آگهی برای استخدام 8 جلاد در عربستان! /عکس

آگهی برای استخدام 8 جلاد در عربستان! /عکس

در حالی که عربستان سعودی ادعا می کند برای مبارزه با تروریست های داعش و جنایات این گروه تروریستی با آمریکا و دیگر کشورها همراه شده، انجام اقدامات مشابه، از جمله گردن زدن مجرمین در این کشور، همواره مورد انتقاد و اعتراض بین المللی بوده است.اما سعودی ها نه تنها توجهی به این اعتراضات ندارند، بلکه برای استخدام جلادهای جدید آگهی عمومی نیز منتشر کرده اند!
تابناک: در حالی که عربستان سعودی ادعا می کند برای مبارزه با تروریست های داعش و جنایات این گروه تروریستی با آمریکا و دیگر کشورها همراه شده، انجام اقدامات مشابه، از جمله گردن زدن مجرمین در این کشور، همواره مورد انتقاد و اعتراض بین المللی بوده است.

اما سعودی ها نه تنها توجهی به این اعتراضات ندارند، بلکه برای استخدام جلادهای جدید آگهی عمومی نیز منتشر کرده اند!

بر اساس یک آگهی که در پایگاه اینترنتی وزارت خدمات عمومی عربستان سعودی منتشر شده، دولت این کشور هشت جلاد جدید را برای گردن زدن مجرمین استخدام می کند. این در شرایطی است که سعودی ها با اعدام 85 نفر از آغاز سال 2015 تاکنون، رکورد کل سال 2014 خود را شکسته اند.

در آگهی استخدامی که در پایگاه اینترنتی مذکور منتشر شده، عنوان کلی شغلی «مأمور امور مذهبی» قید شده که در توضیح آن آمده این شغل نیازمند اجرای «حکم قصاص» و همچنین انواع دیگر مجازات ها، از جمله قطع عضو است. بر اساس این آگهی، وزارت خدمات عمومی عربستان مجموعاً هشت جلاد جدید را استخدام می کند.

در این آگهی، هیچ گونه تجربه و مهارت خاصی به عنوان پیش نیاز درخواست این شغل معرفی نشده؛ اما این نکته مورد اشاره قرار گرفته که میزان حقوق در نظر گرفته شده، کف حقوقی است که در ساختار وزارتخانه مذکور به کارمندان پرداخت می شود.

استفاده عربستان سعودی از مجازات های خشونتبار، اخیراً به شدت مورد توجه محافل بین الملی قرار گرفته است و شماری از ناظران اشاره می کنند که برخی مجازات های جاری در عربستان، از جمله گردن زدن در ملأ عام، مشابه اقداماتی است که تروریست های داعش در عراق و سوریه انجام می دهند. مقامات سعودی این اتهام را رد کرده و ادعا می کنند اعدام های انجام گرفته در این کشور، بر اساس قانون و مطابق حکم دادگاه صورت می گیرد و به همین دلیل با داعش تفاوت دارد.