کافه گردش
aمطالب پیشنهادی
۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۵, ۱۰:۴۷ ق.ظ

آیت‌الله هاشمی: مخالفان فکر می‌کنند به هم زدن برجام هنر است

آیت‌الله هاشمی: مخالفان فکر می‌کنند به هم زدن برجام هنر است
آیت­ الله هاشمی رفسنجانی عصر امروز در دیدار اقشار مختلف مردم شهرهای مختلف استان قزوین، با تبریک میلاد امام حسین ع ، امام سجاد ع ، حضرت عباس و امام زمان عج در ماه شعبان، گفت: امید واقعی ما روزی است که این خورشید از پس ابرهای غیبت بیرون بیاید ودنیایی پر از برادری و برابری داشته باشیم.
پرتال خبری واکنش: این که دولت یازدهم شعار تدبیر و امید را مطرح کرده، تدبیر به مدیریت در کارها و امید به آینده درخشان مربوط می شود که امیدواریم با ظهور حضرت حجت عج ، تحقق واقعی یابد.
رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، با بیان برنامه های امروز خویش از استان گیلان تا استان قزوین ، گفت: در این دانشگاه با دیدن اتومبیل برقی ساخته شده دانشجویان که رونمایی شد ، نشاط ما بیشتر شد.
آیت ­الله هاشمی رفسنجانی با تاکید بر اهمیت این نوع خودروها و موتور ها برای کم کردن آلودگی هوا، گفت: این صنعت می تواند بخش زیادی از محیط زیست را از آلودگی نجات دهد.
ایشان با اشاره به دستاوردهای دانشگاه آزاد اسلامی واحد قزوین در میان ۴۵۰ واحد دانشگاه سراسر کشور و درخشش دستاوردهای دانشجویان آن در مسابقات بین المللی ، گفت:  باید از دانشجویان و دکتر موسی خانی ، مدیریت این دانشگاه تشکر کنیم که چنین اختراعات ارزنده یی را به نام ایران ثبت کردند.
آیت­الله هاشمی رفسنجانی با بیان برخی مصوبات امروز جلسه هیات امنای استانی دانشگاه آزاد اسلامی واحد قزوین با حضور دکتر میرزاده و معاونین ایشان، گفت: همه این مصوبات عیدی مردم در اعیاد شعبانیه است.
رئیس هیات امنا و هیات موسس دانشگاه آزاد اسلامی با بیان بعضی از دستاوردهای این دانشگاه در سراسر کشور و تاثیر آن بر رشد علمی ، فرهنگی و اجتماعی مردم مناطق مختلف ایران ، گفت: بدون یک ریال هزینه برای کشور ، به کمک دولت امده است و حتی با پرداخت مالیات ، بر درآمدهای دولت می افزاید.
آیت الله  هاشمی رفسنجانی خاطره تاسیس دانشگاه آزاد اسلامی و شرح جلسه خویش با امام راحل ، گفت: بعد از سی و چند سال امسال می خواهیم آغاز به کار شرکت های دانش بنیان را جشن بگیریم که ضرورت امروز کشور و دنیاست.
رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، کمک یک میلیون تومانی امام در آغاز تاسیس را در ابعاد مادی و معنوی بسیار با برکت دانست و با اشاره به گسترش های کمی و کیفی این دانشگاه و آغاز به کار پروژه های علمی و تحقیقاتی کشور، گفت: باید خود را برای کارهای علمی آماده کنیم که زمینه آن را برجام فراهم کرد.
ایشان با انتقاد از مخالفان برجام ، گفت: اگر فهرست دستاوردهای برجام را دولت منتشر کند، مخالفان باید در جمع خانواده های به خاطر دروغ هایی که در اظهار نظرها داشتند ، شرمنده شوند.
آیت الله هاشمی رفسنجانی، با بیان این نکته که ظهور بابک زنجانی ها به خاطر تحریم ها است، گفت: وقتی در دولت سابق این افراد فروشنده نفت شدند معلوم بود که فساد و اختلاس رشد می کند.
ایشان به سفر نخست وزیر ژاپن  به ایران اشاره کرد و گفت: همسرش چند روز زودتر آمد تا ایران را بیشتر بشناسد و حتی درخت دوستی کاشت و این یکی از آثار برجام است، در حالی که درگذشته حتی نمی گذاشتند فرزندان ایرانی در دانشگاه های مهم تحصیل کنند.
رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، با ابراز امیدواری به رشد و پیشرفت ایران، به موفقیت های مکتب اهل بیت  ع اشاره کرد و گفت: در ظهور امام زمان (عج) امنیت دنیا مثال زدنی و کامل خواهد شد.
آیت الله هاشمی رفسنجانی، در ادامه سخنان خویش با ابراز گلایه از منتقدین برجام، گفت: بعضی ها در مجلس فکر می کنند به هم زدن برجام هنر است، در حالی که دو سال روی بند بند و واژه های آن کار شده است.
ایشان عرب های منطقه، صهیونیست ها و حامیان اسرائیل را مخالف برجام دانست و گفت: ما که نباید با آنها هم صدا شویم، ما باید با وحدت به ساختن کشور بیندیشیم.
رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان این مطلب که دشمن از پنجره اختلاف می آید، گفت: باید برادرانه و خواهرانه مسایل خود را حل کنیم و اعیاد شعبانیه  می تواند برای ما شادی آفرین باشد.
آیت الله هاشمی رفسنجانی در پایان سخنان خویش، ساخت شهرک شفا در قزوین را یک مجموعه چند منظوره دانست و گفت: به عنوان عیدی در خدمت مردم قرار می گیرد.
منبع: انتخاب
رهـــــــــــــا مسعودی
444 بازدید

هم اکنون دیگران می خوانند


پیشنهاد میکنم این مطالب راهم بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *