آمادگی روسیه برای حملات زمینی در سوریه

پرتال خبری واکنش:منابع آگاه در پنتاگون اعلام کردند که روسیه بعد از تقویت نیروی نظامی خود در منطقه، خود را برای حمله زمینی به مناطق حمص و ادلب در سوریه آماده می کند.

دو منبع آگاه در وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) دوشنبه در مصاحبه با سی ان ان  تاکید کردند که آخرین ارزیابی از حضور نیروهای روسیه در سوریه نشان از ارسال سلاح های هجومی زمینی به منطقه دارد.هم اکنون بیش از 50 فروند جنگنده های ارتش روسیه مواضع گروه های مسلح شامل داعش و دیگر گروه های مخالفان مسلح دولت بشار اسد رئیس جمهوری سوریه را مورد هدف قرار می دهند. روسیه تاکنون تنها به حملات هوایی اکتفا کرده و خبری از انجام عملیات زمینی در سوریه نیست.

پنتاگون: روسیه برای حملات زمینی در سوریه آماده می شود

سایت واکنش:به گفته دو منبع آگاه در پنتاگون، روسیه در نظر دارد سلاح های هجومی خود را در غرب سوریه و به دور از نیروهای داعش، علیه مخالفان مسلح حکومت بشار اسد رئیس جمهوری سوریه به کار گیرد.

به گفته یکی از دو منبع، تجهیزات نظامی روسیه شامل توپ های مختلفی از جمله چهار سامانه پرتاب موشک های MLRS و MLRS است که از دقت بالایی برخوردارند.

وی افزود: “این نوع اسلحه ها در منطقه ای میان شهرهای حمص و ادلب و مناطق غرب ادلب دیده شده اند و هیچ کس نمی داند که آیا این اسلحه ها در حال حاضر در محل نهایی آغاز عملیات قرار دارند یا خیر.”

منبع دیگر پنتاگون نیز گفت: آمریکا این اقدام را “شتاب در فعالیت های نظامی زمینی می داند که مخالفان مسلح بشار اسد و نه داعش را هدف قرار می دهد”.  همچنین “در طول هفته های گذشته ایالات متحده آمریکا شاهد ورود توپ هایی به بندر لاذقیه در غرب سوریه بوده است.”

وی تصریح کرد که در آن زمان سازمان اطلاعات آمریکا گمان می کرد این توپ و اسلحه ها برای حمایت از بندر وارد آن شدند اما حرکت های اخیر نشان داد که احتمالا از این تجهیزات در جهت حمله زمینی استفاده خواهد شد.با اخبار سیاسی سایت واکنش همراه باشید.