آیت‌الله جعفری: عده‌ای افراطی، تند و جاهل در مجلس هستند

آیت‌الله جعفری: عده‌ای افراطی، تند و جاهل در مجلس هستند

نماینده ولی فقیه در کرمان با تأکید بر اینکه «مجلس جای هرکسی نیست»، گفت: متأسفانه عده‌ای افراد افراطی، تند و جاهل هم‌اکنون در مجلس شورای اسلامی حضور دارند. باید کسی به مجلس برود که دانشمند، متخلق به اخلاق الهی و تابع مقام معظم رهبری باشد و رهنمودهای ایشان را مدنظر قرار بدهد.

پرتال خبری واکنش: آیت الله سید یحیی جعفری صبح دیروز ـ یکشنبه 29 آذرماه ـ در گردهمایی ائمه جمعه سراسر استان کرمان با عرض تسلیت سالروز شهادت امام حسن عسکری (علیه السلام) اظهار کرد: همه امامان ما در برابر طاغوت‌های زمان سختی‌های زیادی متحمل شدند و زجرها کشیدند و سرانجام به شهادت نائل آمدند.

وی افزود: امام حسن عسکری علیه السلام می فرمایند«عبادت به زیادی نماز و روزه منحصر نیست، همانا عبادتِ مهم تر، تفکر در امر خلقت است» و تفکر منشاء همه ترقی‌ها و تکامل های مادی و معنوی است.

به نوشته ایسنا، آیت‌الله جعفری تصریح کرد: اگر از یک قرن اخیر دنیا متحول شده و رو به ترقی است، در سایه تفکر، فزونی تعقل و زحمات فراوان بوده و البته تبعات منفی نیز داشته و از جمله آن می توان به مسئله گرم شدن کره زمین و در نتیجه کم شدن نزولات آسمانی اشاره کرد.

امام جمعه کرمان در ادامه از ائمه جمعه سراسر استان خواست که نماز استسقاء را اقامه کنند و گفت: در انتظار نزولات آسمانی به سر می بریم و انشاءالله با خواندن نماز استسقاء، امیدواریم درهای رحمت خداوند به روی ما گشاده شود.

وی افزود: در زمان ظهور اسلام، ما قدرت برتر جهان بودیم و حتی آنجلس را گرفتیم اما اروپایی‌ها نتوانستند تحمل کنند و برای مقابله با مسلمانان با افرادی مشورت کردند و برای رسیدن به هدفشان اشاعه بی بند و باری و اعتیاد و … را اجرا کردند و بعد از آن با یک حمله اسپانیا را از دست مسلمانان خارج کردند.

اخلاق سالم، عمل درست و ایمان به خدا مایه ترقی و تکامل است

آیت الله جعفری با بیان اینکه اخلاق سالم، عمل درست و ایمان به خدا مایه ترقی و تکامل است، بیان کرد: امام زمان (عج) فرمودند «طلب معارف از مجرای دیگر غیر از ما اهل بیت مساوی با انکار ماست». لذا احکام دین را باید از منابع اصلی آن اخذ کنیم. متاسفانه رمز عقب‌ماندگی مسلمانان و علت اصلی ضعف جوامع اسلامی این است که بعد از رحلت رسول اعظم(صلی الله علیه و آله) که فتنه‌ای به وجود آمد، به وصیت ایشان عمل نکردند.

وی با بیان اینکه امروز شیعه در دنیا مظلوم است در حالی که اسلام اصیل و حقیقی نزد ماست، گفت: امر ولایت، نبوت و امامت از جانب خداست و مردم نمی‌توانند اظهار نظر کنند که چه کسی پیامبر باشد.

آیت‌الله جعفری در ادامه اظهار کرد: امام حسن عسکری (علیه السلام) روش های خاصی را در شرایط خفقان پیش گرفت و با بحث‌های علمی در برابر کسانی که به امامت ایشان اعتقاد نداشتند، حقانیت خود را ثابت می‌کرد.

