آلبی سلسته سیاه به رنگ صعود/ احتمالی که در دیدارهای امشب نباید پوشیده بماند

2372857_428

، احتمال صعود از این گروه برای نیجریه و” ایران” زیاد است پیروزی ایران بر بوسنی و شکست نیجریه در مقابل آرژانتین هدف اصلی است و خواسته و آمال همه فوتبالدوستان ایرانی است اما با چه نتیجه‌ای، جزو اما و اگرهای صعود است که البته در صورتیکه تفاضل گل – گلهای زده و گلهای خورده ایران و نیجریه  با هم مساوی شود سکه صعود کار خودش را می‌کند تا تیم دوم صعود کننده به دور دوم جام جهانی مشخص شود.

اینها احتمالاتی  است که روی کاغذ و روی چمن سبز  مشخص می‌شود اما پس از اتفاقات داوری در دیدار ایران آرژانتین و بوسنی و نیجریه کمی ته دلمان می‌لرزد. به اقتدار و توانایی ملی‌پوشان ایمان داریم حذف جوانمردانه را می‌پذیریم هر چند که یک پنالتی ما را مازیچ با خودش به خاطرات برد اما آنچه پذیرفتی نیست احتمال یک لکه سیاه در جام جهانی روی لباس تیمی است که ۲ بار قهرمان جهان و ۲ بار نایب قهرمان شده است این لکه سیاه آیا دامن ستاره‌های آلبی سلسته را لکه‌دار می‌کند؟

تبانی در بیشتر مواقع اثبات کردنی نیست اما بازی ایران و آرژانتین، بوسنی و نیجریه یادمان نرفته داور یک سوی دیگر ماجرا است از قصه لبخند داور نیوزلندی و شادی با بازیکنان نیجریه در بازی مقابل بوسنی تا سوتهای مغرضانه در دیدارهای مختلف به ویژه دیدار ایران و آرژانتین همه و همه اسباب لرزیدن دلمان را فراهم کرده است.

فارغ از هر نتیجه‌ای که به دست آید حتی اگر حذف هم شدیم اقتدار ما به جهان ثابت شد و در میان آسیایی‌ها سربلندتر از خیلی‌ها بودیم همین استرالیایی که فکر می‌کرد و اذعان داشت که ایران ضعیف ترین تیم جام جهانی است و با سه باخت ۳ گله جام را ترک کردند و ژاپنی که همیشه اعتبار فوتبال آسیا بوده با آن شکست پر گل مقابل کلمبیا و با یک امتیاز  با جام وداع کردند.
کره جنوبی هم که وضعیت مناسبی ندارد و امشب باید به مصاف بلژیکی برود که سرحال نشان داده و احتمالا کره‌جنوبی هم با یک امتیاز جام را ترک می‌کند.
امشب زمان میدان‌داری ایران و اثبات غیرت ایرانی است اگر لکه‌های سیاه نیجریه، دامن “آلبی سلسته “را لکه‌دار نکنند.