کافه گردش
aمطالب پیشنهادی
۲۴ فروردین ۱۳۹۵, ۱:۱۲ ب.ظ

آیت‌الله خاتمی: مذاکره جواب نمی‌دهد

آیت‌الله خاتمی: مذاکره جواب نمی‌دهد
عضو مجلس خبرگان با اشاره به هجمه همه جانبه دشمن علیه نظام اسلامی، رواج بی عفتی را تلاش دشمن در جهت تضعیف بنیان خانواده معرفی کرد و نسبت به نفوذ دشمن در دستگاه های تصمیم ساز هشدار داد.
پرتال خبری واکنش: آیت الله سید احمد خاتمی، امروز در مراسم شهادت امام هادی (ع) که در حوزه علمیه امام صادق (ع) برگزار شد، به آثار بر جای مانده از این امام همام اشاره کرد و گفت: از آن جمله زیارت جامعه کبیره و زیارت امیرمؤمنان علی(علیه السلام) در غدیر خم است که متنی فاخر برای معرفی حضرت امیر می باشد. وی با توجه به این که محبت اهل بیت (علیهم السلام) از الطاف الهی است خاطرنشان کرد: خطه مازندران این افتخار را دارد که اولین حکومت شیعی در آن به وجود آمد و به ثمر نشست.
آیت الله خاتمی به آمار طلاب استان مازندران اشاره کرد و یادآور شد: هم اکنون ۶هزار طلبه از این استان مشغول به تحصیل در حوزه های علمیه هستند که این میزان بیشترین آمار در سطح کشور است.
وی دوران کنونی را از جمله طلایی ترین دوره های حوزه های علمیه در طول تاریخ دانست و اظهار داشت: علت این امر اهتمام همه جانبه مرجعیت و شخص رهبری در بالندگی و تقویت حوزه های علمیه است. امام جمعه موقت تهران با تأکید بر این که امروزه احساس نیاز بیشتری به قشر روحانیت می رود افزود: روحانی سخنگوی دین است و امروزه به برکت نظام روحانیت و حوزه شاهد شکوفایی استعدادهای درخشانی هستیم که باید در صحنه حضور یابند. وی هویت روحانیت را از سه منظر مورد بحث قرار داد و گفت: نگاه شغلی و نگاه صنفی دو برداشت غلط از شأن و وظایف طلبگی است که مولّد آفات بسیاری خواهد بود.
آیت الله خاتمی نگاه عاشقانه به کار طلبگی را نگاه سوم و نگاه صحیح نسبت به جامعه روحانیت دانست و تصریح کرد: تمام کسانی که در حوزه به جایی رسیدند از همین منظر به وظیفه طلبگی خود نگاه کرده اند. وی فضل الهی را ثمره سربازی خالصانه در راه حق معرفی کرد و خاطرنشان کرد: دل سپردن به حضرت حق و توسل به امام عصر (عج الله تعالی فرجه الشریف) راه خدمت به دین خدا را برای انسان خواهد گشود.
امام جمعه موقت تهران، روحانیت را مرزبان دین و اسلام ناب دانست و افزود: از ویژگی های مرزبانی عافیت طلب نبودن و پذیرفتن زندگی جهادی است. وی هدفمند بودن را ویژگی دیگر مرزبانی از دین خدا دانست و افزود: عالم دین با انگیزه الهی و هدفی مشخص در این جایگاه قرار دارد که او را به پاسداری از ارزش ها وامی دارد.
عضو شورای عالی حوزه های علمیه کشور، آموزش و تربیت نیروهای جوان حوزه را امری لازم و ضروری در جهت پاسداری از اسلام ناب معرفی کرد و تأکید کرد: برای سطوح مختلف در حوزه ارزیابی دقیق و کارشناسانه صورت گرفته است که حاصل این ارزیابی احساس نیاز بیشتر در اهتمام به فراگیری دروس حوزوی است. وی افزود: توجه بیشتر به ادبیات فارسی و به ویژه علم معانی و بیان به جهت کاربرد وسیع آن در علم تفسیر امری ضروری خواهد بود.
آیت الله خاتمی از ویژگی های دیگر مرزبانی دین خدا را سلامت فکری مبلغ دانست و با اشاره به حدیث شریفی از امام علی (علیه اسلام) تصریح کرد: کسی که در برابر حق و باطل موضعی نداشته باشد، قطعا در مقابل حق خواهد بود، چرا که بی طرفی با اصل دیانت در تعارضی آشکار است.  وی شجاعت را شاخصه دیگر مبلغان دین و پاسداران حریم الهی نام برد و یادآور شد: یک نمونه از مصادیق شجاعت این است که انسان در برابر جوسازی رسانه های دشمن بایستد و بدون ترس از تخریب ها و توهین ها از حقیقت دفاع کند.
امام جمعه موقت تهران، با تأکید بر این که مرزبان دین خدا باید دشمن شناس باشد گفت: روحانی باید بداند که هدف کجاست و بتواند هجمه های عظیم تبلیغاتی دشمنان علیه نظام اسلامی را ابتدا بشناسد و بعد به مقابله با آن ها بپردازد. وی مقابله دشمن با عفت عمومی و ارزش های اخلاقی در جامعه را امری انکارناپذیر دانست و خاطرنشان کرد: تئوریزه کردن بی عفتی و بی اعتبار ساختن بنیان خانواده از اهداف دشمنان نظام اسلامی است.
آیت الله خاتمی هدف قرار دادن نظام سیاسی حاکم بر مبانی اسلام را از دیگر اهداف دشمنان جامعه اسلامی عنوان کرد و افزود: نظام سیاسی حاکم بر جامعه ما در تداوم حرکت رسول اکرم و ائمه اطهار (علیهم السلام) است و همین امر دشمنی دشمنان اسلام را برانگیخته است.
عضو هیأت رییسه مجلس خبرگان رهبری، ولایت فقیه را امری لازم و ضروری در تشکیل نظام اسلامی معرفی و تصریح کرد: ولی فقیه تنها یک رهبر سیاسی نیست بلکه نائب امام زمان است و مشروعیت او نیز بر همین مبنا است.
وی نسبت به نفوذ دشمن در میان دستگاه های تصمیم گیر و تصمیم ساز جامعه هشدار داد و گفت: از مصادیق نفوذ این است که نیروهای انقلابی را افرادی تندرو و افراد سازش گر را افرادی معتدل در جامعه معرفی کنند.
امام جمعه موقت تهران در پایان ادامه داد: مرزبانی دین حق نیازمند داشتن نظامی بر پایه اسلام ناب محمدی است که به برکت انقلاب اسلامی چنین نظامی تشکیل شد و اکنون علمداری آن به دست مقام معظم رهبری است و بر همه تکلیف است که از ایشان تبعیت کنند.
آیت الله خاتمی در سخنرانی جداگانه ای در محمودآباد با بیان این که فریبکاری آمریکایی ها کاملاً مشهود است، خاطرنشان کرد: همان طور که می بینیم نامزدهای ریاست جمهوری آمریکا در بدگویی نسبت به ایران اسلامی با هم رقابت می کنند.
وی در ادامه با بیان این که نسخه مقاومت و ایستادگی در برابر دشمنی ها و غضب ها جواب می دهد نه مذاکره، گفت: در این مقطع؛ چیزی که آنها را بدبخت کرده است انتفاضه است و این انتفاضه چیزی است که خداوند در قرآن به آن اشاره کرده است.
عضو هیأت رییسه مجلس خبرگان رهبری با بیان این که شعار مرگ برآمریکا تا زمانی که زنده ایم همچنان با اقتدار ادامه خواهد داشت، افزود: همانگونه که از ما بپرسند تا کی نماز میخوانی می گوییم تا وقتی که زنده هستیم، شعار مرگ برآمریکا نیز همان گونه ادامه دارد.
وی با اشاره به این که نشانه های بد عهدی دشمنان علیه کشورمان کاملاً مشهود است، ادامه داد: همان طور که مقام معظم رهبری در سخنان مهم ابتدای سال خود در حرم رضوی فرمودند هیچ اثری از مذاکرات دیده نشده است.
نماینده مجلس خبرگان رهبری با بیان این که در عرصه داخلی جریانی در پی کم رنگ کردن ارزش ها است، تصریح کرد: این جریان غیرتمندانی که دم از مقاومت در برابر استکبار می زنند را افراطی می نامند، خانمی که با حجاب هست را تندرو و خانمی که به حجاب و ارزش ها توهین می کند را معتدل می نامند.
آیت الله خاتمی در ادامه سخنان خود به تأکیدات همیشگی مقام معظم رهبری به مسأله فتنه، بصیرت و نفوذ اشاره کرد و گفت: متأسفانه عده ای در داخل کشور حتی یک بار به این موضوعات مهم اشاره نکردند و تنها به مسأله افراطی ها اشاره می کنند.
منبع:انتخاب
رهـــــــــــــا مسعودی
425 بازدید

هم اکنون دیگران می خوانند


پیشنهاد میکنم این مطالب راهم بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *