آیا علیرضا حقیقی جانشین سوشا مکانی می‌شود؟!

پرتال خبری واکنش: پس از بازداشت سوشا مکانی باشگاه پرسپولیس با علیرضا بیرانوند وارد مذاکره شد و به نظر می رسید که پس از توافق دو باشگاه پرسپولیس و نفت فقط توافق مالی بیرانوند و باشگاه پرسپولیس باقی مانده است و این انتقاد در آستانه نهایی شدن است.

یک روز بعد از مذاکره بیرانوند و پرسپولیس خبر رسید علیرضا منصوریان به شدت با جدایی بیرانوند مخالفت کرده و به همین دلیل این انتقال منتفی شده است.
در چنین شرایطی گزینه های بسیار زیادی برای جانشینی مکانی به باشگاه پرسپولیس معرفی شده اند.
با توجه به اینکه پرسپولیس نیاز به دو دروازه بان دارد برخی گلرها به عنوان گلر شماره یک و برخی گزینه ها گلر شماره دو به مدیریت باشگاه پرسپولیس پیشنهاد شده است.
از جمله گزینه هایی که طی چند روز اخیر به باشگاه پرسپولیس معرفی شده اند می توان به نستروف دروازه بان تیم ملی ازبکستان، عقیل اعتمادی، میثاق معمارزاده، حجت صدقی، گلر سابق تیم ملی جوانان و دروازه بان فعلی مس کرمان، شعبانی دروازه بان تیم پارسه، ابراهیم پور دروازه بان تیم نساجی اشاره کرد و البته گزینه جدیدی که از شب گذشته نامش مطرح شده است علیرضا حقیقی نام دارد.
طاهری در جلسه خود با برانکو برخی از این گزینه های معرفی خواهد کرد و سرمربی کروات پرسپولیس نظرات خود درباره این دروازه بان ها را اعلام خواهد داشت.
برانکو نیز یک گلر کروات را مدنظر دارد و باید دید در نهایت چه تصمیمی گرفته خواهد شد. در مقطع کنونی اگر تصمیم به جذب گلر خارجی و غیرآسیایی  گرفته شود باید قرارداد یکی از بازیکنان خارجی پرسپولیس فسخ شود.
مایکل اومانیا که برانکو خواهان فسخ قرارداد او شده و گران ترین بازیکن تیم پرسپولیس محسوب می شود همچنان برای فسخ قرارداد با باشگاه به توافق نرسیده و حاضر نیست پرسپولیس را بدون دریافت کل قراردادش ترک کند.
در  چنین شرایطی شاید طرح انتقال جری بن سون به یک تیم ایرانی مطرح شود. بن سون قرارداد مالی کمتری نسبت به اومانیا داشته و برخی تیم های ایرانی نیز خواستار جذب او شده اند.
ایگور ننزیچ، دروازه بان تیم راه آهن نیز از جمله گزینه هایی است که از سوی باشگاه راه آهن به منظور معاوضه با بن سون به باشگاه پرسپولیس پیشنهاد شده ولی بعید به نظر می رسد که برانکو تمایلی به جذب ننریچ داشته باشد چرا که احساس می کند گلرهای خارجی بهتری را می تواند  جذب کند.
اگر برانکو تصمیم جذب گلر آسیایی بگیرد مشکلی بر سر راه وی وجود نخواهد داشت چرا که پرسپولیس هنوز سهمیه آسیایی خود را جذب نکرده است. چهار دروازه بان آسیایی به پرسپولیس معرفی شده اند که همگی آنها سابقه عضویت در تیم های ملی کشورشان را دارند.
علاوه بر نستروف گلر باسابقه تیم ملی ازبکستان، دو گلر عراقی هم به پرسپولیس معرفی شده اند که یکی از آنها در جام ملت های آسیا دروازه بان تیم ملی بود و دیگری هم نوری صبری دروازه بان سابق مس کرمان و اسبق تیم ملی عراق است که طی دو سال اخیر عملکرد خوبی داشته و بار دیگر به تیم ملی کشورش دعوت شده است.
از مهرداد طهماسبی دروازه بان تراکتورسازی تبریز نیز در رسانه ها به عنوان یکی از گزینه های مدنظر باشگاه پرسپولیس یاد می شود برانکو در نقل و انتقالات تابستانی خواهان جذب طهماسبی شده بود و حتی گلر فیکس صبای قم برای مذاکره به باشگاه رفت اما توافقی حاصل نشد.
طاهری به طهماسبی اعلام کرده بود نظر خود درباره مبلغ پیشنهادی این دروازه بان را طی سه روز آتی اعلام خواهد کرد اما مسئولان باشگاه پرسپولیس دیگر با طهماسبی تماس نگرفتند و او نیز راهی تراکتورسازی شد.
اما گزینه جدیدی که از روز گذشته مطرح شده است، علیرضا حقیقی دروازه بان تیم ملی کشورمان نام دارد که انتقال او به پرسپولیس و درخشش در کنار سرخپوشان می تواند پاسخی برای منتقدان وی نیز باشد. حقیقی یکی از گزینه هایی خواهد بود که امروز از سوی طاهری نامش برای برانکو برده خواهد شد.
حال باید دید برانکو در بین تمامی گزینه هایی که به باشگاه و وی معرفی شده اند کدام گزینه را انتخاب کرد و چه تصمیمی خواهد گرفت.
این در حالی است که برانکو همچنان تاکید دارد باشگاه پرسپولیس مکانی را حفظ کرده تا نیاز به جذب گلر طراز اول نباشد اما به نظر می رسد باشگاه پرسپولیس تمایلی به حفظ سوشا ندارد تا جایی که یک روز پس از بازداشت سوشا مذاکرات رسمی خود با بیرانوند را آغاز کرد.با اخبار ورزشی سایت واکنش همراه باشید.