انتقاد از ائمه جمعه

امام جمعه کرمان تصریح کرد: این امام همام ایمان و اعتقادات مردم را نسبت به غیبت فرزندش امام عصر(عج) فراهم می‌کرد، اما متأسفانه ما ائمه جمعه کمتر به این بحث می‌پردازیم. باید ائمه جمعه غیر از نماز جمعه جلسات هفتگی به ویژه با حضور جوانان برگزار و مسائل اصولی اسلام را از جمله توحید، امامت و به ویژه امامت ولی عصر(عج) مطرح کنند و بر مراتب بصیرت جوانان بیفزایند. ما باید حرف اول را در دنیا بزنیم.

وی افزود: امروز می‌بینیم استکبار جهانی چه اقداماتی در دنیا انجام می‌دهد و غصه بزرگ‌تر این است که کشورهای اسلامی نوعا سرسپرده استکبار هستند و تبلیغات سوء بسیاری علیه جمهوری اسلامی صورت می‌گیرد.

آیت‌الله جعفری با بیان اینکه «این بی‌شرم‌ها، حزب‌الله لبنان را به عنوان گروه تروریستی در دنیا مطرح می‌کنند»، اظهار کرد: مسلمانان از ابتدا کوتاهی کردند و خواب بودند. نباید رژیم جعلی اسرائیل به وجود می‌آمد و باید مردم را روشن کرد.

آمریکا با دروغ‌پردازی در دنیا سیادت می‌کند

نماینده ولی فقیه در استان کرمان با اشاره به اینکه «تفکر وهابی سعودی‌ها بسیار خطرناک است و باید این مسائل بیان شود»، اظهار کرد: آمریکا با دروغ‌پردازی در دنیا سیادت می‌کند و مسئله حقوق بشر را با کمال وقاحت بیان می‌کند و حربه ای برای آنها و دیگر مستکبران شده است.

وی در ادامه با اشاره به انتخابات مجلس خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی در اسفندماه سال جاری نیز تأکید کرد: مشی بنده از ابتدای مسئولیت در امامت جمعه این بوده است که جز بیان کلیات، به گونه‌ای صحبت نکنم که بخواهم طرفدار این جناح یا آن جناح باشم.

اگر می‌خواهیم مردم را داشته باشیم، باید مستقل باشیم

آیت‌الله جعفری با بیان اینکه «اگر می‌خواهیم مردم را داشته باشیم، باید مستقل باشیم»، اظهار کرد: هرکس بگوید امام جمعه باید از یک حزب خاصی طرفداری کند، از نظر بنده 100 درصد اشتباه صحبت است، زیرا معتقدم اگر می‌خواهیم محبوبیت و استقلال خود را حفظ کرده و رضایت خدا را داشته باشیم، باید مستقل باشیم و ما تنها وظیفه داریم که معیارها و شاخص‌ها را برای مردم بیان کنیم تا مردم بدانند چه کسی را در انتخابات پیش رو انتخاب کنند.

نماینده ولی فقیه در استان کرمان با بیان اینکه «کمتر از سه ماه دیگر تا انتخابات اسفندماه داریم و باید نهایت تلاش را کنیم تا افراد با تقوا، ولایتمدار و افراد اهل به مجلس بروند نه افراد بی‌سواد»، تصریح کرد: مجلس جای هرکسی نیست و متأسفانه عده‌ای افراد افراطی، تند و جاهل هم اکنون در مجلس شورای اسلامی حضور دارند. باید کسی به مجلس برود که دانشمند، متخلق به اخلاق الهی و تابع مقام معظم رهبری باشد و رهنمودهای ایشان را مدنظر قرار بدهد.

امام جمعه کرمان در ادامه با اشاره به توافق هسته‌ای نیز گفت: رهبری در مسئله هسته‌ای از ابتدا مدیریت کردند و اگر غربی‌ها بر خلاف عهد و پیمانشان عمل کنند، ما نیز زیر بار نخواهیم رفت. ما در صورتی برجام را به نقطه نهایی خواهیم رساند که آنها نیز متعهد باشند و به حرف‌هایشان عمل کنند.

آیت‌الله جعفری با بیان اینکه «12 سال به دروغ تبلیغ کردند که ایران به دنبال سلاح هسته‌ای است و منشأ آن رژیم صهیونیستی است»، خاطرنشان کرد: اعلام شده که طی یک ماه آینده تحریم‌ها برداشته می‌شود و این نقطه قوتی برای دولت بود که توانست این مسئله را به جایی برساند.با اخبار سیاسی سایت واکنش همراه باشید.