آیت‌الله محفوظی: لایق‌تر از سیدحسن برای خبرگان کیست؟

 آیت‌الله محفوظی: لایق‌تر از سیدحسن برای خبرگان کیست؟یکی از علمای برجسته حوزه علمیه قم با تأکید بر صلاحیت یادگار امام برای حضور در انتخابات مجلس خبرگان رهبری گفت: ایشان در خبرگان می تواند وجود موثری داشته باشد، صحبت کند، فکر کند و در کمیسیون ها شرکت کند.

پرتال خبری واکنش: آیت الله العظمی عباس محفوظی در گفت و گو با نشریه حریم امام در پاسخ به سوالی در مورد کاندیداتوری یادگار امام در انتخابات مجلس خبرگان رهبری اظهار داشت: قطع نظر از اینکه ایشان از خانواده امام هستند، خود ایشان شخصیتی علمی و عملی هستند؛ حاج حسن آقا هم اهل فضل و مدرس هستند و هم اهل عمل هستند

ایشان یادآور شد: در تاریخ امده است که صدرالمتألهین در اصفهان خدمت میرداماد آمد؛ میرداماد پرسید برای چه آمده ای؟ او گفت آمده ام تا حکمت متعالیه را بیاموزیم؛ میرداماد گفت حکم متعالیه جز از راه علمی بدست نمی آید. یعنی کسی که علم داشته باشد و عمل نداشته باشد هیچ ارزشی ندارد.

آیت الله محفوظی گفت: شخص امام که به خوبی در جامعه ما شناخته نشد بلکه فقط جنبه انقلابی ایشان در نظر مردم آمد، در جهت عمل فوق العاده بود؛ ایشان شخصیتی بود که هم از نظر فکری و علمی و هم از لحاظ رفتاری وعملی عالی بودند.

ایشان با اشاره به عناوین و القاب حوزوی یادآور شد: وقتی آخوند خراسانی را مرحوم میرزای شیرازی به نجف فرستاد، برای علمای نجف نوشت که من حجت الاسلام آشیخ محمد خراسانی را برای تدریس و تعلیم طلبه ها فرستاده ام. در آن زمان خود میرزا در سامرا بود و می گفت مثل توپ در نجف صدا کرد که ملا محمد خراسانی حجت الاسلام شده است. اما الان دیگر به حجت الاسلام و آیت الله هم اکتفا نمی کنیم در حالی که اینها ابزار است؛ واقعیت این است که حاج سید حسن آقا هم علماً و هم عملا شایستگی دارد. ایشان هر حرکتی که می کند واقعا اسلامی است و به خاطر انتساب خانوادگی به امام در رفتارش غرور ندارد.

آیت الله محفوظی تأکید کرد: بهتر از حاج حسن آقا کسی برای کاندیداتوری خبرگان  نیست و باید گفت «وقع فی محله». ایشان در خبرگان می تواند وجود موثری داشته باشد، صحبت کند، فکر کند و در کمیسیون ها شرکت کند.

ایشان با تأکید بر اینکه هیچ شبهه ای از لحاظ شایستگی  و صلاحیت ایشان برای خبرگان وجود ندارد، گفت: من ایشان را علما و عملا تایید می کنم و این سخن برای این نیست که رشوه زبانی بدهم بلکه من صلاحیت ایشان را واقعا درک کرده ام؛ من اعضای خبرگان را هم از ابتدای انقلاب تاکنون دیده ام؛ فارغ از انتساب خانوادگی، لایق تر ایشان چه کسی می خواهد بیاید؟! در این مساله هیچ تردیدی وجود ندارد و ایشان می تواند  در مجلس خبرگان مفید واقع شود.

آیت الله محفوظی در پایان با اشاره به برخی مخالفت ها با یادگار امام گفت: اگر کسی قصد مخالفت با ایشان را داشته است، مخالفت مبنایی نبوده است بلکه از روی عناد است؛ و الا وقتی ایشان را با دیگران مقایسه می کنیم پی می بریم که در صلاحیت واقعی ایشان نباید تردید کرد.با اخبار سیاسی سایت واکنش همراه باشید.