از تضییع حقوق متهم و اختیارات با تقاضای استمهال موافق می شود.
بنا به گفته معاون دادستان تهران،شعبه بازپرسی بیش از ۴۰ نوبت متهم را مورد بازرسی قرار داد و ۲۰۰ فرد مطلع پیرامون شرکت‌های متهم به این شعبه فراخوانده شدند حال باید منتظر ماند و دید در جلسه چهارم رسیدگی به اتهامات «بابک زنجانی» پای چند نفر از این ۲۰۰مطلع به دادگاه کشیده می شود و متهم نام  کسی را در دادگاه می برد؟!

*ورود وکیل متهم نفتی به دادگاه(۰۸:۰۰)

وکیل متهم نفتی برای دفاع از موکل خود وارد دادگاه انقلاب شد.
البته کوهپایه زاده پیش از ورود به دادگاه گفت: موکلم امروز دفاع ۲۰۰ صفحه ای خود را ارائه می دهد.
ورود متهم نفتی به دادگاه(ساعت ۰۹:۰۰)
متهم نفتی (بابک زنجانی) با تدابیر امنیتی وارد شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب شد.
رهـــــــــــــا مسعودی
354 بازدید

هم اکنون دیگران می خوانند


پیشنهاد میکنم این مطالب راهم بخوانید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *