آیت‌الله مکارم: برخی در مورد برجام بی‌انصافی می‌کنند

آیت‌الله مکارم: برخی در مورد برجام بی‌انصافی می‌کنند
آیت الله ناصر مکارم شیرازی با اشاره به اینکه عده ای در مورد برجام بی انصافی می کنند، گفت: با وجودی که رهبر معظم انقلاب با برجام موافقت کردند، برخی که ادعای پیروی از ایشان را دارند باز در مساله برجام تعبیر به خیانت می کنند.
پرتال خبری واکنش: وی در دیدار با قاضی زاده هاشمی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشكی خاطرنشان كرد: در ارتباط با برجام كاری انجام شده، ما نمی گوییم فتح الفتوح بود ولی فراموش نكنیم كه طرف مقابل ما، آدم ناقلایی است.
وی ادامه داد: در برجام در مورد مسائل، ذره ذره توافق كردند و ما باید طرف مقابل را هم در نظر بگیریم، آنها دوست ندارند جمهوری اسلامی ایران مقتدر و یكه تاز منطقه باشد.
آیت الله مكارم شیرازی گفت: دشمنان تحمل این را ندارند كه در منطقه قدرتی پیدا شود كه به آنها امتیاز ندهد، ما می گوییم برجام این است و هزینه های پیاده شدن آن هم اینگونه است.
وی ادامه داد: تعجب می كنم با وجودی كه رهبر معظم انقلاب موافقت كردند، برخی كه ادعای پیروی از ایشان را دارند باز انتقاد و تعبیر به خیانت می كنند.
آیت الله مكارم شیرازی بیان داشت: برخی غافل از این هستند كه هر چه فشار دشمنان بیشتر شود باید وحدت ما نیز افزایش پیدا كند، باید مسائل شخصی را كنار بگذاریم و گاهی این مسائل شخصی حاكم بر مقدرات جامعه نشود و منافع ملی و مردم باید اصل باشد.
وی ادامه داد: در شرایطی كه دشمنان به ما فشار وارد می كنند باید اتحاد و همدلی خود را بیشتر كنیم.
این مرجع تقلید همچنین گفت: دولت باید برای رفع مشكلات مردم تلاش بیشتری انجام دهد، امروز مساله ارزش افزوده به یك مشكل تبدیل شده است كه مثلا روی پول آب و برق هم ارزش افزوده دریافت می كنند، باید با محاسبه دقیق، آثار و منافع و مضرات كار را در نظر بگیریم.
آیت الله مكارم شیرازی همچنین ورود بدون محدودیت افراد به فضای مجازی را از دیگر مشكلات دانست و گفت: گزارش هایی كه از فضای مجازی به ما می رسد، خیلی وحشتناك است.
وی ادامه داد: افراد دست اندركار باید در این زمینه فكر اساسی كنند، باز بودن بدون محدودیت سرچشمه بسیاری از مشكلات در حوزه فضای مجازی است و متاسفانه 80درصد ازدواج هایی كه از این راه صورت می گیرد منجر به طلاق می شود.
آیت الله مكارم شیرازی همچنین با تقدیر از خدمات دولت در حوزه سلامت گفت: دولت و وزارت بهداشت بدون مجامله(چرب زبانی) در حوزه سلامت تحول ایجاد كردند ولی به این وضعیت اكتفا نكنیم و باید جلوتر برویم.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشكی نیز در این دیدار گزارشی از فعالیت های این وزارتخانه را ارائه داد.